Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Zulos napisał:

My dziś morze mamy takie:

20200703_183722.jpg

Wczoraj zaczęło wiać od ladu, w nocy silniej ale ponoć 30km/h + porywy i tak ma być do południa a potem do wtorku znów widzę prognozy na upał. 

Rano wiatr w plecy i dobra widoczność 

 

IMG_20200704_074138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy na kolejne dni upał, ale z wiatrem i falami z kulminacją we wtorek, kiedy windy prognozuje porywy ponad 50 km/h. Błogosławię chwilę, w której kliknąłem zakup bojek "pamelek" dla dziewczynek. Nie boję się ich puszczać w morze nawet w takich wietrznych warunkach. Polecam absolutnie każdemu! Zakup śmiesznie tani, a bezcenny dla bezpieczeństwa dzieci.

Dzięki nim zawsze jak wbiegają w morze mam przed oczami czołówkę Bywatcha? Tylko moim póki co jeszcze nic tak nie podskakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my akurat jesteśmy na tym dla odważnych, co nie boją się latać z kuśkami na wierzchu? Znaczy się Bunculuka. Jest w ogóle w Baśce jakiś "normalny" kemping (nie mówię o Starej Basce, bo tam są przynajmniej dwa)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień wybieram się z rodzina do Cro. W Cro juz byłem kilka razy ale nigdy z przyczepą. Szukamy ciekawych kempingów od Szybenika na południe do Riweiry Makarskiej. Na pewno chcemy odwiedzić cztery kempingi i być na każdym po ok tydzień, no chyba, ze kemping nas rozczaruje to wtedy byśmy uciekli gdzie indziej. Nasze typy to Solaris, Seget, Rozac, Galeb, Krvavica, Viter. Moglibyście mi coś doradzić, odradzić. Jedziemy z dziećmi 4, 8, 10 lat więc chciałbym by kempingi, plaża były odpowiednie dla dzieci, oraz żeby sanitariaty były higieniczne, wieże a na pewno żeby nie odstraszały. Na zwiedzanie okolicy się nie nastawiamy, no chyba, że znudzi nam się już siedzenie na tyłku i zacznie nas nosić ale priorytetem jest bardziej stacjonarny pobyt.

Poza tym mam przyczepę 5,5 mb bez movera więc możliwość ustawienia, manewrowania tez ma znaczenie, więc gdyby było tam jakoś bardzo ciasno, jakieś przełomy, duże różnice wysokości i inne utrudnienia to dajcie znać.

Przy okazji zapytam o przejazd z Węgier do Słowenii w Dolga Vas i do Chorwacji przez Mursko Sredisce, czy nie ma tam jakiś komplikacji w związku z pandemią oraz czy nadal jest to przejście całodobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orebić : burza ! :) Ulga.

Zulos, mój pies jest na baterie, dlatego twardo negocjuję pobyt jego na kampie, właśnie był podłączony do ładowarki :)

Zulos, ładuj się tu na górę, zerkniesz czy moja piramida jeszcze stoi, będzie łał, zapewniam. 1-2h wysiłku ale nie w klapkach. 2 litry wody ze sobą wystarczy.

 

Gusiu, wqunerwiony dziś zapodałem sobie samorobioną potrawę o nazwie Lignje Preżene + frytokartofle z młodych ziemniaków. Ewa zrobiła czosnek ze śmietaną, Ajvar, białe wino... Jestem miszczem!

 

bas (7).JPG

sw.JPG

go.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirmar napisał:

Galeb

Mirmar, Galeb jest fajny, ustawny ale tam plaża trochę "brudna" dziwny piasek po prostu i nieco mętna woda. 

Jest tam zazwyczaj szkółka żeglarska lecz w tym roku to wątpliwe, wiesz...

Omiś jest urocze, warte spacerów i niedrogich rejsów w Cetinę.

To tyle co pamiętam bez zaglądania do foto wspomnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirmar napisał:

Krvavica

Nie leży bezpośrednio przy morzu, jakieś 300-400m trzeba przejść do plaży przez lasek. Plaża nadaje się dla dzieci. Można dalej od wody w lasku się rozłożyć. Parcele ustawne i ogólnie czysto, sympatycznie. Zjazd do kempingu dość stromy i kręty.

15 godzin temu, mirmar napisał:

Viter

Plaża miejska i trzeba przejść przez lokalną ulicę.

Kawałek przed, w Zivigosce masz kilka kemp. z własną plażą, Dole, Boban (sanitariaty strawę ale było czysto), dalej Cište i Male Cište I najnowszy Milo Moje.

16 godzin temu, Zulos napisał:

nie mówię o Starej Basce, bo tam są przynajmniej dwa)??

Jeden - Škrila.

15 godzin temu, Socale napisał:

Gusiu, wqunerwiony dziś zapodałem sobie samorobioną potrawę o nazwie Lignje Preżene + frytokartofle z młodych ziemniaków. Ewa zrobiła czosnek ze śmietaną, Ajvar, białe wino... Jestem miszczem!

Pychota ?

Jak obłożenie? Wrzuciłbyś fotkę z plaży Trstenica za płotem ? ale nie o 6 rano, tylko w normalnej porze, tak dla porównania zaludnienia.

No i czekam na fotkę z otoku Badija ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @gusia-s za opis kempingów. Wie ktoś czy przejście graniczę w Dolga Vas i Mursko Sredisce działa normalnie i jets całodobowe? Jets to małe przejscie i boje sie, żeby nie były tam wprowadzone jakieś nietypowe ograniczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.