Skocz do zawartości

Mam dużego vana, szykuje się zamiana?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, mity i bajki wiecznie żywe ?? 

Jeśli znajdują się nabywcy nowych, znajdą się i na używane. I też nie ma co gderać o stratach - nowe było tańsze, używane też musi względem "markowych". Jak zostaną zachowane proporcje klient się znajdzie. A czy są gorsze? Oferują to samo za mniej. Tylko somsiady nie zazdroszczo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, szary11 napisał:

- nowe było tańsze, używane też musi względem "markowych". Jak zostaną zachowane proporcje klient się znajdzie

Nie zawsze tak to idzie z proporcjami. 

Ale idąc tym tokiem rozumowania na chwilę obecną rozważam głównie Sorento. W tej klasie jest nie tylko w dobrej cenie ale dodatkowo sporo aut z przebiegami 10 - 15 tys rocznie. Dziwna cecha wspolna ludzi kupujących ten model, że niewiele nim jeżdżą. Może to zasługa gwarancji 7-mio letniej która chyba była do 150 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szary11 napisał:

 A czy są gorsze? Oferują to samo za mniej. Tylko somsiady nie zazdroszczo ?

Są mówię ci to z własnego doświadczenia, właśnie robię klientowi KIA Picanto GTI, 2019R, kurna plastiki cienkie jak papier, sprzęgło na linkę, lampy duże a przykręcone na dwie śrubki, wszystko przy rozbieraniu pęka, ostatnie moje KIA do roboty, był by to Yaris albo Aygo inne auta idzie przy tym popracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia rzeczą jaką może mnie obchodzić to sprawa dalszej odsprzedaży. Kupuję i używam no i gdzieś mam utratę wartości. 

Z czasem wszyscy dorośniemy do takiego podejścia, zresztą już coraz więcej ludzi tak właśnie w Polsce postępuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Ostatnia rzeczą jaką może mnie obchodzić to sprawa dalszej odsprzedaży. Kupuję i używam no i gdzieś mam utratę wartości. 

Z czasem wszyscy dorośniemy do takiego podejścia, zresztą już coraz więcej ludzi tak właśnie w Polsce postępuje. 

Bo ci lekko pieniążki przychodzą, ale są tacy i to wielu ludzi co muszą się trochę na ten kawałek chleba napracować, i liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, peja76 napisał:

Bo ci lekko pieniążki przychodzą, ale są tacy i to wielu ludzi co muszą się trochę na ten kawałek chleba napracować, i liczą.

Masz rację, spadają z nieba???

Kupując telewizor, pralkę czy inne sprzęty też się zastanawiasz że po 5 latach nie mają już praktycznie żadnej wartości? 

Widać że duch PRLu ciągle panuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Masz rację, spadają z nieba???

Kupując telewizor, pralkę czy inne sprzęty też się zastanawiasz że po 5 latach nie mają już praktycznie żadnej wartości? 

Widać że duch PRLu ciągle panuje?

 

Ale tu są inne kwoty co ty porównujesz, chyba że twoje auto kosztuje 5tyś to całkowicie się z tobą zgadzam, wyjezdzić i na złom, ale jak ktoś wydaje 50 koła to boli jak za 3- 4 lata miał by dostać 10tyś. Mam dwóch znajomych co kupili auta 3-4 letnie jakoś 10lat temu, mówię nie trzymajcie długo 2-3lata max, i znowu nowsze, nie oni mają dobre auta będą jeżdić i dziś to są śmietniki, dołorzyć trzeba dużo i nima na wymianę. By wymieniali co 2-3 lata by dziś mieli auta dwu trzy letnie, a tak zostali z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to nie inwestycja. Kwoty inne ale zasada dokładnie taka sama. ?

Kupujesz, jezdzisz i nie zawracasz sobie tym głowy. 

Dla jednych 3 latek to już śmietnik i czas na zmiane a dla innych 20latek to dopiero jest złomem. Ale jedni i drudzy się tym nie przejmują. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielpoz napisał:

Auto to nie inwestycja.

To raz

22 minuty temu, peja76 napisał:

nie oni mają dobre auta będą jeżdić 

To dwa
 

a trzy ode mnie w temacie, auto ma na siebie zarabiać, jakie by nie było czy za 2 czy za 100k. 
 

no chyba że ktoś kupuje jakąś zajawkę co będzie trzymał w garażu i tylko pieścił, to co innego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale na dojazdy do pracy nie używasz?

Dojazd do pracy to raczej koszt, a nie zarobek. No i tak ogólnie to chyba "lekko" zbaczamy z tematu... 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czepkateam napisał:

Dojazd do pracy to raczej koszt, a nie zarobek. 

To raz

a dwa to aby obniżyć te koszty, jeżdżę mniejszym autem na gaz. 

Więc to auto o którym są rozważania w tym watku nie zarobi a jest potrzebne. 

Miałem nawet na myśli aby kupić coś lepszego na codzień a na wyjazdy kilka razy w roku pożyczać auto ale ekonomicznie to się średnio spina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czepkateam napisał:

Dojazd do pracy to raczej koszt,

Tak, ale zarabiasz więcej niż wydajesz na auto, czyli auto na siebie zarabia

13 minut temu, czepkateam napisał:

No i tak ogólnie to chyba "lekko" zbaczamy z tematu... 

Zgoda :ok:

8 minut temu, filipert napisał:

Miałem nawet na myśli aby kupić coś lepszego na codzień a na wyjazdy kilka razy w roku pożyczać auto ale ekonomicznie to się średnio spina. 

To nie lepiej kupić coś jednego, większego na lpg? I obskoczy dojazdy do pracy o budę pociągnie? Zamiast utrzymywać dwa auta? I drugie trzeba kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.