Skocz do zawartości

Lunar Clubman Model 460


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Jeszcze jedna poprawka - słońce.

:ok:

13 minut temu, MARKON napisał:

Ogólnie to mi zawsze mówili ze woda zaczyna proces zamarzania w temp. +2°

Ja gdzieś coś słyszałem, że woda zamarzając oddaje ciepło - być może te 2 stopnie ;) 

16 minut temu, MARKON napisał:

woda w osuszaczu też mi nie zamarzła więc może w spłuczce tez

Życzę Ci tego, ale jest to mało prawdopodobne :( Bardziej bym liczył na to, że obudowa spłuczki przyjęła na klatę rozszerzającą się wodę i nie pękła. Jak temperatura będzie dochodzić w okolice 0 to sprawdź, czy coś nie przecieka i spuść ;) 

1 minutę temu, MARKON napisał:

jutro wezmę farelke na cały dzień może odmarzanie 

Pisaliśmy w tym samym czasie.

Jak rozpuścisz to poprzyglądaj się, czy nie ma przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No można powiedzieć że cepka zrobiona, i padł pomysł zrobić film, coś sklecę, oczywiście będę starał się mało mówić bo głos mam nie publiczny, tak ja sądzę  ?  w sumie niepotrzebnie zakładałem ten 2 temat o remoncie, można było tu ale .. , wiadomo jeszcze jest kilka przeróbek w planie, wskaźnik wody w zbiorniku itp. ale najważniejsze pomalowałem i uszczelniłem, są 2 zbiorniczki na wilgoć w cepce i zbierają wodę w tydzień ok 25ml, najgorzej było z malowaniem dachu, brak szalunku, ale wyszedł zacnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj wykręciłem przyczepę i szykuje do załadunku na wakacje, ale coś mnie podkusiło i zważyłem nacisk i ........ 160kg a jeszcze nie ma butli a będą 2szt i całego zaopatrzenia jest tylko zbiornik z wodą 50L na przodzie i przedsionek co teraz ? Wylać wodę ? Odejdzie te 50kg a resztę ciężaru dać na tył? Przyczepa waży ok 1300kg 

IMG_20220614_172631.jpg

IMG_20220614_172704.jpg

IMG_20220614_172859_1.jpg

IMG_20220614_172919_DRO.jpg

IMG_20220614_172930_DRO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MARKON napisał:

Wylać wodę ? Odejdzie te 50kg a resztę ciężaru dać na tył?

Po spuszczeniu wody nie zyskasz 50 kg na zaczepie, ale sporo mniej będzie. Potrzebujesz taki zapas na drogę?
Najcięższe rzeczy jak najbliżej osi. Nie równoważ tak przód-tył, bo zrobisz z przyczepy huśtawkę. 

3 godziny temu, MARKON napisał:

Przyczepa waży ok 1300kg 

Waży czy ma tyle w papierach? :rolleyes:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał:

Po spuszczeniu wody nie zyskasz 50 kg na zaczepie, ale sporo mniej będzie. Potrzebujesz taki zapas na drogę?
Najcięższe rzeczy jak najbliżej osi. Nie równoważ tak przód-tył, bo zrobisz z przyczepy huśtawkę. 

Waży czy ma tyle w papierach? :rolleyes:
 

Ogólnie zestaw ma 2850kg był na wadze, a cepka i auto tak jak na fotach

 

20220522_172341.jpg

20220522_172403.jpg

W nowym zestawie auto nieco cięższe

20220522_172000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak od 2850 odjąć wagę auta zostanie przyczepa 
Auto waży ok. 1500 kg. To jakim cudem Twoja przyczepa waży ok. 1300 kg? Masz dowód od innej przyczepy? Skoro w DR niecałe 1100 kg a buda realnie waży 1300 kg to jest tutaj coś grubo nie tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast odejmowania, gdybania itp. zważyć samą przyczepę???

Pewnie i tak będzie za dużo, ale może się okaże że nie jest aż tak źle. Skoro wiemy że jest cos nie tak i trzeba odchudzać to warto wiedzieć o ile.

Zrób też spis ciężkich rzeczy, które wpływają na masę, a nie są ewidentnie przytwierdzone do konstrukcji. Najlepiej od razu myśleć o masie całkowitej, jak i tym nacisku na hak. 

PS Zbiornik masz 45 litrów, nie 50 :)

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Może zamiast odejmowania, gdybania itp. zważyć samą przyczepę???

Dokładnie, ja zawsze jak jadę na wagę to ważę zestaw, odpinam bude i zjeżdżam autem. Widzę ile waży auto a ile buda

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Skoro w DR niecałe 1100 kg a buda realnie waży 1300 kg to jest tutaj coś grubo nie tak

Nie takie przeładowania były ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MARKON napisał:

Może i tak od 2850 odjąć wagę auta zostanie przyczepa 

Tak jak koledzy radzą, zważ samą przyczepę. W angielkach niestety rejestracja bywała "pod klienta" z zaniżaniem DMC. Jeśli wyjdzie nadwaga, to koniecznie sprawdź tabliczki znamionowe na osi, bo pół biedy jak masz oś na 1300, ale jak jest np. na 1100 (nie wiem czy takie były) to jazda z RMC 1300 była by co najmniej nierozsądna, delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem te 1300 tak na oko nie byłem pewien jeśli zestaw waży 2850 a auto 1575 to wychodzi ze przyczepa waży 1275kg, to było ważone rok temu przed wyjazdem na wakacje, niby sama waży 765kg, czyli 510kg mogło być załadowana? Czyli 2 butle, ciuchy, woda, ok 20l wody do czystej, 3 rowery, stół, 3 krzesła, ale to i tak by nie dało 510kg, powiedzcie w czym jest ogólnie problem jeśli zrobię nacisk do 150kg, a masa całkowita nie przekroczy 3.5t to w czym będzie problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MARKON napisał:

niby sama waży 765kg

W to nie wierz...

21 minut temu, MARKON napisał:

jeśli zrobię nacisk do 150kg

Będzie poniżej max. nacisku na hak, oraz poniżej max nacisku na tabliczce zaczepu?

21 minut temu, MARKON napisał:

a masa całkowita nie przekroczy 3.5t to w czym będzie problem

Jeśli zważą zestaw bez wnikania to nic się nie stanie, ale jak zważą przyczepę to...

No i jeszcze opcja, której normalnie się nie bierze pod uwagę ale... Jakaś kolizja, wypadek itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.