Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2020 o 11:18, dudek_t napisał:

Pierzasty, co to za kemping?

Buntiqua camp Bunja k. Supetar na Brač. Nówka sztuka, odpalili w tym sezonie.

W dniu 18.09.2020 o 09:55, Pierzasty napisał:

na zdjęciu ja + 2 ekipy z którymi byłem)

A myślałam, że to ja i 2 ekipy z którymi byłam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gusia-s napisał:

 

A myślałam, że to ja i 2 ekipy z którymi byłam ?

 

Nie! Mylisz się. W przypadku Chorwacji to zawsze ja jestem z Tobą ?

...mimo że na promie byłem pierwszy ?

W dniu 18.09.2020 o 11:18, dudek_t napisał:

Pierzasty, co to za kemping?

Tak jak Gosia napisała Bunja. Generalnie nowy , świeży , nawet klimatyczny, pralka za darmo ? , ale z cenami ich trochę gniecie ?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pierzasty napisał:

ale z cenami ich trochę gniecie ?

No co jeszcze chcesz? Mieliśmy przecież discount 20% i dużo prywatności ?

17 godzin temu, Pierzasty napisał:

pralka za darmo

Zapomniałeś o wielkiej lodówie?

17 godzin temu, Pierzasty napisał:

Nie! Mylisz się. W przypadku Chorwacji to zawsze ja jestem z Tobą ?

?

 

 

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

No żeby nie te 20% to byłby dramat, tym bardziej biorąc pod uwagę że to kemping bez "wodotrysków" 

Wodotryski były w łazienkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wątek ma już  rok. Wtedy myśleliśmy ,że za rok to będzie już tylko historia i problem nieaktualny.

Niestety , badziew wirusowy nie odpuszcza i jest jeszcze gorzej a temat ciągle aktualny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ten wątek jest na to lepszy, więc przeklejam garść informacji które wrzuciłem w ten wątek:

Osobiście wybieram się 7 maja, więc dopiero wtedy będę mógł zdać relację z trasy, ale pewnie będzie ktoś wcześniej - chociażby na majówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co - jak patrzyłem - kempingi sezonowe bookingi mają od 16 bądź 23 kwietnia. Tzn. jest niemal pewne, że się otworzą, pytanie w jakim reżimie będziemy wjeżdżać do Chorwacji.

Na 99% będą kontrole na granicach - i to nie wyrywkowe - i zbierane dane do formularza (cel pobytu, nr kontaktowy, a może i wywiad epidemiologiczny).

Na 90% też będziemy wjeżdżać w tych 3 przypadkach:

- zaszczepieni (7 dni po drugiej dawce),

- ozdrowieńcy (max. 6 mies. po wyzdrowieniu),

- przetestowani negatywnie do 48 godz. przed przekroczeniem granicy.

No chyba, że nagle wszystko poleci tak, że cała Europa będzie zieloną wyspą (a przynajmniej my).

Węgrzy też z pewnością się otworzą (na razie tylko tranzyt i 24h na opuszczenie kraju - ale za to bez konieczności wyniku, tylko badanie temperatury ewentualnie).

No z testowaniem trochę lipa zwłaszcza, że trzeba testować dzieci pow. 7 r.ż. Dla 4 osobowej rodziny to dodatkowy wydatek rzędu 680,- zł w jedną stronę, a jeszcze test na powrót o ile będzie wymagany na powrót do kraju dla nas...

9 godzin temu, Jarosław69 napisał:

My w tym roku wyjątkowo zamiast w sierpniu będziemy planować drugą połowę czerwca. Zobaczymy jaka będzie sytuacja do tego czasu.

Planować spokojnie możecie, tylko ewentualnie trzeba się szykować na dodatkowy wydatek w postaci testów (no chyba, że jesteście zaszczepieni bądź ozdrowieńcami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona właśnie jest po wirusie. A ja przez przypadek /boordel w wiadomej kwestii/ mam być szczepiony w II połowie kwietnia. 

O ile coś znowu nie zamieszają. 

Generalnie większość już nauczyła się żyć z covidem więc w tym roku raczej nie będzie takich pustek jak w zeszłym roku.

To był jedyny plus tej sytuacji..jeśli w ogóle wypada doszukiwać się jakichkolwiek pozytywów z obecności tego cholerstwa. Smutny plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku może być tylko taka różnica, że nie będziemy się przemieszczać całkiem swobodnie, tzn. trzeba będzie albo się zaszczepić, albo przechorować, albo zapłacić.

No ale do wakacji 3 fala się cofnie i może się to jeszcze zmienić...

W sumie wychodzi na to, że jak ktoś chce zaoszczędzić na wyjeździe, a nie ma szans na zaszczepienie, to najlepiej zachorować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smutny napisał:

Z niecierpliwością czekam na relacje pierwszych z Was, którzy przetrą tegoroczną drogę do Chorwacji ?

Grupy na fb polecam, ludzie już są na campingach w Chorwacji. 

Słyszałem coś o darmowych testach państwowych, raz na jakiś czas - być może to będzie furtka do wczasów.  Myślę, że w czerwcu będzie już bardzo łatwo jeździć po Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w czerwcu będzie ok. Końcem czerwca planuję Nevio, potem Prapratno (po przeczytaniu Twojego bloga Marku). Zobaczymy co czas przyniesie. Ciekawi mnie też czy szczepionka którą zaszczepiłem się w lutym będzie jeszcze na granicy aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.