Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynek przyczep zwariował....

od jakiegoś czasu staram się nabyć kip 44,   lub większego w stanie do remontu, byle by z papierami i kompletne okna były - środek planowałem zabudować pod swoja rodzinkę....

i nawet w ciemno nic nie da rady kupić....., o wzroście cen zarówno okresowym jak i spowodowanym covidem nie piszę,

ale jak widzę oferty z opisem Stan igła / bezwypadkowy a na fotach buda nie ma przodu albo okna pozasłaniane pcv to ciśnienie mi skacze, handlarzom palma odwaliła na max'a, patologia handlarzy aut przeniosła się do caravaningu....

w mocny spadek cen po wakacjach ciężko mi uwierzyć, 10-15% pewnie poleci ale w więcej nie wierzę,

coraz bardziej myślę nad kupnem sprawnej w 100% przyczepy prosto z serwisu w NL - wyjdzie drożej ale pewniej, tylko z aranżacji nici

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maniacs99 napisał:

 handlarzom palma odwaliła na max'a, patologia handlarzy

To nie handlarzom palma odwaliła tylko tym co od nich kupują,  handlarze korzystają z okazji gdzie można zrobić, normalna sprawa

Słyszałem gdzieś ale nie pamiętam gdzie, może nawet przeczytałem jak jeden kupując nowego kampera mówi że za dwa lata go sprzeda I jak wszystko minie WRÓCI DO NORMALNEGO WYPOCZYNKU HOTELI i jak starci na nim nawet 100koła to nie będzie zle, bo przez te dwa lata na wakacje zagraniczne też by tyle stracił:D, czyli strat jako takich nie ma. Niektórzy tak podchodzą do tematu, kupi trupa za 7tyś dwa lata i na złom:mlot: na wakacje w hotelu też by tyle stracił w PL albo i więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał:

To nie handlarzom palma odwaliła tylko tym co od nich kupują,  handlarze korzystają z okazji gdzie można zrobić, normalna sprawa

 

Cytując klasyka : jak się daje to się kraje ... 

I dokładnie to widać. Takiego wysypu zgniłych przyczep w super cenach to ja nigdy nie widziałem. 

Co ciekawe to ludzie kupują ,szybko kupują bo szał bo moda ,może lans i za chwilę  stoją pod ścianą bo nie mają pomysła  gdzie jechać . Co z tą przyczepą zrobić ? Bo najważniejsze było kupić . To tak jakby kupił łódkę albo narty i nie wiedział gdzie ma jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze po sezonie gdy juz ludzie będą mieli wybór formy podróżowania , przyczepki będą za grosze. Bo wielu nie podoba sie ten sposób podróżowania.  Ludzie stali sie wygodni , jak tylko hotel otworzą bedzie bum w odwrotną stronę. Tak tez kupiłem swoją za grosze, jeszcze przed pandemią.  Ponieważ nie mogę jej sprzedać przez pół roku, cena ostateczna była niższa o 6tys zl od pierwszej wystawionej w sprzedaży. Cierpliwość i obserwowanie rynku popłaca :) A wiele też będzie na sprzedaż nieudanych zakupów na szybko. Nawet jeśli ktos polubi tą formę , stwierdzi no całkiem spoko , ale przydała by sie większą, nowsza itd. Wtedy tez swoją odda dużo taniej zeby kupić szybciej  fajniejszą.

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DarekSłupsk napisał:

Ja myślę ze ponawianie gdy juz ludzie będą mieli wybór formy podróżowania , przyczpki będą za grosze. Bo wielu nie podoba sie ten sposób podrozowania , ludzie stali sie wygodni , jak tylko hotel otworzą bedzie bum w odwrotną stronę

Przyczepy raczej nie spadną, utrzymanie to OC 60-80zł, przegląd raz do roku 100zł i wszystko, masz sprzęt na wyjazdy spontaniczne i bez rezerwacji.

Kampery polecą, już jak by delikatnie spadły tak mi się wydaje, na  FB też widzę jest trend z kampera na przyczepę przesiadka, lub nawet piszą że zamienią kampera na przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DarekSłupsk napisał:

Ja myślę ze po sezonie gdy juz ludzie będą mieli wybór formy podróżowania , przyczepki będą za grosze. Bo wielu nie podoba sie ten sposób podróżowania.  Ludzie stali sie wygodni , jak tylko hotel otworzą bedzie bum w odwrotną stronę

Może tak być ale nie musi, chociaż czekam na to żeby tak było to może coś się kupi na przyszły sezon.

Podam przykład mojego znajomego który wypożyczył przyczepę, mówił że może kupi jak mu się spodoba.

Po powrocie powiedział - "daj spokój trzeba przy tym chodzić, nosić wodę, wylewać szarą oraz kota, to nie dla mnie, ja tam wolę jak mam gotowe w hotelu".

Patrzyłem przed chwilą na ofertę u Pani Oli w Białogardzie i tam przyczep z dnia na dzień coraz więcej, na dzień dzisiejszy 20 w ofercie, także może za jakiś czas będzie coraz więcej, a jak będzie więcej to i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Przyczepy raczej nie spadną, utrzymanie to OC 60-80zł, przegląd raz do roku 100zł i wszystko, masz sprzęt na wyjazdy spontaniczne i bez rezerwacji.

Kampery polecą, już jak by delikatnie spadły tak mi się wydaje, na  FB też widzę jest trend z kampera na przyczepę przesiadka, lub nawet piszą że zamienią kampera na przyczepę.

Zakładamy sie o flaszkę ? Przy grillu się wypije kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DarekSłupsk napisał:

Ja myślę ze po sezonie gdy juz ludzie będą mieli wybór formy podróżowania , przyczepki będą za grosze. Bo wielu nie podoba sie ten sposób podróżowania.  Ludzie stali sie wygodni , jak tylko hotel otworzą bedzie bum w odwrotną stronę

miejmy nadzieję, bo niestety na campingach, dzikich miejscówkach i gdzie tylko się da, będzie naprawdę dużo ludzi, którzy za nic mają etykietę....czyli ciszę, spokój, intymność...boję się,że jak to zwykle u nas na zatłoczonych campingach przy takim obłożeniu czasem może być nieciekawie...My zwykle unikamy takich zatłoczonych miejsc jesli tylko się da staramy się  "przytulić" do jakiejś fajnej agroturystyki w rejonach Polski, które nie są oblegane przez masy turystów.Wielu, którzy kupili przyczepy,, bo wydaje im się, że to jest "trendy" i sposób na ominięcie jakichś tam ograniczeń zrezygnuje...Powody znamy wszyscy - trzeba przy tym robić - a to trzeba lubieć, trzeba się umieć zachować - a z tym różnie bywa...no i trzeba sobie umieć radzić w różnych trudnych sytuacjach, głównie technicznych związanych ze sprzętem albo z samochodem. A wydarzyć się może wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemysław napisał:

Może tak być ale nie musi, chociaż czekam na to żeby tak było to może coś się kupi na przyszły sezon.

 

Chyba szybko nie spadną, sami zobaczcie ile tu na forum ludzi szuka przyczep i czekają czy coś odpowiedniego się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Przyczepy raczej nie spadną, utrzymanie to OC 60-80zł, przegląd raz do roku 100zł i wszystko, masz sprzęt na wyjazdy spontaniczne i bez rezerwacji.

Kampery polecą, już jak by delikatnie spadły tak mi się wydaje, na  FB też widzę jest trend z kampera na przyczepę przesiadka, lub nawet piszą że zamienią kampera na przyczepę.

Tu nie jest chyba tak 60-80 plus przegląd 100.

Miejsce pod domem bo pod blokiem to mało kto zaparkuje.

A dwa to nie ma roku abym czegoś nie dokupił  płyny WC ,gaz i do tego np. jakieś środki do mycia i konserwacji ,  Czegoś nie dołożył czy też wymienił itp. kasa płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.