Skocz do zawartości

Mam dużego vana, szykuje się zamiana?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Commander napisał:

Oooo to wielki szacun!

Oprócz typowych bolączek tzw pech przy tym silniku zdarza się jednak zbyt często. Mam nadzieję że nie zraziłeś się do marki. Uwierz mi benzyny mają się dużo lepiej, nawet zagazowane.

Do marki Jeep nie. Do silnika dizla merca OM 642 tak. Do dziś żałuję że nie kupiliśmy w benzynie. Kiedyś na pewno wrócimy do amerykańskiego snu. Na razie namiastka Ameryki crv 2.4 usa ?

Edytowane przez kojus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj jeździłem kolejną CRV.

Akurat trafiła się wyboista trasa i jestem zdziwiony jakie to auto sztywne ale dzięki temu prowadzi się wyśmienicie, dylematem pozostaje przestrzeń bagażowa. Auto przy delikatnej jeździe wydaje się ospałe i leniwe ale przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu żwawo wyrywa się do przodu. Jednak dynamika Sorento zdecydowanie lepsza no i przestrzeń też inna.

Z Commanderem ochłonąłem, za dużo wątpliwości i przy tym roczniku mocno godzi w jedno z podstawowych założeń wymiany auta - niezawodność w dalekich trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 08:28, lucas_ka napisał:

 

A Ssangyong.... Hmm... Ja to koło takiego nawet nie parkuje żeby ktoś nie pomyślał że to mój....

 

W wolnej chwili przeglądnąłem wątek chcąc coś doradzić bo akurat ucichło...ale jakoś uciekł mi ten wpis.

Widzę, że jak zwykle właściciele BMW emanują skromnością, kulturą, empatią i mądrością. Typowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

W wolnej chwili przeglądnąłem wątek chcąc coś doradzić bo akurat ucichło

A ja właśnie dojrzałem w Twoim awatarze , że Commander też wszystkiego nie pomieści i jeździsz z boxem na dachu ;)

Aktualnie na tapecie są 2 crv prawie koło domu, obie przejrzane i po jazdach próbnych wszystko OK. Może jak cenę dobrze zbiję to się skuszę. Pojawiła się ciekawa opcja Sorento do której musiałbym przekroczyć budżet ale auto jeszcze na gwarancji fabrycznej i jest to kuszące pomimo kompromisu przestrzeni bagażowej. 

Dzięki Waszym sugestiom na powrót jednak rozważam vany VW /Seat. Ciężko jednak 4x4 z automatem, podobnie zresztą Fordy. Sporo przekraczają mój budżet a nie chcę pozbyć się wszystkich oszczędności, wziąć kredyt i zostać z dieslem bez gwarancji z przebiegiem 150 - 200 tys. 

Zastanawiam się czy warto upierać się przy 4x4 bo to mocno przy vanach ogranicza rynek. A może zrezygnować z automatu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, filipert napisał:

A ja właśnie dojrzałem w Twoim awatarze , że Commander też wszystkiego nie pomieści i jeździsz z boxem na dachu ;)

Aktualnie na tapecie są 2 crv prawie koło domu, obie przejrzane i po jazdach próbnych wszystko OK. Może jak cenę dobrze zbiję to się skuszę. Pojawiła się ciekawa opcja Sorento do której musiałbym przekroczyć budżet ale auto jeszcze na gwarancji fabrycznej i jest to kuszące pomimo kompromisu przestrzeni bagażowej. 

Dzięki Waszym sugestiom na powrót jednak rozważam vany VW /Seat. Ciężko jednak 4x4 z automatem, podobnie zresztą Fordy. Sporo przekraczają mój budżet a nie chcę pozbyć się wszystkich oszczędności, wziąć kredyt i zostać z dieslem bez gwarancji z przebiegiem 150 - 200 tys. 

Zastanawiam się czy warto upierać się przy 4x4 bo to mocno przy vanach ogranicza rynek. A może zrezygnować z automatu... 

nie rezygnuj, automat to wygoda każdego dnia i z budką. Napęd na 4 koła to niezawodność, czasem bezpieczeństwo (na śniegu, szczególnie z budką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

nie rezygnuj, automat to wygoda każdego dnia i z budką. Napęd na 4 koła to niezawodność, czasem bezpieczeństwo (na śniegu, szczególnie z budką).

Dzięki, przez moment zapomniałem się, że mam czym jeździć i nie mam ciśnienia aby w pośpiechu coś kupować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Dzięki, przez moment zapomniałem się, że mam czym jeździć i nie mam ciśnienia aby w pośpiechu coś kupować. 

Znasz moje poszukiwania. Prawie 3 lata jazd testowych, oczekiwania na nowości w salonach itd. później jeden kolega z k.pl podrzucił pomysł Durango, drugi dał pojeździć swoim i zachorowałem. Jedyny minus na dziś to droga hamowania że względu na masę blisko 3 ton. 

Jak piesi dostaną pierwszeństwo na ślepo będę musiał jeszcze bardziej pilnować się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oceny mojej mądrości, skromności i czego jeszcze nie napisałeś po przeczytaniu jednego uszczypliwego i troche prześmiewnego, który ja traktowałem jako "zabawne" przekoloryzowanie brzydoty tego auta ....

Pozostawie to bez komentarza.

Ja nie grupuje ludzi na tych od bemek, hond czy mercedesów. A może jeepami jeżdzą mądrzejsi i bardziej kulturalni?

A ssangyongiem to od razu musi jechać "wieśniak"? 

Każdy jeździ czym chce, na co go stać.

Troche więcej dystansu i luzu "kolego". Nie bierz wszystkiego do siebie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucas_ka napisał:

Każdy jeździ czym chce, na co go stać

Ciekawe stwierdzenie które mnie nie dotyczy przynajmniej w pierwszej części co do ostatnich dwóch aut po które jechałem za granicę. Po prostu była kasa w kieszeni i miałem wrócić autem w dobrym stanie technicznym - loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, filipert napisał:

Zastanawiam się czy warto upierać się przy 4x4 bo to mocno przy vanach ogranicza rynek

Chciałem tyko napomknąć że dla 4x4 chciałeś w ogóle auto zmieniać ?

W dniu 2.02.2020 o 16:11, filipert napisał:

Po zeszłorocznej wyprawie przez alpejskie dróżki z kilkunastostopniowym nachyleniem i serpentynami zapragnąłem więcej mocy i przydałby się napęd 4x4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Chciałem tyko napomknąć że dla 4x4 chciałeś w ogóle auto zmieniać ?

 

Nie łap za słówka ?;)

Swoją drogą to właśnie Twoja relacja z Korsyki gdzie porównywałeś w jakiejś trudnej sytuacji napęd 4x4 z cytrynowym FWD również była sporą inspiracją do zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.