Skocz do zawartości

Lunar Clubman Model 460


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, peja76 napisał:

Na Alexie w dolnych parcelach słaby internet, nie raz nie szło oglądać TV tak się cięło. Nie ma jak antena sat na trójnogu :palacz:

Powiem tak odbiera mi wszystko z naziemnych prócz Polsatu, tv4, pulsu, TVN i tvn7 te się tną a pozostałe igła, a i tak oglądam tylko jeden kanał co lecą programy typu chartkorowy Lombard, starożytni kosmići to co leci na sat na diskawery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolejne zmiany w przyczepie, do tej pory od zakupu jechałem na 2 lodówkach, 230V która zastąpiła oryginalna i zewnętrznej przenośnej 12V, nadszedł czas na zmiany w niedzielę zakupiłem lodówkę i szykuje się mnóstwo pracy przebudowa regału na lodówkę, obecny ktoś już przerobił pod 230v, oraz montaż całej instalacji, począwszy od propan butanu poprzez komplet 12V, oraz wszystkich odciągów spalin wszystko zostało usunięte, w planach jest montaż wentylatorow 3 wyciągu na górze i 3 nadmuchu na dole gdysz lodówka na 230V schładza się do ok 12° a na gazie do 3° w pomieszczeniu zimnym 

Screenshot_20230123_182416_Messenger.jpg

Screenshot_20230123_182439_Messenger.jpg

received_491709089791807.jpeg

received_600570045231992.jpeg

20210613_035023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BIGL napisał(a):

Myślę że 1-2 wentylatory wyciągowe na górze w zupełności wystarczą, fajnie że by miały regulację obrotów.

Kupiłem 6 szt + regulatory 2szt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BIGL napisał(a):

Może lepiej pozostałe wstaw w jakieś okienko dachowe itp. - ja bym w palnik nie dmuchał ;).

Jak w palnik ? Palnik jest z wlotem od boku więc raczej nie  mu nie grozi, czytam że ludzie jeżdżą też na gazie w lodówce, zresztą na gazie dobrze chłodzi bardziej chodzi mi o te 12° na 230V, będę kombinował zobaczymy jak wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki o wentylatorach. Zbytnie przewietrzanie może przynieść odwrotny efekt. Nie znam się na chłodnictwie, ale wydaje mi się, że powinna być zachowana różnica temperatur pomiędzy parownikiem a skraplaczem. Jak zrobisz za duży przeciąg to będziesz dążył do zrównania temperatury tych obu, a w konsekwencji zakłócisz przepływ czynnika. Jeśli podczas testów lodowka stała niezabudowana to prawdopodobnie tył był wystarczająco dobrze wietrzony. W przyczepie co innego, gdzie grzejemy prawie zamkniętą komorę i całą najbliższą okolicę. Zamiast przesadzać z wentylatorami szukałbym przyczyny słabego chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Poczytaj wątki o wentylatorach. Zbytnie przewietrzanie może przynieść odwrotny efekt. Nie znam się na chłodnictwie, ale wydaje mi się, że powinna być zachowana różnica temperatur pomiędzy parownikiem a skraplaczem. Jak zrobisz za duży przeciąg to będziesz dążył do zrównania temperatury tych obu, a w konsekwencji zakłócisz przepływ czynnika. Jeśli podczas testów lodowka stała niezabudowana to prawdopodobnie tył był wystarczająco dobrze wietrzony. W przyczepie co innego, gdzie grzejemy prawie zamkniętą komorę i całą najbliższą okolicę. Zamiast przesadzać z wentylatorami szukałbym przyczyny słabego chłodzenia.

Nie mogę szukać tej przyczyny bo ja dopiero kupiłem, wentylatory będą miały włącznik i regulator, na filmach z yt było że tem 10-12° to standard, zabiorę się za konserwację tyłu, zabudowę będę pisał na bieżąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MARKON napisał(a):

Nie mogę szukać tej przyczyny bo ja dopiero kupiłem, wentylatory będą miały włącznik i regulator, na filmach z yt było że tem 10-12° to standard, zabiorę się za konserwację tyłu, zabudowę będę pisał na bieżąco 

10 -12 stopni może i standard, ale w upale i przy mocno załadowanej lodówce.

Pisałeś, że twój wynik był uzyskany w chłodnym pomieszczeniu, czyli zakładam, że prawie wcale nie ma efektu chłodzenia. Bo jeśli schłodziła o powiedzmy 5 stopni, to co będzie jak na zewnątrz będziesz miał 30? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

10 -12 stopni może i standard, ale w upale i przy mocno załadowanej lodówce.

Pisałeś, że twój wynik był uzyskany w chłodnym pomieszczeniu, czyli zakładam, że prawie wcale nie ma efektu chłodzenia. Bo jeśli schłodziła o powiedzmy 5 stopni, to co będzie jak na zewnątrz będziesz miał 30? 

Pisałem ze wynik na gazie w chłodnym pomieszczeniu może +15° był 3° a 230v robiłem w domu na posadzce z ogrzewaniem podłogowym a w pomieszczeniu było ok 22-23 czyli spadek o ok 10° nie jest żle, już się zabrałem za demontaż starej lodówki no i znalazłem na niej nieszczelnosc a kolejna na drzwiach do przyczepy i teraz cała ściana do remontu 

20230125_161425.jpg

20230125_161559.jpg

20230125_170637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię film z całą pracą, ogólnie jest ciężko bo zimno a w przyczepie 24° pod sufitem a na ziemi wieje po nogach, drugi problem to pracę robię po nocce czyli do 13 sen później ok 19/ 20 już padam i też trzeba na te 2 godz się położyć, ale jakoś daje rade, robię wszystko na 6 wentylatorow 3 wyciąg i 3 nadmuch na oddzielnym sterowaniu i zasilaniu niż lodówka czyli jak wylacze 12V z aku dalej będą działać z przetwornicy a jak przełączę na aku działają z aku , kolejna sprawa wentylatory maja oddzielne sterowanie czyli na 230 działa komplet a na gazie tylko wyciąg lub wcale, to samo na 230V lub 12, udało mi się kupić też fajna rurkę do wyciągu spalin (komin) zrobię dzisiaj tylko do niej kolanko z redukcja 25mm na 35mm 

20230127_171303.jpg

20230127_173314.jpg

20230127_174722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.