Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bartek0001 napisał:

W Klagenfurcie główny kemping full. 8 km dalej był już wybór miejsc.

Dzięki, czyli trzeba czekać aż dzieciaki pójdą do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, w79 napisał:

Droga 420 jest poprowadzony ibjazd dla TIrow. Asfalt, padaka, ja będę jechał znów za dwa tyg i chyba pojadę przez Znojmo. 

My na powrocie jechaliśmy tak i nie było tragedii.

IMG_20200812_231610.thumb.jpg.d8521be463e8d97ea5599e6d30d15865.jpg

W drodze do Cro jechaliśmy przez Strachotin czyli drugą stroną jeziora.

To jest krótki odcinek.

 

W dniu 8.08.2020 o 22:47, smutny napisał:

Muszę Cię zmartwić ? próbowałem różne rzeczy robić w Polsce tak jak w Chorwacji, ale tutaj to nie ma sensu??‍♀️ ani smaku ? tak już jest . 

EA8D6C3B-E274-4A67-A595-4459C2547D4F.jpeg

Racja, najlepiej smakuje tam skąd pochodzi.

Wiesz co to za ryba ta w paski i jakie ma właściwości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Czy tam jest przejazd powyżej 3,5T?

Nie zwróciłam uwagi, jednak o wiele lepiej jechać tak jak my wracaliśmy. Objazd jest przede wszystkim krótszy i na pewno nie ma ograniczeń bo tiry tędy właśnie ciągną. Na mostku jest ruch wahadłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gusia-s napisał:

Wiesz co to za ryba ta w paski i jakie ma właściwości ? 

No właśnie zamiast szamać ziemniaki z blitwą trzeba było spróbować tej rybki :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pierzasty napisał:

No właśnie zamiast szamać ziemniaki z blitwą trzeba było spróbować tej rybki :)  

Pływały, było łapać w garści ? i do krumpirów z blitvą jak znalazł ? a nie tylko mule i mule ?

56 minut temu, Suzu4x4 napisał:

rybka jak rybka , właściwości ma tylko głowa tuszka jest OK ...

Jak się wie a jak nie to może być ciekawie, szczególnie jak ktoś sobie na głowach postanowi ugotować zupę ?

My zazwyczaj smażymy i grillujemy ryby w całości wraz z głową po usunięciu skrzeli i oczu, ale te rybki zostały skrócone o głowę zanim trafiły na patelnię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co to za ryba. raz ją wziąłem z ciekawości ale żyjemy i była dobra, chociaż najlepsza moim zdaniem na grilu wychodzi ryba  "hama" czy jakoś tak sprzedawana w dzwonkach. W każdym solidnym markecie rano są świeże dostawy, a gril na rozpałce z tamtejszego kawałka chrustu suchego jak pieprz (chyba z drzewa oliwnego) znalezionego pod ręką to pychota. ten dymek ? i wystarczy posolić pod koniec.  no i faktycznie na plaży ma inny smak? polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba ta to Salpa. są doniesienia że głowa tej ryby zawiera toksyny które wywołują halucynacje podobne jak po grzybach.

stąd rybę tą należy wypatroszyć i obciąć głowę niezwłocznie po złowieniu, wówczas toksyny nie przedostaną się do mięsa.

osobiście nie próbowałem więc się nie wypowiem , ale zupa rybna z zrobiona na wywarze z głów Salpy może mieć niezłą moc :-]

najbardziej popularne bezpieczne świeże ryby które można kupić w Chorwacji to Labraks (brancin) i Dorada (orada)

Innych w CRO samemu nie oprawiałem.

Na stoiskach rybnych bez problemu można jeszcze kupić sardynki, makrele , tuńczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

ryba ta to Salpa. są doniesienia że głowa tej ryby zawiera toksyny które wywołują halucynacje podobne jak po grzybach.

stąd rybę tą należy wypatroszyć i obciąć głowę niezwłocznie po złowieniu, wówczas toksyny nie przedostaną się do mięsa.

osobiście nie próbowałem więc się nie wypowiem , ale zupa rybna z zrobiona na wywarze z głów Salpy może mieć niezłą moc :-]

najbardziej popularne bezpieczne świeże ryby które można kupić w Chorwacji to Labraks (brancin) i Dorada (orada)

Innych w CRO samemu nie oprawiałem.

Na stoiskach rybnych bez problemu można jeszcze kupić sardynki, makrele , tuńczyka.

Szkoda, ze nie wiedziałem, kupowałbym same głowy . Ja jednak jem wszystko co pływa i pełza ? takie halucynacje ? piękna sprawa ?

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.