Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

No jak jest klima to dlaczego mam okna otwierać ? W aucie czy domu tak samo, po to jest klima.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja nie umiem żyć bez świeżego powietrza. Lato czy zima okna są uchylone . Czy to w domu czy w budzie, pracy czy hotelu.

 

Spanie przy zamkniętych oknach to koszmar .

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie Krzysiu, musi mi tlen świeży nawiewać, okien jednak nie otwieram, a są ludzie którzy przezornie izolują się od zewnątrz, tyle bandyctwa co się czyta to naturalnym jest takie postępowanie. Na myśli mam kampera/budkę, oczywiście.

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie Krzysiu, musi mi tlen świeży nawiewać, okien jednak nie otwieram, a są ludzie którzy przezornie izolują się od zewnątrz, tyle bandyctwa co się czyta to naturalnym jest takie postępowanie. Na myśli mam kampera/budkę, oczywiście.

Na dziko/w trasie mam wymuszony obieg powietrza przez dach były dwa okna, teraz są trzy. Ciekawe co powiedzieli by ci źli ludzie co to niby gazem usypiają .
W domu też uchylone okna przez cały rok zawsze mi duszno


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chris_66 napisał:

 

Ja nie umiem żyć bez świeżego powietrza. Lato czy zima okna są uchylone emoji106.png. Czy to w domu czy w budzie, pracy czy hotelu.

 

Spanie przy zamkniętych oknach to koszmar emoji30.png.

 

 

Wysłane z telefonu emoji12.png

u nas w sypialni okna otwarte są od 8 rano do 23 jeżeli używamy klimy, inaczej otwarte są całą dobę. Kwestia też kubatury,  usytuowania w stosunku do kierunku wschód-zachód.  W budce zawsze coś otwieramy nawet przy chodzącej klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maarec napisał:

u nas w sypialni okna otwarte są od 8 rano do 23 jeżeli używamy klimy, inaczej otwarte są całą dobę. Kwestia też kubatury,  usytuowania w stosunku do kierunku wschód-zachód.  W budce zawsze coś otwieramy nawet przy chodzącej klimie.

mędrego to miło posłuchać :winner:

uwielbiam :bzik: być u znajomych którzy uważają że jak jest sezon grzewczy to jest zakaz otwierania okien "bo przecież wychłodzi się mieszkanie, a oni płacą za ogrzewanie" :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, każdy ma swoje przyzwyczajenia i nie chodzi tutaj o to czy ktoś jest bardziej mądry a ktoś mniej. Dla mnie klima oznacza zamykanie okien, tak w aucie jak i w przyczepie. Ale tu już schodzimy z tematu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smutny napisał:

Bliskość morza non stop to najlepsze warunki bez sztucznych polepszaczy atmosfery i aury pomieszczeń

W tym roku przy bezwietrznej pogodzie i upale 30C ciężko było w przyczepie bez klimy bo noce też powyżej 20C i stojące powietrze nic nie chłodziły.

Za to nawet w samo południe od morza tak przyjemna bryza, że po wyjściu z wody w cieniu wręcz zimno.

Czasem warto rozważyć,  czy inwestować w klimę, czy kasę przeznaczyć na 1 linię od morza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Za to nawet w samo południe od morza tak przyjemna bryza, że po wyjściu z wody w cieniu wręcz zimno.
Czasem warto rozważyć,  czy inwestować w klimę, czy kasę przeznaczyć na 1 linię od morza

Nawet nie pierwsza linia, czasem gdzieś na górce można znaleźć przewiewne miejsce.
Nawet tak prymitywne mieszkanie jak namiot trzeba wiedzieć jak ustawić żeby nie było duszno i słońce nie smażyło



Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem sytuacja się pogarsza dla tych co jeszcze planują wyjazd do Cro.

Od dziś Słowenia wciągnęła Pl na żółtą listę i przywróciła 12h tranzyt bez możliwości noclegu.

Węgrzy od 1.09 zapowiadają nowe zasady przekraczania granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem sytuacja się pogarsza dla tych co jeszcze planują wyjazd do Cro.

Od dziś Słowenia wciągnęła Pl na żółtą listę i przywróciła 12h tranzyt bez możliwości noclegu.

Węgrzy od 1.09 zapowiadają nowe zasady przekraczania granic.

Witam

 

Poza tym, z tego co czytałem na stronach ministerstw danych krajów, to wracając z Chorwacji to tylko tranzyt nie tylko przez Słowenię ale i Austrię, narodowość jest nieistotna. Oczywiście jak to jest respektowane jeśli chodzi o nocowanie na parkingach to różnie może być, ale raczej można się liczyć z kontrolami. Na FB jedna z osób napisała że austriacki pogranicznik nakazał dotankować paliwo zaraz za granicą i nie zatrzymywać się dalej.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kvasir napisał:

Ktoś jakieś aktualne informacje na temat przejazdu przez węgry lub Austrię? Możemy nocować na 1 noc?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

6 godzin temu, tomekk napisał:

Poza tym, z tego co czytałem na stronach ministerstw danych krajów, to wracając z Chorwacji to tylko tranzyt nie tylko przez Słowenię ale i Austrię

Tak dokładnie z tym, że w Austrii tylko na powrocie z cro.

Na tą chwilę Polska jest krajem bezpiecznym w Austrii i na Węgrzech. Można się zatrzymać i nocować ale jeśli wracasz np. z Cro nie możesz nocować w Austrii jeśli nie masz aktualnego testu. Na Węgrzech póki co można się zatrzymać, zmiany jakiejś można się spodziewać, jak zapowiedzieli ma to nastąpić 1.09, chyba że sytuacja wcześniej się pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.