Skocz do zawartości

Bella Italia 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Też rozważałem Węgry i Słowenię, ale po pierwsze Węgrzy podnieśli ceny winietek (powiedzmy, że nieznacznie), a przeważającym argumentem jest to, że jadąc na tydzień na Słowenii musisz kupić albo dwie winietki, albo miesięczną (co wychodzi na to samo - 30,- EUR).

Przez Węgry i Słowenię będę jechał w sierpniu na Istrię.

Ja absolutnie rozumiem i popieram przeciw-kołchozowe argumenty, ale jak widzę szalejące na zjeżdżalniach i basenach, tudzież przy innych drenujących kieszeń atrakcjach dzieci, to wiem, czemu służy poświęcenie...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja również planuje zarówno podróż przez Węgry i Słowenię jak i jeden z kołchozów MdV
póki co musimy pokombinować bo nie zdawałem sobie sprawę z niemiecki ferii i chcieliśmy wyjechać już 19-go ale camp napisał w ten sposób
please be informed that our campsite is full now and there are very many arrivals every day. 
So we are not able to guararntee an available emplacement at your arrival.
konrad_b a wy w jakim terminie jedziecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha :). Planujemy jechac na cały sierpień i wstępnie planujemy kilka dni nad Balatonem (starsza Córa męczy żeby znów tam jechać) kilka dni w Alpach Julijskich i, pierwotnie tydzień w CRO. Ale tak czytam, że wiele osób poleca jednak Włochy w zamian. No i szukam i szukam czegoś w podobnej odległości od PL (czyli raczej okolice Wenecji) i jednak jest drożej i to sporo albo szukać nie umiem :(.

Dodam, że kołchozy jak Union Lido nawet nam nie bardzo pasją, bo starsza, mająca 4,5 roku córka i tak nie skorzysta ze wszystkich atrakcji typu zjeżdżalnie. Jest za mała.

A i tak znaleźc coś w okolicach cen takiego na przykład Bijela Uvala.

Ktos jest w stanie podac jakiś przykład? Chętnie byśmy odwiedzili Włochy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gofer napisał:

konrad_b a wy w jakim terminie jedziecie?

początek lipca, chyba optymalnie było by dotrzeć w niedziele (30.06) koło południa - będzie więcej wyjeżdżających 

plan jest taki żeby sobotę spędzić na basenach węgierskich Buk lub Sarvar, wieczorem przejechać do SLO, nocleg na MOP i rano już na luzie do Bella Italia ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, poziom napisał:

Ha :). Planujemy jechac na cały sierpień i wstępnie planujemy kilka dni nad Balatonem (starsza Córa męczy żeby znów tam jechać) kilka dni w Alpach Julijskich i, pierwotnie tydzień w CRO. Ale tak czytam, że wiele osób poleca jednak Włochy w zamian. No i szukam i szukam czegoś w podobnej odległości od PL (czyli raczej okolice Wenecji) i jednak jest drożej i to sporo albo szukać nie umiem :(.

Dodam, że kołchozy jak Union Lido nawet nam nie bardzo pasją, bo starsza, mająca 4,5 roku córka i tak nie skorzysta ze wszystkich atrakcji typu zjeżdżalnie. Jest za mała.

A i tak znaleźc coś w okolicach cen takiego na przykład Bijela Uvala.

Ktos jest w stanie podac jakiś przykład? Chętnie byśmy odwiedzili Włochy

A w jakim przedziale cenowym interesują Cię kempingi? Byłem na Istrii, byłem na północy Włoch - kempingi podobne bo niby 4 gwiazdkowe. Nie zauważyłem, aby Włochy były droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

A w jakim przedziale cenowym interesują Cię kempingi? Byłem na Istrii, byłem na północy Włoch - kempingi podobne bo niby 4 gwiazdkowe. Nie zauważyłem, aby Włochy były droższe.

Rzeczona Bijela Uvala 9-16.08., więc szczyt sezonu wychodzi nam 23,20 Euro za noc za 2 osoby dorosłe, dzieci 4 i 1 lat na parceli z prądem. Więc oczekiwałbym podobnego standardu w podobnej cenie :)

Edytowane przez poziom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, poziom napisał:

Rzeczona Bijela Uvala 9-16.08., więc szczyt sezonu wychodzi nam 23,20 Euro za noc za 2 osoby dorosłe, dzieci 4 i 1 lat na parceli z prądem. Więc oczekiwałbym podobnego standardu w podobnej cenie :)

W Bijela Uvala takie ceny? jesteś pewny? Byłem tam z 5 lat temu, i ceny mieli dużo wyższe a byliśmy tylko składem 2+1+pies. Za dobę wychodziło ponad 200 zł i to ze zniżką CCI

EDIT - sprawedziłem. 23,20 to jest cena za osobę. Dla Twojego zestawu wychodzi koszt całkowity 462.51 eu za 7 nocy - czyli 66,08 eu za noc. Czyli tyle ile płaciłem 5 lat temu - tylko nam liczyli jeszcze za kundla. Nie licz, że w Chorwacji znajdziesz 4 gwiazdkowy kemping za 20 kilka euro za noc za taki skład. Za tyle staniesz na jakiś "psich polach"

 

image.thumb.png.aebc2d504012cdc192920788c1fb66eb.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha..w sumie masz rację:

Best available rate
Min stay: 7 nights
23.20€per night
392.51€7 nights, 4 Guests
 
Cwaniaki...nie lubię takich zagrywek. Oczywiście spojrzałem na cenę per night, ale przecież 23x7 to ni chu nie jest 392 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, poziom napisał:

Ha..w sumie masz rację:

Best available rate
Min stay: 7 nights
23.20€per night
392.51€7 nights, 4 Guests
 
Cwaniaki...nie lubię takich zagrywek. Oczywiście spojrzałem na cenę per night, ale przecież 23x7 to ni chu nie jest 392 :)

Bo 23 to cena za osobę. Na dzieciaka możesz mieć taniej. Pamiętam, jak mój brat płacił mniej za zestaw 2+2 niż my za zestaw 2+1+pies - mieliśmy starsze dziecko i psa i sumarycznie płaciliśmy więcej :D

W cenie do 450 eu za 7 noce to we Włoszech znajdziesz masę dobrych kempingów. Ja byłem tutaj: https://www.villaggioeuropa.com/it/ . Mi się dużo bardziej ten kemping podobał niż moloch Biela Uvala

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, konrad_b napisał:

początek lipca, chyba optymalnie było by dotrzeć w niedziele (30.06) koło południa - będzie więcej wyjeżdżających 

plan jest taki żeby sobotę spędzić na basenach węgierskich Buk lub Sarvar, wieczorem przejechać do SLO, nocleg na MOP i rano już na luzie do Bella Italia ;)

Myślałem że może podobny termin do mojego 19.06

Pomysł z noclegiem tranzytowym na campingu w tym przypadku wydaje się sensowny. Jak już się dowiedziałem niemcy ferie (przerwę świąteczną - zielone świątki) kończą 21go wiec liczę na to że następnego dnia w sobotę lub najpóźniej w niedzielę zluzują pare miejsc zwłaszcza że checkout jest do 12tej

Edytowane przez gofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, poziom napisał:

Dzięki, w międzyczasie patrzyłem ale mogę zapomniec o miejscu w tym czasie ;)

W Villagioeuropa? Tam z ulicy wjeżdżasz raczej. Ja tam byłem bez rezerwacji - miejsc było mnóstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, poziom napisał:

No na stronie rezerwacji pokazuje brak miejsc

Ja nie wiem jak Ty z tego korzystasz :D  Ja tam widzę, że wszystko jest dostępne:

image.thumb.png.8334879eb38b9a0dd22a05204859f173.png

image.thumb.png.3533a6bad6549497432009bac8def47c.png

image.thumb.png.7659831811e771df845a74c15962e80f.png

 

EDIT: doczytałem, że dziecko Twoje ma 1 rok a nie 11 lat - tak więc jak zaznaczysz dziecko 0-2 to będziesz mieć jeszcze taniej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gofer napisał:

Myślałem że może podobny termin do mojego 19.06
Pomysł z noclegiem tranzytowym na campingu w tym przypadku wydaje się sensowny. Jak już się dowiedziałem niemcy ferie (przerwę świąteczną - zielone świątki) kończą 21go wiec liczę na to że następnego dnia w sobotę lub najpóźniej w niedzielę zluzują pare miejsc zwłaszcza że checkout jest do 12tej

Myślę, że większość Niemców będzie tradycyjnie na wywczasach do soboty, więc luźniej spodziewałbym się właśnie dopiero w sobotę 22.06.

My mamy właśnie od 22.06 UL - rezerwowane wcześniej m.in. dlatego, że znajomi rezerwowali domki. A teraz niedawno @maarec napisał, że 2 doby oczekiwania na parcelę - pewnie właśnie z uwagi na te ferie niemieckie...

Sorry za mały OT, ale jak już Cię mam - czy na Cserkeszolo po tym jak się widzielismy na Tiszaparti zeszłego sierpnia wjechaliście wtedy bez problemu? Było luźno, czy tak lodwo-ledwo??

2 godziny temu, poziom napisał:

Dodam, że kołchozy jak Union Lido nawet nam nie bardzo pasją, bo starsza, mająca 4,5 roku córka i tak nie skorzysta ze wszystkich atrakcji typu zjeżdżalnie. Jest za mała.

Oczywiście, że takie małe darmozjady nie skorzystają z darmowych atrakcji w pełni - głównie chodzi o aquapark i zjeżdżalnie.

Ale nawet te aquaparki mają całkiem sporo atrakcji i dla takich dzieci. Przede wszystkim jeden z nich (ten z większą ilością zjeżdżalni, dalej od morza), ma bardzo płytkie baseny, gdzie dzieci mogą sobie hulać i nie musisz za nimi chodzić krok w krok. Z kolej ten drugi mniejszy ma np. rzeczkę z pontonami.

No i dla takich mniejszych dzieci są też inne atrakcje, ale już niestety w "strefie fajf ojro" - czyli strefie drenowania kieszeni. Jest całkiem spory park dmuchańców no i coś w rodzaju lunaparku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.