Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pjetko napisał:

Najciekawsze jest to, że niektóre używki, mające kilkanaście lat albo i więcej kosztują realnie niemal tyle samo, co nowe. Nawet taka jak Twoja @lbuster. Używki za ok 50-60 tys. Nowa ok 100-120 w zależności od wyposażenia, jakim więc cudem ceny podobne? Ano biorąc pod uwagę, że używek w zasadzie nie ma z pełna FV, a każda nowa, wzięta "na firmę" daje nam możliwość odliczenia 23% VAT i 19% tarczy podatkowej, nowa więc realnie kosztuje 58% wartości z FV. Wiadomo, nie każdy ma działalność, ale na prawdę dziwię się, jak ktoś kupuje 20 letnią przyczepę prawie w cenie nowej.

Problemem jest, że nowych od ręki praktycznie nie ma, i musisz czekać rok czasu. To jak z naszymi samochodami w PRLu, które po wyjechaniu z "salonu" na giełdzie mogłeś opchnąć z ładnym zyskiem :D Tu sytuacja jest bardzo podobna - to rynek determinuje ceny, a że jest duży popyt, ceny rosną. I karawaning nie jest jakimś wyjątkiem. Wystarczy spojrzeć na rynek rowerów i jak świat oszalałs, wzrost cen w stosunku do ubiegłego roku o jakieś 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Problemem jest, że nowych od ręki praktycznie nie ma, i musisz czekać rok czasu. To jak z naszymi samochodami w PRLu, które po wyjechaniu z "salonu" na giełdzie mogłeś opchnąć z ładnym zyskiem  Tu sytuacja jest bardzo podobna - to rynek determinuje ceny, a że jest duży popyt, ceny rosną. I karawaning nie jest jakimś wyjątkiem. Wystarczy spojrzeć na rynek rowerów i jak świat oszalałs, wzrost cen w stosunku do ubiegłego roku o jakieś 30%


Narzekałem się na rower, dobrze że wpłaciłem zaliczkę bo salon dostał 2 sztuki po miesiącu czekania, a dwie mogłyby sprzedawać codziennie. Shimano ma roczne opóźnienia w dostawie części. Producenci mają złożone rowery bez szans na zdobycie osprzętu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na taki sam rower jaki mam . Cena poszła do góry  a osprzęt  na dół !! Czyli tak naprawdę zdrożał więcej bo zamontowali tańsze klamoty.


Podobno ładują z osprzętu co mają ludzie i tak kupią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, witus napisał:

 


Podobno ładują z osprzętu co mają ludzie i tak kupią.

 

Dokładnie tak jest. Mam rower i wiem co było wcześniej. Ktoś kto teraz kupuje musiałby sięgnąć po stare katalogi aby się dowiedzieć co było kiedyś. Znajdzie się ktoś taki ? mało realne :)  

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gshesiu napisał:

Albo kupić nową (niewiele by trzeba dołożyć jeżeli firma), albo ten sezon sobie podarować na kempingach, z uwagi na prawdopodobne przepełnienie kempingów (szał zakupów był i jest). Skorzystać w tym sezonie z innych form (hotele, jachty), za rok sobie to odkuć ?

nową kupisz najszybciej na 22 albo 23 rok

nie wszystkie kempingi będą przepełnione (nie mówię o Polsce bo to średnia przyjemność)

myślisz, że jachty stoją i kołyszą się wolne do wzięcia, na ten rok mieliśmy chętkę na pożeglowanie, dobrze, że mamy u znajomych możliwość wzięcia łajby na Mazurach i w Chorwacji bo wypożyczalnie pojedyncze terminy mają

 

a podaż przyczep znikoma, byłem w Danii i wśród znajomych nie ma nic do wzięcia, co gorsza są chętni na używane budki a ich po prostu nie ma (w normalnym stanie i jeszcze akceptowalnych pieniądzach)

gdybym wiedział jak się ceny będą kształtować to obie sprzed dwóch lat bym przetrzymał i opchnął z 50% zyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chore rzeczy się dzieją, chciałem może w listopadzie-grudniu kupić kartę graficzną do kompa (może czasem trochę pograć [naprawdę, zyskuje się w oczach młodzieży, jak od czasu do czasu potnie się w drużynie z młodym i kumplami w fortnite'a :) ], ale serio - bardziej 3D poobrabiać do drukarki), eee, poczekam, pójdą w dół. Tak. Poszły. Ponad 50%. W górę. Bo nie ma...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, czyś napisał:

Chore rzeczy się dzieją, chciałem może w listopadzie-grudniu kupić kartę graficzną do kompa (może czasem trochę pograć [naprawdę, zyskuje się w oczach młodzieży, jak od czasu do czasu potnie się w drużynie z młodym i kumplami w fortnite'a :) ], ale serio - bardziej 3D poobrabiać do drukarki), eee, poczekam, pójdą w dół. Tak. Poszły. Ponad 50%. W górę. Bo nie ma...

Mnie kiedyś naszło aby starych kumpli zebrać i iść do najbardziej obleganej piaskownicy na placu zabaw i zagrać z nimi w kapsle !!

Ciekawe jakby młodzież zareagowała na to :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu z innymi ojcami poszliśmy, pokazaliśmy młodym zabawy z naszych czasów, i kapsle też, kopary opadły, jakie to fajne. Dwa dni prawie z placu zabaw nie wychodzili, a myśmy musieli osuszyć sześciopak (kapsle).

Zamki ze śniegu do bitew na śnieżki też stawiają (robią "cegły" w plastikowych kastrach i ustawiają całkiem pokaźne "twierdze"). Spoceni, ale szczęśliwi. 

My to co oni teraz, oni to co my kiedyś. Tak samo Gwiezdne Wojny. Jest kontakt :)

Sorry za OT

11 minut temu, Jarosław69 napisał:

czyś ..i Ty to przegapiłeś !!!??

Niemożliwe !

Wszystko przez kopaczy BTC :) Prawdziwych okazji nie przepuszczam, więc to nie była okazja :)

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

nową kupisz najszybciej na 22 albo 23 rok

nie wszystkie kempingi będą przepełnione (nie mówię o Polsce bo to średnia przyjemność)

myślisz, że jachty stoją i kołyszą się wolne do wzięcia, na ten rok mieliśmy chętkę na pożeglowanie, dobrze, że mamy u znajomych możliwość wzięcia łajby na Mazurach i w Chorwacji bo wypożyczalnie pojedyncze terminy mają

 

a podaż przyczep znikoma, byłem w Danii i wśród znajomych nie ma nic do wzięcia, co gorsza są chętni na używane budki a ich po prostu nie ma (w normalnym stanie i jeszcze akceptowalnych pieniądzach)

gdybym wiedział jak się ceny będą kształtować to obie sprzed dwóch lat bym przetrzymał i opchnął z 50% zyskiem

A moja grzecznie czeka od roku na decyzję. Jak tylko wyjdzie słońce będzie mycie i sesja foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czyś napisał:

Już dawno temu z innymi ojcami poszliśmy, pokazaliśmy młodym zabawy z naszych czasów, i kapsle też, kopary opadły, jakie to fajne. Dwa dni prawie z placu zabaw nie wychodzili, a myśmy musieli osuszyć sześciopak (kapsle).

Zamki ze śniegu do bitew na śnieżki też stawiają (robią "cegły" w plastikowych kastrach i ustawiają całkiem pokaźne "twierdze"). Spoceni, ale szczęśliwi. 

My to co oni teraz, oni to co my kiedyś. Tak samo Gwiezdne Wojny. Jest kontakt :)

Sorry za OT

Wszystko przez kopaczy BTC :) Prawdziwych okazji nie przepuszczam, więc to nie była okazja :)

 

.. myślałem, że do szczepionek w tej chwili głownie chipy idą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyczepę zamówiłem w sierpniu, miała być w lutym. Teraz mówią o produkcji w drugiej połowie maja. Ciekawe czy do wakacji dojdzie, czy w ogóle ruszy produkcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co dołować. jak ktoś chce kupić dobrą budę czy kampera to kupi,  trzeba tylko odpowiednio zapłacić .

a ceny no coż. nie ma co patrzeć wstecz, to co było to było co jest teraz jest teraz.

60 tyś za kilkunastoletnią budę w dobrym stanie nie jest niczym dziwnym na obecną chwilę.

Ceny nowych przyczep czy kamperów też poszły do góry o nawet 30% w stosunku do 2019r, więc jak nowa buda średniej wielkości  z wyposażeniem  kosztuje 120-130 tyś

to nikt nie sprzeda kilkuletniej za 60.

taki mamy rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.