Skocz do zawartości

Buduję campervana w USA na bazie Transita.


Trucker Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyszła chińska grafika na boczki auta, więc od razu przykleiłem. Prawdę mówiąc strasznie zmaltretowana przesyłka, ale wszystko się rozprostowało. Musiałem podgrzać suszarką do włosów. :D 

 

 

IMG_3664.JPG

IMG_3671.JPG

IMG_3674.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie.

Nazywam sie Slawomir Tecza mam 2020 Forda Transita, rowniez chce go zbudowac 

Plan mam taki ze chcial bym go uzywac jako somochod osobowy, kurierski (plan B jesli bym ztracil prace) no i wypoczynkowy wiadomo rybki, na jakas farme wyskiczyc kemping. Wyglad zewnetrzny dla mnie sie tak mocno nie liczy. Chcial bym zeby on sie niewyruznial on innych roboczy venow dla bezpieczenstwa. Chcial bym zalozyc na nim Panele sloneczne z bateriami i inverterem, Ac, rozkladane murphy luszko na boku. Kuchanke elektryczna z umywalka, ciepla i zimna woda. Zewnetrzny shower. No i zeby Vanik mogl wziasc 3 palletki jak bym wrocil do kurierki. Chcial bym przy tym zminimalisowac koszty jak sie tylko da, no i wykozystac technike zeby wszystko to co potrzebne do zycia w wenie skladalo sie na scianki boczne Vena. Dodam ze chcialbym zamontowac 4 kamerki dla bezpieczenstwa ktorych nie widac tak bardzo. Fajnie by bylo tez podpiac pod Tranzita jakas mala przyczepe kempingowa w przyszlosci jak by jacys znajomi chcieli kiedys sie wybrac na przygode ze mna. W wielkie plany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Trucker Hiob said:

Przyszła chińska grafika na boczki auta, więc od razu przykleiłem. Prawdę mówiąc strasznie zmaltretowana przesyłka, ale wszystko się rozprostowało. Musiałem podgrzać suszarką do włosów. :D 

 

 

IMG_3664.JPG

IMG_3671.JPG

IMG_3674.JPG

No i legancko :)

10 minutes ago, Slowek007 said:

Witam was serdecznie.

Nazywam sie Slawomir Tecza mam 2020 Forda Transita, rowniez chce go zbudowac 

Plan mam taki ze chcial bym go uzywac jako somochod osobowy, kurierski (plan B jesli bym ztracil prace) no i wypoczynkowy wiadomo rybki, na jakas farme wyskiczyc kemping. Wyglad zewnetrzny dla mnie sie tak mocno nie liczy. Chcial bym zeby on sie niewyruznial on innych roboczy venow dla bezpieczenstwa. Chcial bym zalozyc na nim Panele sloneczne z bateriami i inverterem, Ac, rozkladane murphy luszko na boku. Kuchanke elektryczna z umywalka, ciepla i zimna woda. Zewnetrzny shower. No i zeby Vanik mogl wziasc 3 palletki jak bym wrocil do kurierki. Chcial bym przy tym zminimalisowac koszty jak sie tylko da, no i wykozystac technike zeby wszystko to co potrzebne do zycia w wenie skladalo sie na scianki boczne Vena. Dodam ze chcialbym zamontowac 4 kamerki dla bezpieczenstwa ktorych nie widac tak bardzo. Fajnie by bylo tez podpiac pod Tranzita jakas mala przyczepe kempingowa w przyszlosci jak by jacys znajomi chcieli kiedys sie wybrac na przygode ze mna. W wielkie plany

Cześć Panie Sławek. Hiob mi dzisiaj wspominał że kolejny budowniczy się pojawił wśród znajomych :) Rozumiem że Pan buduje w USA? Można wiedzieć e jakich okolicach ? 

Ja buduję w Connecticut:) 

Bo w sumie od tego czy Pan buduje w USA czy w Polsce to dużo zależy bo inne materiały,  inne napięcia i ceny :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Marcin Siemcio said:

No i legancko :)

Cześć Panie Sławek. Hiob mi dzisiaj wspominał że kolejny budowniczy się pojawił wśród znajomych :) Rozumiem że Pan buduje w USA? Można wiedzieć e jakich okolicach ? 

Ja buduję w Connecticut:) 

Bo w sumie od tego czy Pan buduje w USA czy w Polsce to dużo zależy bo inne materiały,  inne napięcia i ceny :)

pozdrawiam

Dziendobry ja zamiezam budowac Vanika w Pa/ NY. Takze witam sasiada. Narazie rozmyslam o izolacji dla vena po glowie mi chodzi spray foam close cell, w Lowes mozna kupic za 350$. Podobno trzeba takie dwa zestawy. Wiec to by rozwiazalo trzy problemy wygluszenie, ocieplenie no i wilgoc. Zastanawiam sie czy przed zastosowaniem tej izolacji spryskac wczesniej vena jakims chropowatym primerem. Czy nawet to co Hiob zastosowal Lizard skin i dodac jakegos wlukna albo piasku co by pianka sie trzymala tego dobrze. Gdzies ogladalem ze Pianka bezposrednio nalozona na blache samochodu moze z czasem sie odczepic (odpazyc jak to mowia). Ale nie jestem pewien. Niewykluczone ze bede jezdzic tym Venem w gory zima. Pojezdzic na nartach. 

3 hours ago, Trucker Hiob said:

Przyszła chińska grafika na boczki auta, więc od razu przykleiłem. Prawdę mówiąc strasznie zmaltretowana przesyłka, ale wszystko się rozprostowało. Musiałem podgrzać suszarką do włosów. :D 

 

 

IMG_3664.JPG

IMG_3671.JPG

IMG_3674.JPG

Super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Slowek007 said:

Dziendobry ja zamiezam budowac Vanika w Pa/ NY. Takze witam sasiada. Narazie rozmyslam o izolacji dla vena po glowie mi chodzi spray foam close cell, w Lowes mozna kupic za 350$. Podobno trzeba takie dwa zestawy. Wiec to by rozwiazalo trzy problemy wygluszenie, ocieplenie no i wilgoc. Zastanawiam sie czy przed zastosowaniem tej izolacji spryskac wczesniej vena jakims chropowatym primerem. Czy nawet to co Hiob zastosowal Lizard skin i dodac jakegos wlukna albo piasku co by pianka sie trzymala tego dobrze. Gdzies ogladalem ze Pianka bezposrednio nalozona na blache samochodu moze z czasem sie odczepic (odpazyc jak to mowia). Ale nie jestem pewien. Niewykluczone ze bede jezdzic tym Venem w gory zima. Pojezdzic na nartach. 

Super!!!

No to ja mieszkam na Brooklynie:) , 

No izolacja to ważna sprawa, Jeśli masz tego wyższego Transita takiego jak Hiob to nie musisz oszczędzać na izolacji podłogi, Hiob dał na podłogę sporo izolacji i powiem że to bardzo ważne bo dzięki temu wygłaszasz auto podczas jazdy ale i od ziemi nie będzie ciągnęło,  na szczęście jest to łatwe do zaizolowania a jedyna kwestia do rozmyślenia to jaka grubość dać tej izolacji. Natomiast ściany to ta pianka zamknięto komórkowa to jest dobra sprawa podobno , ja nie używałem jej bo ja buduję sprintera a on ma to do siebie że pianka powoduje pofalowanie blachy i to z tym nie ma jak walczyć bo u na necie i na targach wszyscy od sprinterów mieli ten sam problem. W transicie nie słyszałem o tym problemie. Nie wydaje mi się to łatwe do zrobienia ale jakoś to ludzie robią:) Jeśli to prawda że do gołej blachy sie nie trzyma to wystarczy lekko zmatowić papierem ściernym powierzchnię bo zastosowanie lizard skin to spory wydatek i na dodatek w przypadku użycia pianki może nie być takiej potrzeby ale to tylko moje zdanie. 

Ja zastosowałem kilmat do wygłuszenia, następnie 3M Thinsulete i na to ez cool piankę z aluminium. Dosyć popularne rozwiązanie w US. 

Jak byś chciał looknąć na mój projekt to zapraszam na facebook : https://www.facebook.com/Visiting3rdPlanetFromTheSun/ lub na Instagram: z_wizyta_na_ziemi , 

Możesz też odezwać się tam na wiadomości jak byś miał jakieś pytania :)

pozdrawiam i powodzenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Marcin1171 said:

Witaj Hiobie. W nawiązaniu do rozmowy na czacie transmisji wrzucam likn do apki Starlinka która pomaga zainstalować i ustawić to ustrojstwo.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.starlink.mobile

To I ja dodam fajną mapkę

https://satellitemap.space/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/18/2022 at 1:41 AM, Marcin1171 said:

Tak właśnie myślałem że tak będzie ?

Fak, dobrze wygląda Transit z takim zderzakiem i grillem ?

Jest alternatywa, trochę tańsza. Nie widzę w ogóle cennika tego zderzaka z polecenia @Marcin Siemcio  

https://vanpartswarehouse.com/collections/transit-front-upgrades/products/copy-of-catuned-off-road-front-bumper-vs30-2019

https://vancompass.com/collections/transit-2015/products/ford-transit-front-winch-bumper-2013-present?variant=37762952134843

Szefowej grill się nie podoba, ale zderzak z wyciągarką i "kangurem" jak najbardziej. :D 

5 hours ago, Marcin1171 said:

Witaj Hiobie. W nawiązaniu do rozmowy na czacie transmisji wrzucam likn do apki Starlinka która pomaga zainstalować i ustawić to ustrojstwo.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.starlink.mobile

 

4 hours ago, Marcin Siemcio said:

To I ja dodam fajną mapkę

https://satellitemap.space/

Ciekawa sprawa z tym Starlinkiem. Wysłałem 99 dolarów zaliczki na domowy adres, ale termin odbioru najwcześniej 2023. Na szczęście  @Marcin Siemcio poradził mi jak to obejść, więc założyłem drugie konto, podałem inny adres, gdzie jest teraz serwis, adres wysyłki na domowe konto i wysłali antenę i odbiornik -  będzie w poniedziałek. Problem tylko taki, że drugie konto założyłem na adres @wp.pl i nie doszedł mail do aktywacji konta na Starlinku. 

Inaczej mówiąc miałem konto z adresem mailowym @gmail.com, zaliczką 99 dolarów i oczekiwaniem przez rok na antenę i drugie konto, z adresem mailowym @wp.pl, z anteną i dekoderem w drodze, ale bez linku aktywizacyjnego i bez możliwości zalogowania się na to konto, czyli bez możliwości aktywizacji starlinka po przyjściu dekodera.

Starlink nie ma customer service, nie ma emaila, nie ma telefonu, nie ma nic. Jak coś nie działa, to można się pochlastać. Jakiś kontakt z nimi zaczyna być, gdy dostaniemy antenę i aktywujemy serwis, ale ja miałem problem przed aktywacją konta. Wyglądało na to, że dostanę antenę i dekoder, ale nie uruchomię tego, bo email aktywizacyjny przepadł. 

Teraz ciekawostka. Szukając wyjścia z tej dziwnej sytuacji, zauważyłem, że prawdopodobnie numer konta i numer zamówienia to ten sam numer, jedynie różną się przedrostkiem. (ORD- albo ACC-) W związku z tym kliknąłem na opcję "nie mogę się zalogować" i zmieniłem w numerze zamówienia (drugie konto) ORD na ACC i reszta jak było w potwierdzeniu wysyłki. Dostałem maila, gdzie kliknąłem na link i zalogowało mnie na konto, ale...  te konta się połączyły. Numer konta jest z tego, co trzeba czekać, tego pierwszego, nie tego, na które nie mogłem się zalogować, ale adres aktywacji starlinka jest tam, gdzie jest serwis, czyli z drugiego konta, a do tego jest informacja, że antena i dekoder wysłane. W jakiś sposób konta się połączyły, tylko te 99 dolarów zaliczki gdzieś zniknęło... 

 

PS. Jeszcze inna mapa z satelitami, nie jestem pewien jak ją czytać, ale chyba podaje zasięgi. Na Alasce słabiutko, jedynie południowy cypel ma jakiekolwiek pokrycie.  https://starlink.sx/ 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Trucker Hiob said:

Jest alternatywa, trochę tańsza. Nie widzę w ogóle cennika tego zderzaka z polecenia @Marcin Siemcio  

https://vanpartswarehouse.com/collections/transit-front-upgrades/products/copy-of-catuned-off-road-front-bumper-vs30-2019

https://vancompass.com/collections/transit-2015/products/ford-transit-front-winch-bumper-2013-present?variant=37762952134843

Szefowej grill się nie podoba, ale zderzak z wyciągarką i "kangurem" jak najbardziej. :D 

 

pierwszy twoj link z firmy freedom vango to jest zderzak z firmy catunned i akurat ten jest samym zderzakiem bez zamontowanych tych swiatel baja design ktore sa na zdjeciach oraz bez wyciagarki - jest przygotowany do zamontowania wyciagarki ale ona nie jest w cenie

drugi link z vancompas to jest to dokladka do zderzaka i kosztuje 1075$ do tego kangurek 265.50$ i do tego wyciagarka 895.76$ . 

natomiast bezposrednia strona do tego zderzaka pierwszego wraz z roznymi opcjami wyszczegolnionymi jest https://catunedoffroad.com/collections/ford-transit/products/catuned-off-road-transit-bumper

 

 

 

7 hours ago, Trucker Hiob said:

Ciekawa sprawa z tym Starlinkiem. Wysłałem 99 dolarów zaliczki na domowy adres, ale termin odbioru najwcześniej 2023. Na szczęście  @Marcin Siemcio poradził mi jak to obejść, więc założyłem drugie konto, podałem inny adres, gdzie jest teraz serwis, adres wysyłki na domowe konto i wysłali antenę i odbiornik -  będzie w poniedziałek. Problem tylko taki, że drugie konto założyłem na adres @wp.pl i nie doszedł mail do aktywacji konta na Starlinku. 

Inaczej mówiąc miałem konto z adresem mailowym @gmail.com, zaliczką 99 dolarów i oczekiwaniem przez rok na antenę i drugie konto, z adresem mailowym @wp.pl, z anteną i dekoderem w drodze, ale bez linku aktywizacyjnego i bez możliwości zalogowania się na to konto, czyli bez możliwości aktywizacji starlinka po przyjściu dekodera.

Starlink nie ma customer service, nie ma emaila, nie ma telefonu, nie ma nic. Jak coś nie działa, to można się pochlastać. Jakiś kontakt z nimi zaczyna być, gdy dostaniemy antenę i aktywujemy serwis, ale ja miałem problem przed aktywacją konta. Wyglądało na to, że dostanę antenę i dekoder, ale nie uruchomię tego, bo email aktywizacyjny przepadł. 

Teraz ciekawostka. Szukając wyjścia z tej dziwnej sytuacji, zauważyłem, że prawdopodobnie numer konta i numer zamówienia to ten sam numer, jedynie różną się przedrostkiem. (ORD- albo ACC-) W związku z tym kliknąłem na opcję "nie mogę się zalogować" i zmieniłem w numerze zamówienia (drugie konto) ORD na ACC i reszta jak było w potwierdzeniu wysyłki. Dostałem maila, gdzie kliknąłem na link i zalogowało mnie na konto, ale...  te konta się połączyły. Numer konta jest z tego, co trzeba czekać, tego pierwszego, nie tego, na które nie mogłem się zalogować, ale adres aktywacji starlinka jest tam, gdzie jest serwis, czyli z drugiego konta, a do tego jest informacja, że antena i dekoder wysłane. W jakiś sposób konta się połączyły, tylko te 99 dolarów zaliczki gdzieś zniknęło... 

 

PS. Jeszcze inna mapa z satelitami, nie jestem pewien jak ją czytać, ale chyba podaje zasięgi. Na Alasce słabiutko, jedynie południowy cypel ma jakiekolwiek pokrycie.  https://starlink.sx/ 

Tam po zalogowaniu w Starlinka powinna byç zakladka order summary i w twoim przypadku znajdz ten order ktory jest jako preorder i tam powinno byc "cancel and request  a refund" i potwierdz decyzje i to tyle. Wazne aby nie anulowac przypadkiem tego zamowienia ktore jest w drodze. 

Sorki za brak polskich znakow ale pisze nie ze swojego kompa i nie ma polskiej klawiatury .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Marcin Siemcio said:

Tam po zalogowaniu w Starlinka powinna byç zakladka order summary i w twoim przypadku znajdz ten order ktory jest jako preorder i tam powinno byc "cancel and request  a refund" i potwierdz decyzje i to tyle. Wazne aby nie anulowac przypadkiem tego zamowienia ktore jest w drodze. 

Sorki za brak polskich znakow ale pisze nie ze swojego kompa i nie ma polskiej klawiatury .

pozdrawiam

Widzę, że się nie wysłowiłem zbyt jasno. Jest zakładka "order summary", ale tam w zamówieniach jest ten dekoder z anteną. Inaczej mówiąc moje pierwsze konto, to które dostało zaliczkę 99 dolarów i które obiecało dekoder "w 2023 roku lub później", stało się drugim kontem. Jest stary numer konta, ale nowy adres i wysłany dekoder, a zaliczka zniknęła. 

A polska klawiaturka jest w każdym kompie, tylko nie zawsze włączona i trudno, korzystając gościnnie z czyjegoś konta mu to zmieniać. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... 

Udało się aktywować Starlinka w Lumberton, NC. Po powrocie do domu nie mogłem się jednak połączyć, bo aplikacja mówiła, że nie jestem w miejscu, gdzie mam serwis i muszę aktywować roaming. Zrobiłem to i mam serwis w domu, ale...

Okazuje się jednak, że niepotrzebnie się pospieszyłem, bo dziś dostałem takiego maila:

If you are receiving this email, you are currently on the waitlist for Starlink in your area. We are launching additional satellites as quickly as we can to expand network capacity in your region, and will fulfill your order as soon as possible.

In the meantime, we are now offering Starlink for RVs at any destination where Starlink provides active coverage. Currently there is no waitlist - all orders will be shipped shortly after the order is placed, including to "Waitlist" areas on the Starlink Availability Map. You can pause and un-pause service at any time. 

Users can expect high speed, low latency internet in areas marked "Available", and notably slower speeds during events with many collocated users, or during hours of peak usage in areas marked as "Waitlist”, where residential users are prioritized.  Prioritizing residential makes it possible to offer Starlink for RVs immediately with minimal impact to the most loaded portions of the network. 

You can order Starlink for RVs directly from www.starlink.com/rv or by selecting the "+" button under "Your Starlinks" on your account page. To learn more about Starlink for RVs, please read our FAQ page.

Thank you for being a supporter of Starlink!

The Starlink team

Czyli, po prostu, trzeba było zaczekać parę dni i zamówić tego "Starlinka for RV". Płaciłbym tyle samo, a nie miałbym problemów z tymi dwoma kontami, bo jak widać, Starlink nadal myśli, że czekam na usługę w Charlotte, a ja nie wiem jak z tego zrezygnować. Ich maile dochodzą z adresu "no-reply@starlink.com", a jakiegoś telefonu, czy innego adresu mailowego do nich nie mogę znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.