Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, filipert napisał:

Zakładam, że to Polari koło Rovinj czyli Istria. Moim zdaniem jeśli szukasz gwarancji pogody to Istria i Dalmacja nie różnią się tym parametrem w sierpniu. Masz przyczepę (i fajny holownik - sporo takich zestawów ostatnio) więc śledź pogodę i jak na Istrii będzie się zapowiadać źle to się przemieścisz. My w ubiegłym roku ponad tydzień w czerwcu, koło Zadaru, czekaliśmy za upałem i jak już się zbieraliśmy do Słowenii, to prognoza się poprawiła i kolejny tydzień dłużej zostaliśmy żeby się wygrzać.

Dokładnie , zestaw spięty i przygotowany do podróży. Teraz spanie i 23 start. Oczywiście jeżeli ktoś z forumowiczów jest lub będzie na Polari zapraszam na małe co nie co 

20200811_150308 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

Dobra, a wracając do tematu...

Być może wybierzemy się do Chorwacji w najbliższy weekend. 

Są jakieś ograniczenia na trasie lub na miejscu które mogły nie rzucić mi się w oczy? Chodzi mi np o info że w tym kraju można lub nie można spać na mopie albo trzeba zawsze chodzić w masce itp.

Drugie pytanie do osób aktualnie przebywających w Chorwacji. Jak oceniacie aktualne obłożenie kempingów w %

Jeszcze do piątku obłożenie kempingów oceniam na 30 - 40%, przynajmniej w Dalmacji. Może w sierpniu być więcej z uwagi na sezon wakacyjny Włochów i Niemców.

Większość turystów to Polacy i Niemcy.

Ograniczeń covidowych nie ma jakichś szczególnych - maseczki w marketach i w zasadzie to wszystko. Na MOPach nocowanie bez problemu, w Chorwacji te bez stacji benzynowych bywały puste.

Po drodze objazd przed Mikulovem kiepskimi drogami, poza tym tradycyjnie granica SLO-CRO generuje korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vrs napisał:

Dobra, a wracając do tematu...

Być może wybierzemy się do Chorwacji w najbliższy weekend. 

Są jakieś ograniczenia na trasie lub na miejscu które mogły nie rzucić mi się w oczy? Chodzi mi np o info że w tym kraju można lub nie można spać na mopie albo trzeba zawsze chodzić w masce itp.

Drugie pytanie do osób aktualnie przebywających w Chorwacji. Jak oceniacie aktualne obłożenie kempingów w %

Na Krk bardzo dużo ludzi. Na Cresie byliśmy na małym kempingu gdzie  2-3 parcele były rotacyjne. Wlascicielka bardzo chciala aby określić datę wyjazdu, bo nie wie co odpisywać chętnym. W Austrii na jednym z kempingów pytali się skąd jedziemy ,bo wracających z Cro i Włoch nie przyjmują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Generalnie druga połowa sierpnia to trochę taki okres „po wakacjach”. Tak przynajmniej bywało w poprzednich latach. Gdzie ludzi było znacznie mniej niż wcześniej.

Ma jak pojedziemy to pewnie do „nieprawdziwej” Chorwacji czyli na Istrie.

Objazd w Czechach widziałem na Streetview, taki typowo czeski. Tam jest jeden wiadukt 3,50m wysokości. Chyba nie na mój skład z rowerami na dachu. Pojadę przez  Bratysławę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

takie ??

20200809_225313_resized_1.thumb.jpg.7719fe395456d07ffecf98cbbd246a11.jpg

 

nie znalazłem nigdzie w kraju, chyba zostaje prywatny import , dobrze że mamy dużą zamrażarkę  :-]

też udało mi się w końcu po latach opanować sztukę przyrządzania,  uwielbiam ?

20200731_202510_resized.thumb.jpg.ea5aa7e46c6f9dcfb2aa2962445d9848.jpg

20200731_202528_resized.thumb.jpg.8cb2c53a00ab34c2f84c8b6f7d094f56.jpg

20200731_202741_resized.thumb.jpg.2ed9e2e39cb9c96d7152d15197827263.jpg

 

Oćiśćena! Dokładnie takie! 350/400gram to syta porcja dla 2 dorosłych osób z dokładką.

Zaraz te Twoje zdjęcia zjem! Pożrę wręcz.  

Ale...

Dziś kupiłem w Makro, dokładnie takie same ale już pocięte w krążki i z tymi mniam ogonkami w komplecie bo były różne wersje, wszystkie w paczkach 1kG = na 4-5 osób. 

Wyglądały ładnie, kupiłem, przywiozłem z Z.Góry w styropianie wypełnionym lodem i obecnie są już w zamrażarce i czekają na ten wielki dzień.?

Problem tylko w tym, że tam w CRO pakowane są próżniowo i zamrażane. Te w PL są w glazurze.

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Socale napisał:

Oćiśćena! Dokładnie takie! 350/400gram to syta porcja dla 2 dorosłych osób z dokładką.

Zaraz te Twoje zdjęcia zjem! Pożrę wręcz.  

Ale...

Dziś kupiłem w Makro, dokładnie takie same ale już pocięte w krążki i z tymi mniam ogonkami w komplecie bo były różne wersje, wszystkie w paczkach 1kG = na 4-5 osób. 

Wyglądały ładnie, kupiłem, przywiozłem z Z.Góry w styropianie wypełnionym lodem i obecnie są już w zamrażarce i czekają na ten wielki dzień.?

Problem tylko w tym, że tam w CRO pakowane są próżniowo i zamrażane. Te w PL są w glazurze.

daj znać jak wyszły te z Makro  , choć wolę w całości  :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Generalnie u nas za dużego wyboru w owocach morza to nie ma, a teraz po podwyżce vatu to ceny z 59 za 1 kg mrożonych krewetek poszybowały do 72 zł. Dziwię się że zrobiono cenę zaporową na jedzenie które jest mega zdrowe. Raz udało mi się kupić całe kalmary, oraz mule w fajnej cenie w Lidlu. Od dwóch lat postawiłem sobie za zadanie nauczyć się przyrządzać owoce morza i chyba wyszło mi nieźle. Ostatnio w Chorwacji świeże Sardele kupowałem i później z patelni smażone, palce lizać. Chciałbym w przyszłym roku wrócić do Włoch, bo tam dostęp do owoców morza jest olbrzymi, dlatego chciałem nauczyć się je przyrządzać.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vrs napisał:

Objazd w Czechach widziałem na Streetview, taki typowo czeski. Tam jest jeden wiadukt 3,50m wysokości. Chyba nie na mój skład z rowerami na dachu

Ten przed MIkulovem?

Tam TIRy jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, w79 napisał:

Droga 420 jest poprowadzony ibjazd dla TIrow. Asfalt, padaka, ja będę jechał znów za dwa tyg i chyba pojadę przez Znojmo. 

Dzięki, ja dlatego kupiłem sobie winiety na Słowację i planuje jechać Brno-Bratysława-Wiedeń. Będzie trochę dalej ale droga prosta i równa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bartek0001 napisał:

Na Krk bardzo dużo ludzi. Na Cresie byliśmy na małym kempingu gdzie  2-3 parcele były rotacyjne. Wlascicielka bardzo chciala aby określić datę wyjazdu, bo nie wie co odpisywać chętnym. W Austrii na jednym z kempingów pytali się skąd jedziemy ,bo wracających z Cro i Włoch nie przyjmują. 

A jak wygląda z miejscem na kempingach w Austrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.