Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jadąc z przyczepą przez BiH w strone Dubrovnika, trzeba mieć też na nią zieloną kartę czy wystarczy tylko na holownik ?

Mamy ambitny plan dotrzeć aż tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jadąc z przyczepą przez BiH w strone Dubrovnika, trzeba mieć też na nią zieloną kartę czy wystarczy tylko na holownik ?
Mamy ambitny plan dotrzeć aż tam

Obie zielone. I sprawdź obowiązek paszportowy bo coś słyszałem że przestali wpuszczać na dowód, ale nie mam pewności czy Montenegro czy bih


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obie zielone. I sprawdź obowiązek paszportowy bo coś słyszałem że przestali wpuszczać na dowód, ale nie mam pewności czy Montenegro czy bih


Wysłane z telefonu

Ok dzięki ! Paszporty aktualne, obowiązkowo zabieramy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, borek6 napisał:

Ok dzięki ! Paszporty aktualne, obowiązkowo zabieramy emoji106.png

Tylko pilnujcie ich dobrze, bo naszemu sąsiadowi, który nie ma dowodu osobistego, jego własny pieseł zeżarł paszport na drugie śniadanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

... sprawdź obowiązek paszportowy bo coś słyszałem że przestali wpuszczać na dowód, ale nie mam pewności czy Montenegro czy bih ...

Przez chwilę tak było, ale jest już wyjaśnienie, że na tranzyt ponownie dowody wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zulos napisał:

ruszamy w czwartek.

Nam już też ciężko się pogodzić z opuszczeniem południa, bo w tym roku to pierwszy i ostatni raz. Kolejny raz w przeciwną stronę nad Bałtyk. Ale tam takiego widoku z plaży już nie będzie...:

My też w czwartek

Może gdzieś na trasie sobie pomachamy :)

Co do widoków z plaży to jeszcze

IMG_20200705_212834.thumb.jpg.7af2f5c329108009c9759e8986a84c62.jpg

Ceny w restauracji na kempingu cały czas ciut niższe ale coraz więcej "szprechania" a basen coraz mniej znośny i już nie idzie na nim pogadać. Znaczy się, że idziemy ku normalności 

IMG_20200706_191826.thumb.jpg.14dfd68f5de27056b94ff30cb5f06336.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ciężka nocka była a podobno tylko 60km/h wiało.

Budą nieźle targało. Większych strat na kempingu nie widać ale sporo złożonych przedsionków było. Wczoraj cały dzień i dziś od rana wszędzie słychać wesołe stukanie młotków ;)

Nie wyobrażam sobie co działo się w regionie Rieka gdzie alert przewidywał 90-145km/h.

@Zulos, jak tam u Was, nocka bez strat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zulos śpi po nocnej walce :)

Wieje buja i kołysze, nici z dzisiejszych planów :(

Na kilkadziesiąt pstryków udało mi się kilka fajnych ujęć zrobić. Jak łysy wychodził z wody to był czerwony jak zachodzące słońce.

IMG_0007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy, ale ja w nocy spałem fifty-fifty. Szkoda, że nie mam wiatromierze? Wg. windy porywy miały mieć do 98 km/h, wg. ventusky do 74. Weather stały wiatr szacował na 49. Mimo zakotwiczenia przedsionka do drzew i samochodu szarpało budą jak Reksio szynką. Bilans strat: zero?

My wyjeżdżamy planowo w czwartek o 13-14, co oznacza w realu 14-15 najwcześniej. Przy dobrych wiatrach i dobrym samopoczuciu robię trasę na raz w 14 godz. (970 km ze średnią ok 70 km/h)  i przed świtem melduję się w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, my od wczoraj w Pakostane. Droga przez Czechy i Węgry bardzo pusta.

Pustki są też na campingu. W nocy wiało, na szczęście markize na noc zwinelismy i strat nie zanotowano, ale noc przespana tylko w połowie.

Ceny za camping obniżone, nie liczą z psa i auto. Mamy policzone za zestaw jak za kampera, net w cenie.

Ps. Na miejscu głównie turysci 70% z Niemiec, po 15% Czesi i Słowacy. Widzieliśmy ttylko 3 rodziny polskie.

 

 

20200706_174001.jpg

20200707_084335.jpg

20200707_091859.jpg

20200707_101230.jpg

20200706_201304.jpg

Edytowane przez wersowa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w okolicach Mikulova (granica  CZ / AT) są jakieś remonty. Słyszałem że są jakieś straszne dziury na objazdach i korki, Proszę o ewentualne potwierdzenie bo jedziemy  w Niedzielę i nie wiem czy jechać przez Czechy czy Słowację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.