Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Te z silnikami w kołach. Ten na zdjęciu ma silnik w suporcie, czyli nie ma odzysku.

Jakis konkretny model silnika? Te co oglądałem to żaden nie miał odzysku. 

23 minuty temu, peja76 napisał:

Bo ja wiem czy co jakiś czas, zależy kto ile jezdzi mój na najmocniejszym trybie i to jazda mieszana las-asfalt 80km zrobi bez problemu i jeszcze pokazuje że 10-15km ma zapasu, ale ja już go ładuję, żony damka 70km też zrobi.

Jaka pojemność akumulatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zwykle jakaś krytyka... Facet zrobił pół europy rowerem, rozmawiałem z nim, pokazywał na palmtopie trasę i wykres z eksploatacji baterii.
I na tyle co go zrozumiałem ma odzysk energii. Przy mnie nie był podłączony pod prąd a miał taką możliwość rozkładając się blisko skrzynki.
Ja go podziwiam i zazdroszczę... Moja pani pewnie nigdy by mnie nie puściła na taką wyprawę...

Dziś nikt sobie nie wyobraża Niewiadówki  Maluchem bo Bułgarii targać, kiedyś to było normalne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paweł7 napisał:

Panowie jak zwykle jakaś krytyka

Ale to żadna krytyka :nono: Ja podziwiam takie osoby i sam z chęcią bym się wybrał na taką dłuższą objazdówkę. Jedyna malutka krytyka dotyczy wyboru roweru, bo jak chce ładować elektryka to jest skazany na kempingi a jak nie ładuje to o wiele lepiej jest mieć standardowy rower bez elektrycznego balastu. Przynajmniej ja bym tak nie wybrał.

Poza tym super sprawa :ok:

Jakieś 6-7 lat temu spotkałem na kempingu w Kołobrzegu rodzinkę z mazowieckiego, która tam przyjechała z dwójką małych dzieci (zdecydowanie poniżej 10 lat) na rowerach. Jeden chyba był na foteliku a drugi na holu. I tak jechali od pola do pola przez kilkaset kilometrów. Oczywiście cały majdan mieli ze sobą, czyli namiot, śpiwory itp. Tych to dopiero podziwiałem :ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł7 napisał:

Panowie jak zwykle jakaś krytyka... Facet zrobił pół europy rowerem, rozmawiałem z nim, pokazywał na palmtopie trasę i wykres z eksploatacji baterii.
I na tyle co go zrozumiałem ma odzysk energii. Przy mnie nie był podłączony pod prąd a miał taką możliwość rozkładając się blisko skrzynki.
Ja go podziwiam i zazdroszczę... Moja pani pewnie nigdy by mnie nie puściła na taką wyprawę...

Dziś nikt sobie nie wyobraża Niewiadówki  Maluchem bo Bułgarii targać, kiedyś to było normalne ...

Poprostu źle go zrozumiałeś lub Cię wpuścił w maliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

 

Jaka pojemność akumulatora? 

 

20210520_174736.jpg

1 godzinę temu, lbuster napisał:

No ale my tu rozmawiamy o trasie Belgia-Polska :) 

Ja to wiem, to co napisałem było do Kuby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

 

20210520_174736.jpg

Ja to wiem, to co napisałem było do Kuby?

Aaaa, to sorki ?

No a jak tak sobie dyskutujemy, kamper czy przyczepa(namiot) to dla rozluźnienia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

Aaaa, to sorki ?

No a jak tak sobie dyskutujemy, kamper czy przyczepa(namiot) to dla rozluźnienia:

 

?

pasuje jak ulał, piękne podsumowanie 112 stron przepychanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Jakis konkretny model silnika? Te co oglądałem to żaden nie miał odzysku. 

Np. Trek T500 (w moim przypadku fajne do hamowania z gory, albo jak jeżdzisz z psem, który Cię ciągnie na szelkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Jakis konkretny model silnika? Te co oglądałem to żaden nie miał odzysku.

aż tak nie drążyłem, musisz szukać pod hasłem "Direct Drive Motor". IMHO to nie ma za bardzo sensu: odzysk jest rzędu 5%, więc czy przejedziesz 50,czy 52km na baterii to chyba kompletnie nie ma znaczenia w praktyce, a dochodzi mnóstwo wad jak ciężar, przesunięcie środka ciężkości na tył i pewnie jeszcze kilka rzeczy.

To już lepiej kupić lepszą baterię.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

aż tak nie drążyłem, musisz szukać pod hasłem "Direct Drive Motor". IMHO to nie ma za bardzo sensu: odzysk jest rzędu 5%, więc czy przejedziesz 50,czy 52km na baterii to chyba kompletnie nie ma znaczenia w praktyce, a dochodzi mnóstwo wad jak ciężar, przesunięcie środka ciężkości na tył i pewnie jeszcze kilka rzeczy.

To już lepiej kupić lepszą baterię.

 

Rozmawiałem ze sprzedacą to stwierdził że nie miał jeszcze w rekach roweru który ma odzysk energi. Oczywiście mowa o tych które mają silnik z tyłu. To że rekuperacja w rowerze jest bez sensu to już zupełnie inna sprawa. 

 

 

43 minuty temu, RadekNet napisał:

Np. Trek T500 (w moim przypadku fajne do hamowania z gory, albo jak jeżdzisz z psem, który Cię ciągnie na szelkach)

Z góry się nie hamuje! ?

 

Psa nie mam a kot chyba nie podoła?

 

Możesz wysłać link do silnika z Twojego roweru? Patrzyłem opisy tego roweru i nigdzie nie znalazlem jakiś danych odnośnie rekuperacji. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielpoz napisał:

Rozmawiałem ze sprzedacą to stwierdził że nie miał jeszcze w rekach roweru który ma odzysk energi. Oczywiście mowa o tych które mają silnik z tyłu. To że rekuperacja w rowerze jest bez sensu to już zupełnie inna sprawa.

W wtorek kupiłem hulajnogę, niby ma odzysk baterii, dziś jechałem 7km i w połowie drogi została mi jedna kropka a do domu jeszcze około 4km myślę sobie nie dam rady, jadąc mam kawałek z górki i dosyć ostry zjazd, puściłem manetkę i tak z 0.8km ostro w dół ale musiałem przyhamowywać bo tam ostre zakręty i ku mojemu zdziwieniu przy dole pojawiały się dwie kropeczki, zobaczymy jak będzie w dalszym użytkowaniu.

20210518_154637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.