Skocz do zawartości

Bella Italia 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zulos napisał:

Myślę, że większość Niemców będzie tradycyjnie na wywczasach do soboty, więc luźniej spodziewałbym się właśnie dopiero w sobotę 22.06.

My mamy właśnie od 22.06 UL - rezerwowane wcześniej m.in. dlatego, że znajomi rezerwowali domki. A teraz niedawno @maarec napisał, że 2 doby oczekiwania na parcelę - pewnie właśnie z uwagi na te ferie niemieckie...

Sorry za mały OT, ale jak już Cię mam - czy na Cserkeszolo po tym jak się widzielismy na Tiszaparti zeszłego sierpnia wjechaliście wtedy bez problemu? Było luźno, czy tak lodwo-ledwo??

No my nic nie rezerwowaliśmy i pierwotnie pomysł był o MdV ale teraz ... ??? :) Union Lido powiadasz ??? od 22go ???

Pierwotnie wyjeżdżamy 19go na wieczór  i chciałem dojechać na 21go ale w tej sytuacji albo zatrzymamy się po drodze na 1 noc (balaton lub coś po drodze) albo wyjedziemy dzień później 

OT: Mirku bez problemu. jedynie problemem było znalezienie  2 miejsc obok siebie w cieniu (dojeżdżała siostra jak pamiętasz) Ale dzięki temu szukaliśmy cienia przy innych załogach z PL. Skończyło się to wspólną podróżą 5 załóg z Cserkeszolo na parę dni do Berekfurdo. 
p.s. tegoroczna majówka również zaliczona w Cserkeszolo 
p.s.II Eryk pozdrawia dziewczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja nie wiem jak Ty z tego korzystasz :D  Ja tam widzę, że wszystko jest dostępne:

image.thumb.png.8334879eb38b9a0dd22a05204859f173.png

image.thumb.png.3533a6bad6549497432009bac8def47c.png

image.thumb.png.7659831811e771df845a74c15962e80f.png

 

EDIT: doczytałem, że dziecko Twoje ma 1 rok a nie 11 lat - tak więc jak zaznaczysz dziecko 0-2 to będziesz mieć jeszcze taniej. 

Na campie Europa dziś kolejka do ronda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gofer napisał:

No my nic nie rezerwowaliśmy i pierwotnie pomysł był o MdV ale teraz ... ??? :) Union Lido powiadasz ??? od 22go ???
Pierwotnie wyjeżdżamy 19go na wieczór  i chciałem dojechać na 21go ale w tej sytuacji albo zatrzymamy się po drodze na 1 noc (balaton lub coś po drodze) albo wyjedziemy dzień później 

Rozważcie UL - zresztą po drodze do MdV - zaledwie kilka kilometrów bliżej. Zapewne nieco drożej, ale IMHO warto.

No i warto chyba jednak rozważyć przyjechanie albo w sobotę rano, albo w piątek wieczór z noclegiem na placu oczekujących, bo rzeczywiście w sobotę mogą się hurtowo zmienić miejsca.

Reszta w PW;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ufolz napisał:

O czym piszesz? Od 3lat Węgrzy mają tę samą cenę winiet, 

Może zmienili tylko 10-dniowe - z 2.975 HUF na 3.500 HUF.

Taka też jest informacja na naszym forum w temacie Winiety 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko jakieś 5-7 złotych, więc zapewne nie ma wpływu na podjęcie decyzji co do trasy, ale zawsze to drożej niż winietka austriacka:-)

No ale jak ktoś chce uniknąć ważenia, to za te 5 zł byłoby warto, gdyby właśnie nie konieczność zakupu dwóch winiet (lub miesięcznej) na Słowenię za 30,- EUR.

Choć to wciąż pewnie mniej niż ewentualny mandat i konieczność bądź przepakowania, bądź wywalenia czegoś...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zulos napisał:

To tylko jakieś 5-7 złotych, więc zapewne nie ma wpływu na podjęcie decyzji co do trasy, ale zawsze to drożej niż winietka austriacka:-)

No ale jak ktoś chce uniknąć ważenia, to za te 5 zł byłoby warto, gdyby właśnie nie konieczność zakupu dwóch winiet (lub miesięcznej) na Słowenię za 30,- EUR.

Choć to wciąż pewnie mniej niż ewentualny mandat i konieczność bądź przepakowania, bądź wywalenia czegoś...:-)

Dziś sprawdzałem trasę i koszty.

Jadąc na Bratysławe, Buk i dalej już SLO autostradą, potrzebujemy winiety na Słowację i Słowenię

Węgry chyba nie warto, tylko kawałek M86

Więc cenowo wychodzi prawie to samo

Austria 2x60zl, Słowenia 1x130

Czasowo szybciej przez Austrię, pewnie z godzinka do urwania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konrad_b napisał:

Austria 2x60zl, Słowenia 1x130

Rzeczywiście przy takiej trasie autostrady na Węgrzech można sobie darować.

Ale dlaczemu Austria 2x60,- zł??

Winietka austriacka 10-dniowa 9,20 EUR zdaje się nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

Rzeczywiście przy takiej trasie autostrady na Węgrzech można sobie darować.

Ale dlaczemu Austria 2x60,- zł??

Winietka austriacka 10-dniowa 9,20 EUR zdaje się nie?

Jeśli tak to faktycznie będzie 2x40zl

Gdzieś w arkuszu miałem zapisane, może z PZM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje drogę powrotną, czy ktoś ma doświadczenia z jazdą po tych terenach ? (chodzi o zakazy dla przyczep)

jest pomysł żeby przejechać przez Alpy  Garda > Predazzo > Cortina d'Ampezzo > Bled

image.thumb.png.8ce37225bb825efe0eff7e6e83e7eb01.png
 

Chodzi o trasy widokowe , górki nie są problemem 

Można gdzieś sprawdzić która droga jest objęta zakazem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracałem uwagi na znaki dotyczące przyczep ale nie pchałbym się na przełęcze w Dolomitach z przyczepą. W sezonie jest bardzo duży ruch, drogi wąskie i będą kląć na Ciebie na czym świat stoi. Pozostałe odcinki na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wybrać się do Włoch na początku lipca. GM proponuje standardowa trasę przecz Czechy>Austrię>Włochy https://goo.gl/maps/pTU6srigDhKCU5fWA

Nie ukrywam że naczytując się o ważeniu w Austrii mam jakiś dreszczyk niepewności bo nie ważyłem jeszcze swojej cepy i choć teoretycznie wszystko wygląda bezpiecznie może się okazać, że jednak ona wazy więcej niż powinna. Poza tym trasę traktuje raczej zadaniowo czyli będę chciał się możliwie szybko i sprawnie dostać do Włoch, tak więc ewentualnymi widoczkami Alp jestem obecnie mało zainteresowany a ta trasa przez Austrie chyba głeboko zahacza przez góry

By uniknąć Austrii i gór może warto zastanowić się nad taką trasą przez Sowację>Węgry>Słowenię>Włochy? Trasa ciut dłuższa i zaliczam 1 kraj więcej więc jedna wineite więcej więc może być drożej, choć nie liczyłem jeszcze ale może łatwiej się jedzie, bo mniej gór no i omijam Austrię? https://goo.gl/maps/LMRCqdz3cYcpPvzb8

Co o tym sądziecie? A może macie jakieś inne sugestię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirmar napisał:

Planuje wybrać się do Włoch na początku lipca. GM proponuje standardowa trasę przecz Czechy>Austrię>Włochy https://goo.gl/maps/pTU6srigDhKCU5fWA

Nie ukrywam że naczytując się o ważeniu w Austrii mam jakiś dreszczyk niepewności bo nie ważyłem jeszcze swojej cepy i choć teoretycznie wszystko wygląda bezpiecznie może się okazać, że jednak ona wazy więcej niż powinna. Poza tym trasę traktuje raczej zadaniowo czyli będę chciał się możliwie szybko i sprawnie dostać do Włoch, tak więc ewentualnymi widoczkami Alp jestem obecnie mało zainteresowany a ta trasa przez Austrie chyba głeboko zahacza przez góry

By uniknąć Austrii i gór może warto zastanowić się nad taką trasą przez Sowację>Węgry>Słowenię>Włochy? Trasa ciut dłuższa i zaliczam 1 kraj więcej więc jedna wineite więcej więc może być drożej, choć nie liczyłem jeszcze ale może łatwiej się jedzie, bo mniej gór no i omijam Austrię? https://goo.gl/maps/LMRCqdz3cYcpPvzb8

Co o tym sądziecie? A może macie jakieś inne sugestię?

Jak chcesz szybki to tylko przez Austrię, odcinek przez Węgry jest słaby, a Słowenia to tez górki

trasa przez Węgry jest dłuższa, wolniejsza i droższa, jedyny plus to jak chcesz stanąć na basenach czy właśnie ominąć Austrię 

jedź na wagę i będziesz wiedział co dalej 

tą trasę przez Czechy to sprawdź po podobno robią jakieś remonty, widać to zresztą na GM 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.