Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Kielek napisał:

Czy w okolicach Mikulova (granica  CZ / AT) są jakieś remonty. Słyszałem że są jakieś straszne dziury na objazdach i korki, Proszę o ewentualne potwierdzenie bo jedziemy  w Niedzielę i nie wiem czy jechać przez Czechy czy Słowację

Jechaliśmy 2 tygodnie temu, chyba około 20.00 i jest spory objazd ale dobrze oznaczony. Za to po austryjackiej stronie nie jedziesz już przez wioski i w sumie chyba na jedno wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Nas bez tego to nawet z wyspy nie wypuszczą  ;)

No mnie przez most z Krku też mogliby nie puścić. W sumie to lepiej, niżby miało nas zmieść ?

Aaa - jeszcze zauważyłem coś ciekawego, jak sprawdziłem konto karty. Na pompie autostradowej na Węgrzech płaciłem w zasadzie tyle samo co w Chorwacji... A zawsze była spora różnica. Nie ma więc co kalkulować, jak się jedzie przez Węgry i tankować na ostatniej stacji, gdzie np. w sobotni poranek potrafią się dziać dantejskie sceny (podobnie na granicy slo-cro, gdzie rok temu mijałem korek aż za początek pasa zjazdowego na pompę)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 12:20, Zulos napisał:

No ten dodatkowy to bym zwinął. Ja już mam koncepcję zakotwiczenia do dwóch drzewek i felgi? Nie chce mi się jeszcze dziś składać Majdanu bo ruszamy w czwartek.

Nam już też ciężko się pogodzić z opuszczeniem południa, bo w tym roku to pierwszy i ostatni raz. Kolejny raz w przeciwną stronę nad Bałtyk. Ale tam takiego widoku z plaży już nie będzie...:

IMG-20200706-WA0003.jpg

IMG-20200705-WA0036.jpg

Ale rzeczywiście, aż chce się myć naczynia?

Czesc

 

Czy ja dobrze poznaje kemping FFK Bunculuka na KRKu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 23:20, gusia-s napisał:

Spróbuj tu, w zeszłym roku były bardzo dobre. 

"Dalmatinac"

Bingo!

Właśnie stamtąd wróciliśmy, niewiarygodna cena: 55kn/porcja dla dorosłego.

Ty byłaś na dole, my w sąsiednim budynku na pięterku, tam widok na morze.

 

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Nas bez tego to nawet z wyspy nie wypuszczą  ;)

Nie próbuj opuszczać Pagu promem bez pomyślnych prognóz pogodowych. Zrobiłem to opuszczając sąsiedni Rab 2 lata temu, przejazd do Senj ok 35km trwał ponad 2 godziny. Najdłuższe w życiu. Z eskortą i na krawędzi. Dziś zostałbym kilka dni na przeczekanie.

Nad Bałtykiem wieje słabiej. Ratownik na sygnale wyprasza ludzi z wody nie tylko na wyznaczonym kompielisku.

 

IMG_20200707_133207.jpg

IMG_20200707_154335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Socale napisał:

Bingo!

Właśnie stamtąd wróciliśmy, niewiarygodna cena: 55kn/porcja dla dorosłego.

Ty byłaś na dole, my w sąsiednim budynku na pięterku, tam widok na morze.

Tak, mają 2 sale na górze i na dole, my oszczędzaliśmy nogi ?

W Korculi za tyle raczej nic nie zjesz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gusia-s napisał:

W Korculi za tyle raczej nic nie zjesz

To sam se zrobię ?

Jak byłem tam w starym mieście Korcula pierwszy raz, widziałem w knajpach ceny za to danie od 80kn = nie jest źle. 

Bardzo Ci dziękuję za wszystkie podpowiedzi/sugestie, wiele z nich jak wiesz "skopiowałem".

 

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, w79 napisał:

Ja wybieram się za tydzień, czy ktoś wie jak wygląda objazd do Mikulova od strony Brna? Nie wiem czy pchać się tam z długim ogonem.

Objazdem jadą TIRy, więc nasze ogonki dają radę. 

24 minuty temu, Socale napisał:

Jak byłem tam w starym mieście Korcula pierwszy raz, widziałem w knajpach ceny za to danie od 80kn = nie jest źle. 

Novalia miasto 80kn; kemping 75kn

6 godzin temu, maarec napisał:

Nie próbuj opuszczać Pagu promem bez pomyślnych prognóz pogodowych

Na szczęście do niedzieli prawie bezwietrznie i lądem. Dzisiaj most podobno dopiero po 14.00 otwarli. 

Od zeszłego roku chodzi mi myśl aby ruszyć na północ wybrzeżem aż pod Riekę. Macie doświadczenia z tej trasy? Bo wyobrażam sobie, że ciekawa widokowo. Zastanawia mnie jeszcze ile wydłuża się droga w stosunku do autostrady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.