Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Jarosław69 napisał:

Noszqfa !!!  Klasyczny TEC /krewniak LMC/ praktycznie z tej samej fabryki a tu Knaus !!!!!!!!

ALE  WAAAAŁ !!!

A zerknij jak wydziargali "metkę"  SUEDWIND !!! to trudno przeczytać a jeszcze trudniej znaleźć.     Sudwind ew.  SÜDWIND 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, Jarosław69 napisał:

Ciekawe na czym polega przewał ?

nie oskarżając, nie znając sprawy - prawdopodobnie na kradzieży, zakupie papierów od np spalonej budki i wymianie tabliczki, ramy. Oczywiście w celu sprzedaży z zarobkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec  z całym szacunkiem - chciałbyś kupić Audi mając papiery od sprzedawcy na Mercedesa ?

Poważnie pytam.

Jaka wymiana ramy ?????????????????????????

To tak nie działa jak klinika przeszczepu spod Pleszewa .

Tam wszystko jest ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jarosław69 napisał:

Maarec  z całym szacunkiem - chciałbyś kupić Audi mając papiery od sprzedawcy na Mercedesa ?

Poważnie pytam.

Jaka wymiana ramy ?????????????????????????

To tak nie działa jak klinika przeszczepu spod Pleszewa .

Tam wszystko jest ori.

ja bym takiego cuda nie kupił. Teoretyzuję - przecież wymiana fragmentu ramy - tego z vinem jest możliwa technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki q..  fragment ramy !!!! ?

Nie wierzę ,że w 2021 roku takie filmy grają !

Klasyczny fajny TEC.  Wszystko w oryginale.   Jeśli tak ma być to poproszę papiery na Kabe !

Jedyne co się zgrywa to DMC.  Reszta to poezja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości chciałem sprawdzić, po ile chodzi teraz moja budka i :look:

W Polsce nie znalazłem ani jednej Hobby 500 KMFE, nawet z innych roczników :( 

Dopiero u zachodnich sąsiadów znalazłem 4 sztuki z mojego rocznika. Najniższa cena jest wyższa od tej, którą dałem 5 lat temu :look: A wybrałem jedną z droższych sztuk.

https://www.mobile.de/pl/samochód-kempingowy/hobby/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:10800,mld:500+kmfe,frn:2007,frx:2007,vcg:caravan

Czyli potwierdzam, teraz jest dramat a cena w moim przypadku poszła przez 5 lat o jakieś 20-30% w górę. A trzeba pamiętać, że cena przed covidem z roku na rok delikatnie spadała, czyli przez ostatnie 1,5 roku musiała podskoczyć o co najmniej 30% :( A gdzie utrata wartości związana ze starzeniem się przyczepy?

Współczuję wszystkim, którzy teraz szukają cepki :glasce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że niektóre używki, mające kilkanaście lat albo i więcej kosztują realnie niemal tyle samo, co nowe. Nawet taka jak Twoja @lbuster. Używki za ok 50-60 tys. Nowa ok 100-120 w zależności od wyposażenia, jakim więc cudem ceny podobne? Ano biorąc pod uwagę, że używek w zasadzie nie ma z pełna FV, a każda nowa, wzięta "na firmę" daje nam możliwość odliczenia 23% VAT i 19% tarczy podatkowej, nowa więc realnie kosztuje 58% wartości z FV. Wiadomo, nie każdy ma działalność, ale na prawdę dziwię się, jak ktoś kupuje 20 letnią przyczepę prawie w cenie nowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lbuster napisał:

Czyli potwierdzam, teraz jest dramat a cena w moim przypadku poszła przez 5 lat o jakieś 20-30% w górę.

Teraz nie jest dramat, teraz jest najlepszy czas na sprzedaż  używanej przyczepy.

4 minuty temu, pjetko napisał:

używek w zasadzie nie ma z pełna FV, a każda nowa, wzięta "na firmę" daje nam możliwość odliczenia 23% VAT i 19% tarczy podatkowej, nowa więc realnie kosztuje 58% wartości z FV.

[...] na prawdę dziwię się, jak ktoś kupuje 20 letnią przyczepę prawie w cenie nowej.

święte słowa, właśnie o to chodzi, nie opłaca się kupować "starocia" za miliony mając firmę, ale opłaca się sprzedać wszystko co można nazwać przyczepą kempingową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pjetko, etatowcom zawsze wiatr w oczy wieje :( Z drugiej strony, jakbym wtedy dołożył jakieś 20tyś PLN, to bym miał nową. No ale żona była przeciwna przyczepie, więc i tak zaszalałem :) 

@gshesiu, tak, masz rację, ale piszemy w "Kąciku kupującego" :( Jednak nawet jakbym sprzedał to co dalej? Kupić nową za 100+? Bo za tydzień pierwszy urlop i co z nim zrobić? A tak mam starą, ale doposażoną i dostosowaną do moich potrzeb ;) 

 

Jak tak dzisiaj przeleciałem po ogłoszeniach to według mnie jest ich zdecydowanie mniej niż przed covidem. A teraz zaczyna się sezon i sprzedawcy powinni mieć wypchane place ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

tak, masz rację, ale piszemy w "Kąciku kupującego" :( Jednak nawet jakbym sprzedał to co dalej? Kupić nową za 100+? Bo za tydzień pierwszy urlop i co z nim zrobić? A tak mam starą, ale doposażoną i dostosowaną do moich potrzeb ;) 

Albo kupić nową (niewiele by trzeba dołożyć jeżeli firma), albo ten sezon sobie podarować na kempingach, z uwagi na prawdopodobne przepełnienie kempingów (szał zakupów był i jest). Skorzystać w tym sezonie z innych form (hotele, jachty), za rok sobie to odkuć ?

Edytowane przez gshesiu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gshesiu napisał:

Albo kupić nową (niewiele by trzeba dołożyć jeżeli firma)

Niestety, jam etatowiec :( 

7 minut temu, gshesiu napisał:

ten sezon sobie podarować na kempingach, z uwagi na prawdopodobne przepełnienie kempingów (szał zakupów był i jest).

Na szczęście mogę na dziko i dość często tak jest ;) 

8 minut temu, gshesiu napisał:

Skorzystać w tym sezonie z innych form (hotele, jachty),

Właśnie tego nie cierpiałem, tych telefonów, rezerwacji, terminów. Teraz jest spontan i to lubię, ba nawet kocham. To był mój główny argument za kupnem przyczepy. Za tydzień urlop tygodniowy a ja się nawet jeszcze nie zastanawiałem, gdzie jechać. Może gdzieś będą znajomi, może zahaczę o Roztocze jak @pawel1966 reklamował, a może morze?

14 minut temu, gshesiu napisał:

za rok sobie to odkuć ?

Nie chcę być złym wróżbitą, ale obawiam się, że ceny szybko nie spadną :(  Zresztą tak jak mój imiennik @Sebeb napisał, terminy są z czapy :( 

 

No ale dobra, odchodzimy od głównego wątku. Chciałem tylko pokazać na moim przykładzie, że ceny zdecydowanie wzrosły :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lbuster napisał:

 

Jak tak dzisiaj przeleciałem po ogłoszeniach to według mnie jest ich zdecydowanie mniej niż przed covidem. A teraz zaczyna się sezo;)n i sprzedawcy powinni mieć wypchane place  

Nie wiem jak było przed covidem ale w wrześniu ubiegłego roku było około 2200 ofert na olx, na początku grudnia ilość ofert zaczęła maleć i tak styczeń luty było ich tylko około 1500.

Od marca liczba ofert zaczęła rosnąć, w kwietniu dość gwałtownie, na tą chwilę mamy około 2300ofert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informację od naszego "dealera" że kolejny termin, którym być może dostarczą przyczepę hobby 400 Sfe to...połowa maja. no cóż...czekamy już 7 miesięcy.

1 godzinę temu, pjetko napisał:

każda nowa, wzięta "na firmę" daje nam możliwość odliczenia 23% VAT i 19% tarczy podatkowej,

Jak to odliczenia 195 tarczy finansowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.