Skocz do zawartości

Lunar Clubman Model 460


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szary11 napisał:

Te pstryczki hermetyczne są? Wydaje się, że nie po foto :hmm:

Nie muszą być hermetyczne, nawet jak by woda weszła to wystarczy wywiercić dziurkę od spodu i będzie schodzić, na naszym rynku niema lampy które nie dosyć że zakryją 10cm dziurę po starej lampie, będzie led, oraz 12V,  oczywiście miała wygląd i będzie hermetyczna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, MARKON napisał:

na naszym rynku niema lampy które nie dosyć że zakryją 10cm dziurę po starej lampie, będzie led, oraz 12V,  oczywiście miała wygląd i będzie hermetyczna ? 

znalazłeś niszę, którą możesz zapełnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MARKON napisał:

Nie muszą być hermetyczne, nawet jak by woda weszła to wystarczy wywiercić dziurkę od spodu i będzie schodzić, na naszym rynku niema lampy które nie dosyć że zakryją 10cm dziurę po starej lampie, będzie led, oraz 12V,  oczywiście miała wygląd i będzie hermetyczna ? 

Obawiam się o pstryczko, że od wilgoci przestaną stykać. Miałem tak w przenośce i zabawkach dzieci, które często zostawały na podwórku pod wiatą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, szary11 napisał:

Obawiam się o pstryczko, że od wilgoci przestaną stykać. Miałem tak w przenośce i zabawkach dzieci, które często zostawały na podwórku pod wiatą.

 

Jest główny włącznik w przyczepie i mega dojście od tyłu jak padnie to zworkę się zrobi  ?  Ale pomysł dobry pasuje kupić że 4 takie włączniki na zaś i jeszcze jedna lampę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MARKON napisał:

Jest główny włącznik w przyczepie i mega dojście od tyłu jak padnie to zworkę się zrobi  ?  Ale pomysł dobry pasuje kupić że 4 takie włączniki na zaś i jeszcze jedna lampę  

Ja proponuję od razu zewrzeć styki i zakleić te dziury, będzie mniej nerwowych sytuacji jak przy brydżu wieczorem cos zgaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

Ja proponuję od razu zewrzeć styki i zakleić te dziury, będzie mniej nerwowych sytuacji jak przy brydżu wieczorem cos zgaśnie

Lub wymienić włączniki na hermetyczne, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MARKON napisał:

Nie muszą być hermetyczne, nawet jak by woda weszła to wystarczy wywiercić dziurkę od spodu i będzie schodzić, na naszym rynku niema lampy które nie dosyć że zakryją 10cm dziurę po starej lampie, będzie led, oraz 12V,  oczywiście miała wygląd i będzie hermetyczna ? 

Są w leroju, ale do przerobienia na 12V,  PILA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, MARKON napisał:

czy zamarza wam chemia w kasecie i spłuczce, bo był ostatnio mróz -17 a mam zalane chemia 

Według mnie chemia nie ma zadania zabezpieczać przed zamarzaniem, co najwyżej roztwór może mieć trochę niższą temperaturę zamarzania - na pewno nie -17 ;) A już spłuczka to w ogóle. 

Ja, jak idą mrozy, to eksmituję z przyczepy wszystkie ciecze.

Obyś nie miał strat :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać poprawkę, że w przyczepie jest trochę cieplej (izolacja), więc skoki temperatury trochę mniejsze jak extremum na dworze. 

Ostatnio byłem po dwóch nocach z temperaturą -8, oraz w dzień -4 do -6 i zlałem wodę z osuszacza stojącego wewnątrz.

Zastanawiam się tylko co oprócz wody było w tej wodzie. Czy chemia, która powoduje skraplanie nie wpływa na temp. zamarzania. 

Ale to takie gdybanie. Świadomie na pewno bym nie zostawiał nic w spłuczce czy w kasecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Trzeba brać poprawkę, że w przyczepie jest trochę cieplej (izolacja), więc skoki temperatury trochę mniejsze jak extremum na dworze. 

Izolacja jest, ale jak przez kilka dni średnia temperatura jest minusowa, to w przyczepie też będziesz miał minusową i woda zamarznie.

11 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Ostatnio byłem po dwóch nocach z temperaturą -8, oraz w dzień -4 do -6 i zlałem wodę z osuszacza stojącego wewnątrz.

Może to będzie wytłumaczeniem:

https://dziennikzachodni.pl/ciekawostki-zimowe-w-jakiej-temperaturze-zamarza-woda/ar/764623

bo skroplona woda jest najczystsza - destylowana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lbuster napisał:

Izolacja jest, ale jak przez kilka dni średnia temperatura jest minusowa, to w przyczepie też będziesz miał minusową i woda zamarznie.

 

Jeszcze jedna poprawka - słońce.

Może być mróz 10 stopni, a wnętrze samochodu rozgrzeje się na słońcu do 10-ciu stopni na plusie. Myślę że w przyczepie tez można brać pod uwagę ten efekt. Szczególnie pod pokrowcem, który jest trochę ciemniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mi zawsze mówili ze woda zaczyna proces zamarzania w temp. +2°, ale woda w osuszaczu też mi nie zamarzła więc może w spłuczce tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zobaczyć, przyczepa pod wiata ze ścianą i niestety zamarzło, na zewnątrz +4 a w przyczepie +1, jutro wezmę farelke na cały dzień może odmarzanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.