Skocz do zawartości

Lunar Clubman Model 460


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde, tyle to ja nie miałem wentylatorów nawet na oknie dachowym :lol:

Za lodówką miałem wyciągowe 2 silent 10cm i robiły robotę aż nadto dużą. Sterował tym termostat i tylko jak było bardzo gorąco ciągle chodził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, marek230482 napisał(a):

O kurde, tyle to ja nie miałem wentylatorów nawet na oknie dachowym :lol:

Za lodówką miałem wyciągowe 2 silent 10cm i robiły robotę aż nadto dużą. Sterował tym termostat i tylko jak było bardzo gorąco ciągle chodził. 

Powiedz mi bo pomontowałem to wszystko i no właśnie musi być "i" wentylatory będą może 2, 3mm od radiatora no i ok 10mm od tej rury co wychodzi z tłumika, a raczej ona będzie gorąca i tu pytanie nie stopi mi wentylatorów ?? 

20230127_194627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stopi. Ale się spalą silniki :D

Najlepiej się sprawdza chyba wyciągowo w górnej kratce. Poza tym nie mogą wyciągać spalin. Spaliny mają być osobną rurką na zewnątrz od razu. 

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek230482 napisał(a):

Nie stopi. Ale się spalą silniki :D

Najlepiej się sprawdza chyba wyciągowo w górnej kratce. Poza tym nie mogą wyciągać spalin. Spaliny mają być osobną rurką na zewnątrz od razu. 

To ta rurka jest do wyciągu spalin a komin ja niemam zintegrowany z kratką tylko jest po lewo w rogu szafki, jeszcze pytanie zbiorniczek ten co jest z tyłu lodówki na wodę nie lepiej rurka dać od razu na zewnątrz a nie do niego, i kolejne pytanie szafkę uszczelnić dookoła żeby spaliny czy ewentualnie gaz nie szedł na przyczepę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra lacznik komin rurka już zrobiony jutro montaż próbny lodówki ( muszę dodać bo zaczną się komentarze, nie jestem spawaczem, tak to nierdzewka, tak spawana tig, tak jest nie wyczyszczona, tak ja to spawałem, tak nie będę tego czyścił )

20230128_021910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każda lodówka ma pojemnik na skropliny i nigdy nie widziałem żeby ktoś odprowadzał to na zewnątrz. Myślę że to nie ma sensu. Nawet nie widziałem nigdy żeby tam stała woda. Moja stara lodówka chyba nawet tego nie miała (już nie pamiętam).

Uszczelnienie dookoła lodówki ja robiłem ze względu na hulający wiatr (jeżdżę zimą) a nie ze względu na spaliny. Fabrycznie to chyba nie jest jakoś super specjalnie uszczelniane ale dobrze spasowane. Cyrkulacja za lodówką wystarczy. A Ty u siebie będziesz miał turbo przeciąg a nie wentylację :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku , tyle już włożyłeś w przyczepę. Chcesz ją trzymać sobie dłużej , więc czemu nie kupiłeś kompresorowej 12V np ABeM ? 

Ustawiasz -20 i masz -20 bez względu na pogodę. Do tego większą pojemność wewnątrz przy takich samych rozmiarach na zewnątrz jak absorpcyjna. Lżejsza około połowę, niewielki pobór prądu, bezpiecznie można używać w trakcie jazdy i na promach. Jedyny minus to cena , ale moim zdaniem warto. 

Wybrałeś używaną absorpcyjną Dometica z powodu ceny , żądnych innych plusów przecież nie ma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KSDL napisał(a):

Marku , tyle już włożyłeś w przyczepę. Chcesz ją trzymać sobie dłużej , więc czemu nie kupiłeś kompresorowej 12V np ABeM ? 

Ustawiasz -20 i masz -20 bez względu na pogodę. Do tego większą pojemność wewnątrz przy takich samych rozmiarach na zewnątrz jak absorpcyjna. Lżejsza około połowę, niewielki pobór prądu, bezpiecznie można używać w trakcie jazdy i na promach. Jedyny minus to cena , ale moim zdaniem warto. 

Wybrałeś używaną absorpcyjną Dometica z powodu ceny , żądnych innych plusów przecież nie ma ? 

Bo kompresorową już mam od 3lat,  jest mniejsza od tej, ładowana od góry i służy na wypady nie tylko z przyczepą ale w wypady off Road, ogólnie chciałem zabudowac oryginalnie miejsce po starej lodówce aby było funkcjonalne, tak samo jak jest nam zbędny piekarnik czy opiekacz oryginalny, o ogrzewaniu też nie wspomnę, kiedyś ktoś może ja kupić i domagać się tych elementów 

W dniu 28.01.2023 o 02:20, MARKON napisał(a):

Dobra lacznik komin rurka już zrobiony jutro montaż próbny lodówki ( muszę dodać bo zaczną się komentarze, nie jestem spawaczem, tak to nierdzewka, tak spawana tig, tak jest nie wyczyszczona, tak ja to spawałem, tak nie będę tego czyścił )

20230128_021910.jpg

Już przerobiłem lacznik

20230128_155544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialam dalej od kilku dni, wstawiłem lodówkę zabezpieczyłem żeby nie poleciał zrobiłem przyłącza a dziś od rana całe okablowanie sterowania, jeszcze czekam na regulatory maja być ok 16 lutego więc......., do tego czasu muszę skończyć szafkę, ładnie ja obrobić 

20230130_125535.jpg

20230131_130635.jpg

20230131_133653.jpg

20230131_134220.jpg

20230131_134228.jpg

20230131_134239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały problem mi się trafił podłączenie do gazu będę musiał szukać kawałka ok 10cm przewodu miedzianego 6mm zakutego, tak jak na foto z nakrętką chyba 10" na klucz 17, jak by komuś zalegał odkupię jeszcze zrobię info na giełdzie 

20230203_112317.jpg

20230203_112315.jpg

20230203_112305.jpg

20230203_112257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MARKON napisał(a):

Taki mały problem mi się trafił podłączenie do gazu będę musiał szukać kawałka ok 10cm przewodu miedzianego 6mm zakutego, tak jak na foto z nakrętką chyba 10" na klucz 17, jak by komuś zalegał odkupię jeszcze zrobię info na giełdzie 

To nie jest przewód zakuty - to są baryłki, które nakładasz na przewód i które zaciskają/uszczelniają przy skręcaniu. Co do przedłużenia to jeśli brakuje paru cm, to może jakaś mufa rozwiązała by sprawę, coś tego typu:

 

https://allegro.pl/oferta/zlaczka-rurki-gazu-8-mm-mufa-gok-turismus-pl-10471101901

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, golob napisał(a):

To nie jest przewód zakuty - to są baryłki, które nakładasz na przewód i które zaciskają/uszczelniają przy skręcaniu. Co do przedłużenia to jeśli brakuje paru cm, to może jakaś mufa rozwiązała by sprawę, coś tego typu:

 

https://allegro.pl/oferta/zlaczka-rurki-gazu-8-mm-mufa-gok-turismus-pl-10471101901

 

 

Nie nie to nie problem w tym poprostu odkręciłem żeby foty zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś powinni mieć w warsztach LPG. Kiedyś miałem 2 auta z gazem i tam były dokładnie takie rurki z takimi końcówkami i nakrętkami, do fazy ciekłej (wlew gazu itp.). Ale to nie jest zakuwane, tak jak pisał poprzednik. To jest takie jednorazowe uszczelnienie: jest zwykła rurka miedziana, bez żadnego zakucia. Na rurkę się nakłada napierw nakrętkę a potem zakłada się "pierścionek" miedziany - tzw baryłkę. Potem to się zakręca. Przy zakręcaniu baryłka się odkształca trwale, uszczelniając połączenie. Połaczenie jest jednorazowe, więc po odkręceniu połączenia trzeba odciąć końcówkę i założyć nową baryłkę. jak rurka jest za krótka to trzeba dać nową

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.