Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Voku napisał:

 

 

Skoro ten temat ma 100stron to chyba nie bardzo się przekonali. Zaproponowałem tylko nową ankietę, ale widzę że najwięcej do powiedzenia mają ci co już wybrali. :P No nic znajdę chwilę to wyczyszczę ten temat. 

Czyli 100% piszących bo wszyscy juz tu wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sensu jakakolwiek ankieta.

Każdy powinien sobie sam odpowiedzieć co potrzebuje a w odpowiedzi może pomoc właśnie dyskusja z której wynika, że... każdy powinien sobie sam odpowiedzieć.

Mamy na forum nawet osoby które na zmianę jeżdżą kamperami i przyczepami, zależy co w życiu akurat podpasuje.

Równie dobrze można zrobić dyskusję przyczepa do 4m, 4-5m, 5-6m, powyżej 6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:
3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

 

4 godziny temu, Voku napisał:

Możemy zamknąć ten temat i stworzyć nowy, z odnośnikiem do starego.
Z nową aktualną na te czasy ankietą. 
Ankieta.
Co byś wybrał? 
1. Przyczepa
2. Kamper
3. KamperVan

punkt 4. KamperVAN lub kamper + przyczepa

5. minikamper z dostawczaka po ziminokach

6. Rower i namiot :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lbuster napisał:

6. Rower i namiot :) 

7. Panie, tym Pan nie pociągniesz bo będziesz miał Pan dyskomfort i będzie to walka o życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szary11 napisał:

A opcja "mam ale nie używam" jak powinna być rozpatrywana? :D

Z cepami po cyganach sprawa jasna :ok:

:bravo: jeszcze opcja - miałem ale przerobiłem łazienkę na szafę, bo była zbędna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jackas napisał:

U nas:

Namiot-(1 Wyjazd)

przyczepa 6 lat

Kamper- teraz.

Podoba mi się ten pomysł :ok:

U mnie:

1. Namiot - przez wiele, wiele lat, jednak średnio 1-2 razy w roku po kilka dni

2. Rower + namiot - 3 wyjazdy po kilka dni

3. Samochód kombi - kilka wyjazdów po 2-3 dni

4. Samochód terenowy + namiot - tydzień czasu

5. Przyczepa kempingowa - będzie 5-6 lat po co najmniej kilkadziesiąt nocy w roku

 

Tak więc biorąc statystykę nas dwóch @jackas, to przyczepa wygrywa w 90% :):):):):):):) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał, miałem przyczepę i przesiadłem się na kampera - dlaczego???, plusy i minusy!! po przesiadce!, miałem kampera przesiadłem się na przyczepę - dlaczego??? , plusy i minusy!!! po przesiadce.Tylko nie wiem co z kamper vanem, to też ciekawy temat, z czego się przesiedli:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, peja76 napisał:

Ja bym napisał, miałem przyczepę i przesiadłem się na kampera - dlaczego???, plusy i minusy!! po przesiadce!, miałem kampera przesiadłem się na przyczepę - dlaczego??? , plusy i minusy!!! po przesiadce.Tylko nie wiem co z kamper vanem, to też ciekawy temat, z czego się przesiedli:hmm:

Tylko najpierw trzeba rozwinąć pojęcie kampervana. Kiedyś już chyba coś było roztrząsane na tym forum. Czy kombi lub van z materacem w środku to już kampervan czy jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Tylko najpierw trzeba rozwinąć pojęcie kampervana. Kiedyś już chyba coś było roztrząsane na tym forum. Czy kombi lub van z materacem w środku to już kampervan czy jeszcze nie.

nie ma ścisłego podziału. nazewnictwo jest umowne

wg mnie kampervan  powinien posiadać podstawowe elementy zabudowy kempingowej czyli jakieś mebelki, kuchenkę, lodówkę kibelek i łóżko.

van czy kombi z materacem w środku nie jest dla mnie żadnym kampervanem tylko poprostu vanem czy kombi z materacem w środku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Ja bym napisał, miałem przyczepę i przesiadłem się na kampera - dlaczego???, plusy i minusy!! po przesiadce!, miałem kampera przesiadłem się na przyczepę - dlaczego??? , plusy i minusy!!! po przesiadce.Tylko nie wiem co z kamper vanem, to też ciekawy temat, z czego się przesiedli:hmm:

O, to jest ciekawe ziarno, zamiast przepychanek co jest lepsze od innego jeszcze lepszego, to powinniśmy obmyśleć algorytm wyboru biorący pod uwagę zespół okreslonych kryteriów.

np: 
delikwent określa swoje preferencje:

$typWyjazdów = [stacjonarne, mobilne]
$ilośćOsóbWzałodze = [1,2,3,4,5,6,7]
$akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = [100,500,1000, 2000]
(..)

tu parametrów może być jakaś większa liczba.

no i algorytm podaje mu wybór w zależności od podanych parametrów

jeżeli ( typWyjazdów = stacjonarne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 7 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 100) ===> PrzyczepasDuża
jeżeli ( typWyjazdów = stacjonarne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 3 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 100) ===> PrzyczepaMała
jeżeli ( typWyjazdów = mobilne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 2 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 500) ===> kampervan
jeżeli ( typWyjazdów = mobilne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 3 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 1000) ===> półintegra
jeżeli ( typWyjazdów = mobilne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 6 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 1000) ===> alkowa

itd.i tak dalej po różnych kombinacjach parametrów 
;)

 



 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

O, to jest ciekawe ziarno, zamiast przepychanek co jest lepsze od innego jeszcze lepszego, to powinniśmy obmyśleć algorytm wyboru biorący pod uwagę zespół okreslonych kryteriów.

np: 
delikwent określa swoje preferencje:

$typWyjazdów = [stacjonarne, mobilne]
$ilośćOsóbWzałodze = [1,2,3,4,5,6,7]
$akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = [100,500,1000, 2000]
(..)

tu parametrów może być jakaś większa liczba.

no i algorytm podaje mu wybór w zależności od podanych parametrów

jeżeli ( typWyjazdów = stacjonarne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 7 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 100) ===> PrzyczepasDuża
jeżeli ( typWyjazdów = stacjonarne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 3 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 100) ===> PrzyczepaMała
jeżeli ( typWyjazdów = mobilne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 2 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 500) ===> kampervan
jeżeli ( typWyjazdów = mobilne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 3 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 1000) ===> półintegra
jeżeli ( typWyjazdów = mobilne ORAZ $ilośćOsóbWzałodze = 6 ORAZ akcepowaneMaksymalneRoczneOpłatyPojazdu = 1000) ===> alkowa

itd.i tak dalej po różnych kombinacjach parametrów 
;)

 



 

Ooooo dobrze kombinujesz:winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

6. Rower i namiot :) 

2 lata temu na kempingu w Turawie spotkałem Belga który rowerem z przyczepką zwiedzał Europę ;)
Smakowała mu moja kawa ?. Rower elektryk.  Może go ktoś jeszcze maił okazję spotkać...

1621439331689.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.