Skocz do zawartości

Lunar Clubman Model 460


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek ulewa i grad prawie zaprzepaścił plany wakacyjne, na cepke poszły 2 tuby butylowego silikonu, przez co wygląda............... ale udało się jesteśmy na Alexie, 

20210626_205430.jpg

received_4309482392436312.jpeg

20210626_205440.jpg

20210626_095915.jpg

20210626_131449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 27.06.2021 o 13:38, DarekSłupsk napisał:

Ale co sie stało , przeciekała gdzieś ?

Powiem Ci szczerze rok temu uszczelniłem przyczepę przed remontem jak zaczął walić grad ( na szczęście jak paznokieć) butyl, silikon, został w strzępach, a w przyczepie rano w szafce była woda, a że zostało 24 do wyjazdu i miałem 2 tuby butylowego, uszczelniłem wszystko, miało spełnić zadanie, możliwe że i tak w tym roku będzie malowana, więc problemu nie ma, ogólnie na całą przyczepę na dach na noc dałem materace dywany co tylko się dało bo zapowiadali grad wielkości jajka, rano było ok a lało całą noc więc jest ok jedyny problem to po powrocie muszę sprawdzić albo hamulec w przyczepie albo poduszki w aucie bo strasznie mi autem trzęsło i jak coś większego mnie brało przyczepę szarpało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MARKON napisał:

Powiem Ci szczeże rok temu uszczelniłem przyczepę przed remontem jak zaczął walić grad ( na szczęście jak paznokieć) butyl, silikon, zostal w szczepach, a w przyczepie rano w szawce byla woda, a ze zostało 24 do wyjazdu i mialem 2 tuby butylowego, uszczelniłem wszystko, miało spełnić zadanie, możliwe że i tak w tym roku będzie malowana, więc problemu nie ma, ogólnie na całą przyczepę na dach na noc dałem materace dywany co tylko się dało bo zapowiadali grad wielkości jajka, rano było ok a lało całą noc więc jest ok jedyny problem to po powrocie musze sprawdzic albo hamulec w przyczepie albo poduszki w aucie bo strasznie mi autem terzęsło i jak coś większego mnie brało przyczepę szarpło 

Co do trzęsienia, sprawdz  wyważenie kół przyczepki i czy któraś opona sie nie rozwarstwila. Wtedy wybrzusza oponę w jednym miejscu na powierzchni bieżnika. I drgania z przyczepki przenosi na holownik 

Screenshot_20210627_160841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Co do trzęsienia, sprawdz  wyważenie kół przyczepki i czy któraś opona sie nie rozwarstwila. Wtedy wybrzusza oponę w jednym miejscu na powierzchni bieżnika. I drgania z przyczepki przenosi na holownik 

Screenshot_20210627_160841.jpg

Poszła poduszka pod skrzynia i poduszka reduktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Jak tam z zaczepem ? Regenerujesz czy nowy kupujesz ?

A wracając do Twojego wnętrza , pomaluj jeszcze  białą farbą prowadnice i obudowy rolet. Demontaż i montaż to 6 śrubek na kazdej. Żeby tak się nie odróżniały  , bo wszędzie masz bialutko a to żółte ?

IMG_20210517_120553.jpg

IMG_20210517_182219.jpg

Kupuje cały najazd z zaczepem ze stabilizatorem ALKO, nacisk 150kg a najazd do  2500kg bo te do 1500kg są rozmiarowo za małe, co do żaluzji będę wstawiał nowe więc narazie zostają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piknie ??

Z tym kółkiem manewrowym to nie wiem o co kaman u mnie. Nie da się manewrować przyczepą jak jest w poziomie. Kółko blokuje sie o osłonę dyszla. Mam jakieś pompowane ale chyba nieoryginalne i za dużej średnicy. Tez musisz dużo podnieść przód żeby mogło sie obracać pod dyszlem ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Piknie ??

Z tym kółkiem manewrowym to nie wiem o co kaman u mnie. Nie da się manewrować przyczepą jak jest w poziomie. Kółko blokuje sie o osłonę dyszla. Mam jakieś pompowane ale chyba nieoryginalne i za dużej średnicy. Tez musisz dużo podnieść przód żeby mogło sie obracać pod dyszlem ?

W sumie jakieś 5cm, ogólnie jeszcze nie testowałem nowego zaczepu ale już może jutro się uda, za 2 lub 3 tyg jadę do Bałtowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i dopiero wczoraj przetestowałem przyczepe, po przejechaniu 10km czułem że idzie ciężko, po zatrzymaniu czułem smród, myślałem że to sprzęgło, okazało się że to śmierdzi z Koła i na jednym kole trzyma hamulec, jutro rozbiore i sprawdzę w czym problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po powrocie z weekendu w terenie w Brzegu,  ruszyłem z remontem zewnętrznym przyczepy, wymiana uszczelek okien, wymiana wypełnień listew, oraz kolejna spora inwestycje w przyczepę, lakier APP Predator na ściany przyczepy, na razie nad dachem myślę, na pewno trafi na niego podkład na tworzywa sztuczne, a może na wiosnę też Predator, dziś dałem radę położyć predatora na 2 ściany, ale fotki dopiero po zakończeniu aukcji  ?

20210915_094055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MARKON napisał:

Po powrocie z weekendu w terenie w Brzegu,  ruszyłem z remontem zewnętrznym przyczepy, wymiana uszczelek okien, wymiana wypełnień listew, oraz kolejna spora inwestycje w przyczepę, lakier APP Predator na ściany przyczepy, na razie nad dachem myślę, na pewno trafi na niego podkład na tworzywa sztuczne, a może na wiosnę też Predator, dziś dałem radę położyć predatora na 2 ściany, ale fotki dopiero po zakończeniu aukcji  ?

20210915_094055.jpg

 

No i eleganko, wnętrza mamy ogarnięte czas na outside ??

Mi po długich poszukiwaniach trafiła się fajna hala do wynajęcia 7km od mieszkania. Przez zimę tez będę walczył z wyglądem zewnętrznym. Powodzonka i cierpliwości życzę Mariusz. W przyszłym sezonie trzeba będzie opić cepki, ja stawiam za koreczek spustu wody ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

 

No i eleganko, wnętrza mamy ogarnięte czas na outside ??

Mi po długich poszukiwaniach trafiła się fajna hala do wynajęcia 7km od mieszkania. Przez zimę tez będę walczył z wyglądem zewnętrznym. Powodzonka i cierpliwości życzę Mariusz. W przyszłym sezonie trzeba będzie opić cepki, ja stawiam za koreczek spustu wody ?  

 

Na pewno gdzieś się spotkamy, może mazury w 2022 lub znów Alexa,  Na pewno jeszcze góry w październiku :-), kolor przyczepki będzie wyjątkowy, już 2 ściany są zrobione, zobaczymy jak predator wyschnie, dziś może zacznę szykować kolejne 2 ściany, pech w tym że muszę robić na raty bo cała przyczepa wchodzi do wiaty ale dostęp tylko do przodu i prawego boku, lub tyłu i lewego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca idzie pełną parą, już wiem że to nie będzie prosta i tania praca, już wiem jedno uszczelniacz  butylowy polecanemu na tej grupie mówię stanowcze nie, a czemu tak mówię, bo go teraz zmywam  ?

20210915_170951.jpg

20210915_094055.jpg

20210918_172445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.