Skocz do zawartości

Mam dużego vana, szykuje się zamiana?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, danielpoz napisał:

Fajny ale szukaj wersji z usa. Tam były oferowane fajnie silniki. 

Na nasz rynek tylko diesle.

No tak, ale omijam USA bo nie ma gwarancji co kupuję. 

Szukając aut z PL pod przyczepę nieco skazuję się na diesle i z tym się już pogodziłem. 

 

A co powiecie na ten hak ze zdjęcia. Jest cały ocynkowany (kula też), czy to oznacza, że nie było na nim przyczepy? 

Czy po użytkowaniu ocynk z kuli schodzi? 

IMG_20200215_211517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, filipert napisał:

No tak, ale omijam USA bo nie ma gwarancji co kupuję. 

Szukając aut z PL pod przyczepę nieco skazuję się na diesle i z tym się już pogodziłem. 

 

A co powiecie na ten hak ze zdjęcia. Jest cały ocynkowany (kula też), czy to oznacza, że nie było na nim przyczepy? 

Czy po użytkowaniu ocynk z kuli schodzi? 

IMG_20200215_211517.jpg

Nie schodzi od razu. Po 3 sezonach holowania wystarczy przetrzeć papierem ściernym i wygląda bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszydziliście się z tych rextonów  a mnie się to nawet podoba :P

 

 

Rexton.jpg

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-rexton-salon-pl-1-wlasciciel-100-serwis-4x4-7-osob-6-biegow-ID6CKQPD.html#36af229927

Cena i rocznik oraz przebieg są super. i nie jest to jakaś "okazja".

Muszę poczytać jak z częściami i trwałością.

Użytkowników poproszę o opinie a przeciwników o konstruktywną krytykę o oderwaniu od wrażeń estetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ci pomóc ale jeszcze mi się nic nie popsuło przez 60tys (z czego ponad połowa z lawetą)

P.S. Manuala chcesz ??

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pjoter napisał:

Manuala chcesz ??

Nie. 

Fajny filmik

 Na początku jak zwykle się panowie nabijają ale później chyba to już nie ironia. 

15 minut temu, Pjoter napisał:

Chciałbym ci pomóc ale jeszcze mi się nic nie popsuło przez 60tys

Znaczy się chcesz mnie uchronić przed zakupem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam i jestem zadowolony.

Tak się ze mnie śmiali 15lat temu jak kupiłem Espero. Tylko ja już wtedy miałem klimatyzację Absy lusterka, szyby w prądzie i auto 7lat młodsze od reszty.

Na pewno nie kupiłbym tego nowego bo ich wartość  strasznie spada.

Ale jak skończę budowę to takiego 3/4 letniego Rextona G4 chyba sobie sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Nie rozumiem.... Jak poleciłem tę markę to prawie wszyscy rżeli....

bo poleciłeś Rodiusa a on jest trochę bardziej... ekstrawagancki ;) 

Swoją drogą jak ostatnio w korku dojrzałem nowego Discovery to w pierwszej chwili myślałem, że jakiś pickup coś wiezie na pace. Trochę nieproporcjonalnie go skroili jak na moje.

A tu nowy typ:

Lancia Voyager 4x4, nie wiedziałem, że i one miały napęd na 2 osie

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-voyager-lancia-voyager-platinum-bezwypadkowy-serwis-aso-salon-pl-ID6CTpth.html#gallery-open

Ale z tego co pamiętam to te silniki chyba felerne były

Edytowane przez filipert
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 4x4 to Lancia nie ma. Po mojemu sprzedający zaznaczył co mu się podobało. To jest to samo co Chrysler Town&Country i Dodge Grandcaravan tyle że Lancia występowała z dieslem.

Edytowane przez jachata (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl kolego kto to coś kupi za parę lat, nikt tylko na złom lub jakieś grosze. Będziesz miał szmelcvagena czy tam BMW, HONDA, TOYOTA, SKODA ITP to zawsze sprzedasz a to, to nie wiem. Raz w życiu tylko miałem KIA Vęga i był ogromny problem z odsprzedażą, a co dopiero takie coś.

Kwestię wizualną wolę przemilczeć

Zrobisz jak uważasz ale przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, peja76 napisał:

Pomyśl kolego kto to coś kupi za parę lat, nikt tylko na złom lub jakieś grosze. Będziesz miał szmelcvagena czy tam BMW, HONDA, TOYOTA, SKODA ITP to zawsze sprzedasz a to, to nie wiem. Raz w życiu tylko miałem KIA Vęga i był ogromny problem z odsprzedażą, a co dopiero takie coś.

Kwestię wizualną wolę przemilczeć

Zrobisz jak uważasz ale przemyśl to.

Miałeś problem z odsprzedażą Vengi? ? Musiałeś mieć szrota.

Auto 10 lat stażu na rynku, od kilku lat przesuwany koniec produkcji, w salonach kolejki, serwisy sami proponują odkup bo już mają chętnych... Przeanalizuj też ceny z ogłoszeń. Są irracjonalne czasem i to znajdują nabywcę. To co piszesz może miało miejsce na początku produkcji. 

Ludzie odchodzą już od ww "szlagierów". 

SsangYong jeszcze nie ma ugruntowanej pozycji, jednak patrząc po słupkach sprzedaży wciąż zyskuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szary11 napisał:

Miałeś problem z odsprzedażą Vengi? ? Musiałeś mieć szrota.

Auto 10 lat stażu na rynku, od kilku lat przesuwany koniec produkcji, w salonach kolejki, serwisy sami proponują odkup bo już mają chętnych... Przeanalizuj też ceny z ogłoszeń. Są irracjonalne czasem i to znajdują nabywcę. To co piszesz może miało miejsce na początku produkcji. 

Ludzie odchodzą już od ww "szlagierów". 

SsangYong jeszcze nie ma ugruntowanej pozycji, jednak patrząc po słupkach sprzedaży wciąż zyskuje. 

Widzisz z nowymi wynalazkami nie ma problemu schodzą bez problemu, a dla czego bo są tanie jako nowe auto w porównaniu do aut markowych.

Po nowe idą i nie patrzą bo nowe, a używane auto musi być markowe,  mieć duży silnik, wyposażenie ITP, wiesz mi znam z własnego doświadczenia.

To jest tak samo jak na przykład z Fabią 1.0 75km w salonie schodzą jak ciepłe bułki, a sprzedaj używkę, usiąść i beczeć, jak roczna będzie za połowę ceny to może ktoś kupi, chyba że będzie Faktura Vat to może ktoś na firmę do pracownika, a tak to zapomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość odsprzedaży to też istotny czynnik przy wyborze i pewnie dlatego wzbraniam się przed niszowymi autami oraz USA.

Co do tego, co sprzedający zaznaczają to ręce opadają

Wczoraj znalazłem Sorento na OLX i przekierowało mnie na Oto... a później nie mogłem znaleźć na Oto... bo nie było zaznaczone 4x4. Nagminnie nie są zaznaczane napędy i kraj pochodzenia.

Z kolei na OLX to już przegięcie co można znaleźć pod krajem pochodzenia "Polska" albo "nieuszkodzone". Ktoś powinien pogonić to kłamliwe towarzystwo bo szukanie aut to istna męczarnia. Mam tak dosyć OLXa, że ostatnio tam prawie przestałem zaglądać, no chyba, że jakiś już konkretny model już upatrzę, to sprawdzam raz dziennie czy coś nowego jest.

6 minut temu, peja76 napisał:

używane auto musi być markowe,  mieć duży silnik, wyposażenie ITP

przyznaję się, też się na tym łapię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, filipert napisał:

przyznaję się, też się na tym łapię :)

 

I bardzo dobrze, nie będziesz miał problemu z odsprzedażą jak i spadkiem wartości w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.