Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, maarec napisał:

Z tym Ci nie podpowiem ale zapytam, czy to Twój zestaw widziałem przy Kanale Elbląskim 29.05? Na darmowym campingu? Pamiętałem czerwony holownik i nie mogłem skojarzyć osoby.

Niestety nie. Życie a raczej przyczepa spłatała mi takiego psikusa że to będzie dopiero pierwszy wyjazd w tym roku ale mam nadzieję ze jesienią sobie odbiję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do znawców chorwackich campingów  o jedno miejsce - nazywa się Oaza Mira Autocamp Tisno, okoloce Pakostane pomiędzy Szybenikiem a Biogradem...Może ktoś z Was tam był? jakie opinie? ja generalnie znam ten region bo z Biogradu kilka razy brałem czarterowe łódki - ale tam nie dotarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pawel1966 napisał:

Hej mam pytanie do znawców chorwackich campingów  o jedno miejsce - nazywa się Oaza Mira Autocamp Tisno, okoloce Pakostane pomiędzy Szybenikiem a Biogradem...Może ktoś z Was tam był? jakie opinie? ja generalnie znam ten region bo z Biogradu kilka razy brałem czarterowe łódki - ale tam nie dotarłem.

Witaj. Jeżeli cennik Cię nie przeraża - sprawdź 2 razy.... to polecam. Mocno stromy camping w uroczym miejscu, warto rezerwować parcele. Widokowych nie ma na początku roku, no ale mamy koronę. Może się uda. Jedyny minus to lekki koniec świata - wszędzie autem, ale za to można zwiedzić Zadar, Szybenik, pojechać na Murter itd

38 minut temu, Kielek napisał:

Niestety nie. Życie a raczej przyczepa spłatała mi takiego psikusa że to będzie dopiero pierwszy wyjazd w tym roku ale mam nadzieję ze jesienią sobie odbiję

Życzę w takim wypadku udanego sezonu i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec dziękuję za odpowiedź - tak mi się wydawało:) pływałem w tamtych okolicach ale poza campingiem Soline, gdzie spaliśmy przed rejsem nie znam campingów w tamtym rejonie a szukam dalej miejsca na wakacje, bo nie wiemy jednak czy warto pchać się przez Serbię i Bułgarię do Grecji gdyby nagle pojawiły się jakieś komplikacje z Covid- 19. Szukamy campingu w tamtym rejonie lub poniżej Splitu. jesli masz coś fajnego...napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z tych trudnych ale może ktoś podpowie:

Który kemping jest lepszy w Fažana (Istria), Pineta lub Brioni. Chodzi mi o plaże, sanitariaty, ogólne wrażenie. Jedziemy bez małych dzieci.

Nie będę każdemu dziękował za podpowiedź żeby nie zaśmiecać forum. Ogólnie Wszystkim Bardzo dziękuję za wskazówki.  

 

Ja lubię Pinetę, dużo przestrzeni, kontenery łazienkowe jakoś specjalnie mi nie przeszkadzały. Byłem dwa razy w części parcelowanej. Brioni odwiedzałem na rowerze ale jakoś nie umiałem znaleść tam dla siebie miejsca. Strasznie pokręcony był i na różnych poziomach miejscówki. BiVillage może ma niższe ceny w tym roku ?! Mimo wielkości jest super, można znaleść kameralne miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pawel1966 napisał:

@maarec dziękuję za odpowiedź - tak mi się wydawało:) pływałem w tamtych okolicach ale poza campingiem Soline, gdzie spaliśmy przed rejsem nie znam campingów w tamtym rejonie a szukam dalej miejsca na wakacje, bo nie wiemy jednak czy warto pchać się przez Serbię i Bułgarię do Grecji gdyby nagle pojawiły się jakieś komplikacje z Covid- 19. Szukamy campingu w tamtym rejonie lub poniżej Splitu. jesli masz coś fajnego...napisz

Stobreć jest ok, ale w wodzie tam jakoś tak błotniście, idąc na spacer widać jakby ściek ze Splitu szedł prosto w morze, ale może się mylę ? :)

im dalej na południe od Splitu tym słabsze campingi, mnie Galeb nie zachęcił a byłem 3 razy na spacerze z budką pod recepcją. Camp Dole - fajny, taki nasz PRL, ale widok na Hvar, Peljesac bezcenny. Być może to sentyment, kupę lat już mija jak siedzieliśmy tam na wybrzeżu pod markizą 5m od linii wody  i liczyliśmy samochody pędzące przez cały Hvar na ostatni prom na powrotny na ląd ok 23.00. Dalej na południe nie ma dla mnie nic ciekawego, aż do Prapratno, które może mieć urok już tylko dla mnie, chodź ostatnio widziałem fotkę z podpisem - małe Malediwy   ?  ale tam też pamięta czasy Jugosławii, przynajmniej tak mogę się domyślać. W tym roku przez koronę podobno nie działa nawet market na campingu a był na prawdę spoko.

dziś będąc tam z aktualnym holownikiem nie bałbym się zaryzykować wjazdu na camp na plaży Divna, pewnie niedługo będzie już kamper i tam nie dotrzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do znawców chorwackich campingów  o jedno miejsce - nazywa się Oaza Mira Autocamp Tisno, okoloce Pakostane pomiędzy Szybenikiem a Biogradem...Może ktoś z Was tam był? jakie opinie? ja generalnie znam ten region bo z Biogradu kilka razy brałem czarterowe łódki - ale tam nie dotarłem.
W tej okolicy zobacz Kozarica camp i Slanica na Murterze.
Nam bardziej przypadły do gustu niż Oaza Mira, ale wszystkie są OK.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4kozarica wydaje  się faktycznie ciekawa.dzięki. Ja po prostu szukam czegoś fajnego a wyjazd już niedługo. ten rejon jest o tyle fajny,że mozna się wyrwać na Kornaty. Ja tam już byłem kilka razy na żaglówce, ale chciałbym pokazać wnukom, nawet z wycieczkowej łajby

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Kozarica i Slanica są super. To dwa różne światy. Slanica - w wodzie życie, cieplo i woda kryształ. Kozarica to prawie resort. Plaża zalana betonem, za to łazienki ok. Fajny lokalny klimat, czuć wczasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel1966 napisał:

Szukamy campingu w tamtym rejonie lub poniżej Splitu. jesli masz coś fajnego...napisz

My rok temu mocno rozważaliśmy https://autocamp-adriatiq.com/de ale w końcu nie dotarliśmy. 

W dniu 8.07.2020 o 12:15, bad811 napisał:

Czy ceny w markecie na kampingu Strasko są w jakiś znaczny sposób wyższe niż w Polsce, a w związku z tym czy warto brać jakieś artykuły z Polski

Zajrzałem do lodówki i przypomniało mi się, że masło w Chorwacji jest drogie. Trzeba liczyć z 15kn za kostkę.

Generalnie, ceny podobne do polskich więc nie ma co balastu wozić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, filipert napisał:

Obecnie wylądowaliśmy w Terme Tuhelj

I o 14.00 byliśmy jedyną ekipą 

Bardzo ciekawe miejsce na odpoczynek w trasie więc napiszę kilka słów bo strony kempingu słabo mi się ładowały. 

Na kempingu jest jeszcze z nami jedna ekipa z PL i nocowali Niemcy. 

Kemping przylega bezpośrednio do kompleksu basenowego, do którego przechodzi się przez bramki na chip. 

Baseny zewnętrzne mają chyba wszystkie możliwe atrakcje (zjeżdżalnie, rzekę, fale morskie, itd.) jest też cześć kryta z kolejnymi rozmaitościami i tu dopiero basen z wodą bardzo ciepłą i mini basenik z zupą. 

Nie wiem kiedy kemping powstał ale wszystko tutaj jest jak nowe i nowością pachnie. 

No i rzecz chyba najważniejsza, cennik którego nie mogłem w necie znaleźć. 

Parcele obecnie są A-37 EUR i B-30 EUR. Do tego każda osoba niezależnie od wieku 15 EUR. Czyli nasz komplet to 90 EUR z basenami w cenie czyli całkiem sporo. Jednak po okazaniu karty ACSI możemy zapłacić za sam pobyt na parceli 30 EUR i rano do 11:00 pojechać dalej. Przy tej opcji możemy ekstra wykupić wejściówkę na baseny za około 28 EUR na dany dzień (rano przed wyjazdem już nie skorzystamy). 

Od autostrady Zagrzeb-Maribor to około 15 min dobrej drogi. Na minus bardzo słabe oznakowanie na miejscu ale mapa Google prowadzi bardzo dobrze. 

Na recepcji jest informacja, że meldujemy się w recepcji hotelu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.