Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, smutny napisał:

Odrobina wyobraźni i można się domyślać jak wyglądałoby wybrzeże gdyby zezwolili koczować na dziko ??‍♀️

Nie trzeba wyobraźni. Wystarczy pojechać do innych południowych krajów jak Grecja, Włochy i przede wszystkim Hiszpania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pawel1966 napisał:

Dzis nad Pakostane i okolicą znów przeszla zdrowa burza. Pogoda w tym roku daje czadu:): b6efce5b6c0421ad4352f28832f28460.jpg&key=e9389bd230ac9c0958f2f6e6f11128b14f1a9e8ab776a3837b2ceebbdd0fde16a6e22446169e080e552f1f5e2d67c12c.jpg&key=997c2912b34b5ab6efa372ec5192b4899fbf7ca3a96fef46ec5a80fa05007f20

 

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Łoszzz kurde. Rzuciło gradem ? Fakt ten rok jest ogólnie jakiś parszywy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=34317]pawel1966[/mention] nie prowokuj, bo zaczniemy go chwalić, a wtedy to może być ostatnia burza jaką wytrzymał

Nic mu nie jest:) po prostu fartuchy zawinięte do srodka i przycisnięte porządnie wykladziną. Do tego wbite wszystkie szpllki i pas. Stal jak zamurowany. Musialem porobic rowki zeby woda nam go nie podała:) szwajcarzy, ktorzy stoją ponizej nas raczej sie nie przejmowali takimi duperelami i teraz sie suszą bo miieli basen w przedsionku Jedynie SUPa musialem przywiązywać w czasie burzy bo chcial odlecieć z dyszla:) 

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

 

 

0ef2d63e71a9edb425254b241afa292a.jpg&key=0071c1dba3f6a259a1d864511a9852db60ca733a05db7ff709f2513551891c97

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Wybieram się jutro do Chorwacji z przyczepą , właśnie dlatego ,żeby mieć gwarantowaną pogodę i jak patrzę co piszecie to się zastanawiam,czy nie jechać na dół. Mój wybór to kamping Polari, ( wyjazd z dziećmi 4 i 6 lat) . Pytanie ,czy poniżej Splitu też są jakieś miejsca z Aquaparkami dla dzieci? 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koczaj napisał:

hej, polecicie jakiś kemping w Murter lub okolicy  ?  Warto wybrać się w tamten region ? 

Bardzo fajne okolice. Byliśmy tam 2 tyg temu . Są chyba ze 4 campingi. Różnego typu ale ciężko coś doradzać bo każdy ma inne preferencje. Byliśmy w „kosirina”  jak pisałem wcześniej . W pobliżu po drugiej stronie wzgórza zupełnie innego typu( jeden duży  i rozległy gdzie stały olbrzymie zestawy i kampery typu ciężarówki autobusy itd (łatwość manewru) albo drugi taki z „miejska plaża”  gdzie jakieś chyba atrakcje dla dzieci i kawiarnie widziałem  tam . nazw nie pamietam . Jest gdzie pojeździć na rowerach i spacerować . W okolicznych Miasteczkach wieczorem przyjemnie można pobyć (Jezera, Vodice) . Jak lubisz oddalać się na typowe chorwackie dzikie plaże z lasem sosnowym i półkami skalnymi to tam będziesz zadowolony?? P. S. Zwykle się przemieszczaliśmy po Chorwacji ale tam spędziliśmy w tym roku cały urlop ponad 2 tyg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AdamWLKP napisał:

Wybieram się jutro do Chorwacji z przyczepą , właśnie dlatego ,żeby mieć gwarantowaną pogodę i jak patrzę co piszecie to się zastanawiam,czy nie jechać na dół. Mój wybór to kamping Polari

Zakładam, że to Polari koło Rovinj czyli Istria. Moim zdaniem jeśli szukasz gwarancji pogody to Istria i Dalmacja nie różnią się tym parametrem w sierpniu. Masz przyczepę (i fajny holownik - sporo takich zestawów ostatnio) więc śledź pogodę i jak na Istrii będzie się zapowiadać źle to się przemieścisz. My w ubiegłym roku ponad tydzień w czerwcu, koło Zadaru, czekaliśmy za upałem i jak już się zbieraliśmy do Słowenii, to prognoza się poprawiła i kolejny tydzień dłużej zostaliśmy żeby się wygrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 12:27, Sisar napisał:

A tak między nami, z tego co widziałem na miejscu w Chorwacji, to gdyby nie turyści z Polski to Chorwacja cieniutko by przędła w tym roku jeśli chodzi o turystykę...  Gdzieś tam było słychać czeski, ciut niemiecki, ale ogólnie to jak w Sopocie na na molo.....

Ja tam widziałem 80% Niemców , a nas w Chorwacji średnią lubią jeśli chodzi o zarobek i dają to odczuć .

W dniu 2.08.2020 o 17:45, mirmar napisał:

Na południu jest więcej Czechów, ale Polaków i tak najwięcej. Dziwi mnie, że wszelkie informacje, karty menu, itp sa tłumaczone na różne języki ale na Polski bardzo rzadko. Dużo Polaków od lat odwiedza Cro i zostawia tym samym dużo pieniedzy ale oni chyba tego nie zauważają. Ostatnio jak byłem w Orebiciu to było dosłownie więcej Polskich "tablic" niz Chorwackich. Jak ktoś opowiedział dowcip na plaży to się pół plaży śmiało. Ja w tym roku wyjątkowo unikam mówienia po Chorwacku, nawet tych zwrotów, które znam, tylko mówię po Polsku. Na angielski przechodzę w ostateczności ale najpierw ich trochę pomęcze. Mówię po Polsku i już. Chcą robić interes na Polakach to niech się dostosują do nas a nie my, klienci do nich. Cytując klasyka: "Niech się q....a uczą języków. Niech się uczą..."

Nie masz racji, jesteś gościem w tym kraju i powinieneś się dostosować do pewnych zasad a nie oni do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dodi napisał:

Nie masz racji, jesteś gościem w tym kraju i powinieneś się dostosować do pewnych zasad a nie oni do Ciebie.

A Niemiec (bo tych najwięcej), Francus, Włoch się uczy chorwackiego? Oni, czyli obywatele zachodniej europy, nawet z angielskim sa na bakier i mówią głównie w swoich ojczystych językach i Chorwat się musi do nich dostosować jak chce na nich zarobić. Z Polaków w dużej mierze żyją i powinni zrobić wysiłek i się poduczyć polskiego. Jak w knajpie nie ma chociażby menu po polsku, bo juz nie liczę że będa znali podstawy naszego języka, to się tam w ogóle nie zatrzymuje. Obecnie jestem w Omisiu i w zasadzie co drugi tutaj to Polak, więc dajemy im zarobić. W ich interesie jest o nas dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.