Skocz do zawartości

Buduję campervana w USA na bazie Transita.


Trucker Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

No to robota poszła do przodu o kolejne milowe kroki :) Dla takiego szwagra warto było się żenić :)

A tak na poważnie to w parę dni sporo roboty poszło. W tym tempie to spokojnie będzie prysznic na Alasce bo pewnie to kolejny projekt. 

Łóżko niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Na pewno będzie trzeba to i szwagier się zmieści:)

Jeśli chodzi o kamerki to dokładnie te same mam na domu zainstalowane i jakość jest wyśmienita ,zarówno w dzień jak i w nocy. U mnie niestety się nie sprawdzą na kamperze bo rekorder jest na 48V a ja szukam czegoś na 12v , u was to nie ma znaczenia bo przy tym banku baterii to pewnie przetwornica będzie chodziła cały czas i rekorder będzie hulał na 120v. 

Światełka dają radę chodź dane które podaje sprzedawca na Amazonie są wyssane z palca bo ani nie jest możliwe aby były 240W ani aby dawały 24000 Lm :) Cielawi mnie jak chcecie je sterować ? Może takie coś warto zainwestować : ?  Na pewno szefowa niedzwiedzia zauważy w kamerkach jak zapali te swiatełka :)

Auxbeam 8 Gang Switch Panel BB80, Universal Circuit Control Relay System Box with Automatic Dimmable On-Off LED Switch Pod Touch Switch Box for Car Pickup Truck Boat UTV SUV, Blue 2 Year Warranty https://www.amazon.com/dp/B08RS9L23S/ref=cm_sw_r_apan_i_5GZMKN48PMCW4J63PRPX?_encoding=UTF8&psc=1

Uprości podłączenia i zaoszczedzi sporo czasu na kombinowanie switchy :)

Ja też dopiero kończę robotę na dzisiaj,  jutro wolne także też gonię :)

Pozdrowionka dla całej ekipy 

Siemcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

24 minutes ago, Marcin1171 said:

Ja szukam intensywnie kamerek i to nie jest proste zadanie , zależy mi aby były na 12v , aby były podłączone do internetu aby kontrolować kampera kiedy stoi na kampingu a ja jestem w górach, aby miały rekorder i najlepiej monitor do podglądu kiedy jestem w kamperze. Ważne też aby jakość była rozsądna. Na tą chwilę nie znalazłem nic co by spełniało moje oczekiwania :( i jak tak dalej pójdzie to skończę beż kamerek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Marcin Siemcio said:

Jeśli chodzi o kamerki to dokładnie te same mam na domu zainstalowane i jakość jest wyśmienita ,zarówno w dzień jak i w nocy. U mnie niestety się nie sprawdzą na kamperze bo rekorder jest na 48V a ja szukam czegoś na 12v , u was to nie ma znaczenia bo przy tym banku baterii to pewnie przetwornica będzie chodziła cały czas i rekorder będzie hulał na 120v. 

Hmmm... nawet na to nie zwróciłem uwagi. Ale czy nie prościej byłoby zamontować coś takiego?  https://www.amazon.com/Converter-Boost-Waterproof-Module-Transformer/dp/B09X2QZ6Q1/ref=sr_1_14?th=1  Jak one działają na 48V, to wystarczy taki zasilacz, bez potrzeby używania zmiennego 120V?  

20 minutes ago, Marcin Siemcio said:

Światełka dają radę chodź dane które podaje sprzedawca na Amazonie są wyssane z palca bo ani nie jest możliwe aby były 240W ani aby dawały 24000 Lm :) Cielawi mnie jak chcecie je sterować ? Może takie coś warto zainwestować : ?  Na pewno szefowa niedzwiedzia zauważy w kamerkach jak zapali te swiatełka :)

Auxbeam 8 Gang Switch Panel BB80, Universal Circuit Control Relay System Box with Automatic Dimmable On-Off LED Switch Pod Touch Switch Box for Car Pickup Truck Boat UTV SUV, Blue 2 Year Warranty https://www.amazon.com/dp/B08RS9L23S/ref=cm_sw_r_apan_i_5GZMKN48PMCW4J63PRPX?_encoding=UTF8&psc=1

Uprości podłączenia i zaoszczedzi sporo czasu na kombinowanie switchy :)

Nie będzie szybkiego, nocnego off-roadu na Baja California, więc lampki wystarczą. Cena też dobra i dlatego odpada wyłącznik, który byłby droższy od lampek. Będą po prostu cztery małe, zwykłe pstryczki za oparciem fotela kierowcy, na obudowie Victronów, każdy obsługujący jedną stronę vana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Trucker Hiob said:

Na początek ten jeden halogen: 

Teraz światła mijania i światła mijania z halogenem:

Halogen? Jaki halogen? Toż to LEDy, te w samochodowych światłach też. To znaczy fabrycznie były to halogeny, ale żarówki halogenowe w Transicie wymienione zostały na LEDy, a na dachu - wiadomo. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie non stop ustawia się w rejestratorze ( oczywiście kamery też mogą mieć taką możliwość jeśli mają miejsce na kartę pamięci ). Te kamery maja zasilanie PoE co oznacza, że maja możliwość zasilania ich przez kabel sieciowy ( skrętkę ) i tu standardem jest 48V. Te 48V musi dostarczyć rejestrator ( musi mieć taka możliwość, ten z kompletu pewnie ma ) albo switch/router. Kamery kopułkowe bez problemu można montować na pionowych elementach ( np. ścianach ). Jeśli chodzi o jakość obrazu, tu wiadomo nie obudowa/sposób montażu o niej świadczy.
Ogólnie do tych kamer wybranych przez Ciebie to mam tylko wątpliwości jak ich uchwyty zniosą wibracje + pęd powietrza w czasie jazdy.

A może by tak jakąś PTZ-kę :D. Byłby czad ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trucker Hiob napisał:

Hmmm... nawet na to nie zwróciłem uwagi. Ale czy nie prościej byłoby zamontować coś takiego?  https://www.amazon.com/Converter-Boost-Waterproof-Module-Transformer/dp/B09X2QZ6Q1/ref=sr_1_14?th=1  Jak one działają na 48V, to wystarczy taki zasilacz, bez potrzeby używania zmiennego 120V?  

Kamery pewnie zadziałają na 48V ale czy rejestrator zadziała ? Co ci po zasileniu samych kamer ? ?

Czy to nie jest odpowiednik zestawu który wybrałeś ale z kamerami kopułkowymi ? 

https://m.reolink.com/us/product/rlk8-800d4/

Chociaż widzę że zestaw który wybrałeś ma detekcję czyli odpowiednikiem będzie pewnie ten :

https://m.reolink.com/us/product/rlk8-820d4-a/

Edytowane przez Marcin1171 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Paweł7 said:

Ogólnie do tych kamer wybranych przez Ciebie to mam tylko wątpliwości jak ich uchwyty zniosą wibracje + pęd powietrza w czasie jazdy.

A może by tak jakąś PTZ-kę :D. Byłby czad ;) .

Tylko czas pokaże jak to się będzie trzymać. Zresztą po otwarciu pudełka już coś będzie można powiedzieć o jakości tego mocowanuia/łączenia.

BTW Co to jest PTZ-ka? 

3 hours ago, Marcin1171 said:

Kamery pewnie zadziałają na 48V ale czy rejestrator zadziała ? Co ci po zasileniu samych kamer ? ?

Czy to nie jest odpowiednik zestawu który wybrałeś ale z kamerami kopułkowymi ? 

https://m.reolink.com/us/product/rlk8-800d4/

Chociaż widzę że zestaw który wybrałeś ma detekcję czyli odpowiednikiem będzie pewnie ten :

https://m.reolink.com/us/product/rlk8-820d4-a/

Fakt, rejestrator pewnie musi iść na 120V.  Co do zestawów kopułkowych, jak już wcześniej wspominałem, wolę mieć kamerki, które wyglądają jak kamerki. Lepiej odstraszyć złodzieja, niż mieć jego nagranie jak narobił szkód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Trucker Hiob napisał:

 

BTW Co to jest PTZ-ka? 

Fakt, rejestrator pewnie musi iść na 120V.  Co do zestawów kopułkowych, jak już wcześniej wspominałem, wolę mieć kamerki, które wyglądają jak kamerki. Lepiej odstraszyć złodzieja, niż mieć jego nagranie jak narobił szkód. 

PTZ to kamera z możliwością sterowania/przestawiania/obracania z poziomu rejestratora lub aplikacji.

Co do kamer to nie sądzę aby te kopułkowe były mniej widoczne niż te na ramionach. Moim skromnym zdaniem te na wysięgnikach nie wytrzymają wstrząsów, oporu powietrza czy choćby pojedynczej gałęzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Trucker Hiob napisał:

BTW Co to jest PTZ-ka?

Tak jak Marcin napisał, możesz sterować ZOOM-em, ostrością i kierunkiem. A jak ją założysz centralnie na dachu będziesz wyglądać jak samochód z GOOGLE :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Trucker Hiob said:

Ten Rejstrator jest na 48v po zasilaczu więc można go podpiąć przez inwerter 24/48v który wkleiłeś wcześniej lub przez inwerter 120v , w zależności co generuje mniejsze straty ale to trzeba by przetestować. Tak jak wspomniałem przy waszych bateriach to i tak będzie marginalne zużycie;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mi się nasunęło,  rozmawialiśmy o tych 8020 i galeria kuchenna zbudowana jest z serii 10 , a łóżko wydaje mi się z serii 15. Dobrze mi się wydaje ? Ja zdecydowałem że galerie kuchenną też jednak zrobię z 10 series, bo tam i tak tą konstrukcja jest szkieletowa także i tak wydaje się że będzie mocna co zresztą potwierdziliście swoją budową. Łóżko i górne szafki zbuduję z 15stek. 

Też się pochwalę moimi poczynianami na weekendzie ( bez szwagra ) wykończyłem ścianę w części livingroomowej :) górne listwy to przymiarki do szafek wiszących,  zaraz za fotelem będzie prysznic który cały czas jeszcze nie zwizualizował się w mojej głowie. 

Może szefowa zdradzi swój pomysł na wykonanie prysznica ? 

 

20220410_191709.jpg

20220410_190850.jpg

20220530_212644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Marcin Siemcio said:

Takie pytanko mi się nasunęło,  rozmawialiśmy o tych 8020 i galeria kuchenna zbudowana jest z serii 10 , a łóżko wydaje mi się z serii 15. Dobrze mi się wydaje ? Ja zdecydowałem że galerie kuchenną też jednak zrobię z 10 series, bo tam i tak tą konstrukcja jest szkieletowa także i tak wydaje się że będzie mocna co zresztą potwierdziliście swoją budową. Łóżko i górne szafki zbuduję z 15stek. 

Też się pochwalę moimi poczynianami na weekendzie ( bez szwagra ) wykończyłem ścianę w części livingroomowej :) górne listwy to przymiarki do szafek wiszących,  zaraz za fotelem będzie prysznic który cały czas jeszcze nie zwizualizował się w mojej głowie. 

Może szefowa zdradzi swój pomysł na wykonanie prysznica ? 

Tak, tak właśnie jest. Kuchnia z calowych, łóżko półtora cala. Górne szafki chyba też zrobimy z "dziesiątek".  Widzę, że gonisz... super wygląda Twój Mercedesik. 

Szefowa sama jeszcze nie wie jak ten prysznic wykończyć. Miały być jakieś płytki z PVC, czy innego plastiku, teraz coś wspomina o podłogowym linoleum na ściany prysznica, więc tak naprawdę to dopiero się okaże jak to zrobimy.

A ja przykręciłem lampki na dachu i zrobiłem panel z wyłącznikami obok siedzenia kierowcy, ale jeszcze nie ma kabli, więc zakończenie tej pracy prawdopodobnie za tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Trucker Hiob said:

 

Szefowa sama jeszcze nie wie jak ten prysznic wykończyć. Miały być jakieś płytki z PVC, czy innego plastiku, teraz coś wspomina o podłogowym linoleum na ściany prysznica, więc tak naprawdę to dopiero się okaże jak to zrobimy.

No właśnie prysznic to się okazuje nie taka łatwa sprawa. Jak pamiętasz cały czas myślałem o stainless steel ale niestety inflacja tak poszybowała że z 3500$ teraz po pół roku od ostatniej wyceny wołają za to 5000$. Także nie na moją kieszeń niestety. Plusem tego stainless steel jest to że raz montujesz i zapominasz o temacie bo to jest nie zniszczalne, żadnych silikonów,  żadnego waterproofingu :)

minusem jest to że nie do końca mi się estetycznie podoba , dlatego pomyślałem o płytach białych plastikowych , ale w Home Depot są tylko takie brzydkie jak by z kropelkami , udało mi się znaleźć na necie białe i niby pisało gładkie białe , odebrałem je ja weekendzie i kurde wygląda na to że 300$ wywalone w błoto bo nie podobają mi się,  ten biały nie jest do kona biały a dodatkowo pod światło widać taka strukturę nitek węglowych. 

Linoleum jest bardzo powszechnym rozwiązaniem zwłaszcza w Polsce. Jedyne co się martwię to o te silikony w narożnikach że to z czasem może pękać, żółknąć czy grzybieć. Powysyłam jeszcze zapytania do firm metalowych może ktoś się podejmie tego stainless steel w normalnych pieniądzach. 

Ewentualnie wersja trzecia to z aluminium i dać do lakierowania proszkowego dzięki czemu można bardziej ciepły kolor osiągnąć niż stainless steel. 

Sprinter-Shower (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Marcin Siemcio said:

No właśnie prysznic to się okazuje nie taka łatwa sprawa. Jak pamiętasz cały czas myślałem o stainless steel ale niestety inflacja tak poszybowała że z 3500$ teraz po pół roku od ostatniej wyceny wołają za to 5000$. Także nie na moją kieszeń niestety. Plusem tego stainless steel jest to że raz montujesz i zapominasz o temacie bo to jest nie zniszczalne, żadnych silikonów,  żadnego waterproofingu :)

Ty mi tu nie rób koło pióra i nie podsyłaj żadnych fotek pryszniców z nierdzewki, bo szefowa już by taki chciała. :D   

Na razie koncepcja jest taka: Szkielet z calowych 80/20, ściany z plywood marine grade pomalowany Redgard  https://www.homedepot.com/p/Custom-Building-Products-RedGard-1-Gal-Waterproofing-and-Crack-Prevention-Membrane-LQWAF1/100169081  i płytki Palisade  https://www.lowes.com/pd/PALISADE-10-Pack-Carrara-Marble-PVC-Common-Actual-23-23-in-x-11-1-in/5000294307?cm_mmc=shp-_-c-_-prd-_-flr-_-ggl-_-LIA_FLR_230_Floor-And-Wall-Tile-_-5000294307-_-local-_-0-_-0&ds_rl=1286981   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.