Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krisio napisał(a):

Tłumacząc że tak mogę obniżyć dmc przyczepy jeżeli będą zrobione jakieś zmiany konstrukcyjne

to oni nie abla przepisów właśnie przepis wyraznie mówi , że można ale bez zmian konstrukcyjnych !!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krisio napisał(a):

producent podczas pierwszej rejestracji przyczepy błędnie podał wagę dmc

O, to jest idealne rozwiązanie dla mnie. Adria Aviva 400 PS standardowo ma 1100 kg DMC, wiec producent omyłkowo dal mi dokumenty na 1000 kg :). Może jednak pociągnę temat :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mars napisał(a):

O, to jest idealne rozwiązanie dla mnie. Adria Aviva 400 PS standardowo ma 1100 kg DMC, wiec producent omyłkowo dal mi dokumenty na 1000 kg :). Może jednak pociągnę temat :). 

Pojedź z papierami i nową tabliczką na SKP, oni dadzą ci papier poświadczający  fakt, że przyczepa ma 1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipert napisał(a):

Pojedź z papierami i nową tabliczką na SKP, oni dadzą ci papier poświadczający  fakt, że przyczepa ma 1100.

Tak, tak, to już wiem, bo byłem u kierownika WK. Chodziło mi tylko o oficjalny powód chęci zmiany DMC przyczepy :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 16:58, janm napisał(a):

to oni nie abla przepisów właśnie przepis wyraznie mówi , że można ale bez zmian konstrukcyjnych !!!:)

Cześć, możesz mi podesłać linka do tego przepisu lub aktualne rozporządzenie czy też uchwalę/ustawę, ja się z nią zapoznam zaznaczę sobie i umawiam się z dyrektorem WK na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krisio napisał(a):

Cześć, możesz mi podesłać linka do tego przepisu lub aktualne rozporządzenie czy też uchwalę/ustawę, ja się z nią zapoznam zaznaczę sobie i umawiam się z dyrektorem WK na rozmowę.

Witam. Wejdz na Forumowe FAQ i tam  - Zmiana DMC w dowodzie , tam opisałem wszystko dokładnie poczytaj ten dział i tam koledzy umieścili konkretne rozporządzenia w tym temacie ; ja walczyłem z WK 2 lata temu i to z sukcesem ale nie wiem na pewno czy coś się nie zmieniło od lipca musiałbyś sprawdzić .

Powodzonka w bojach :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krisio napisał(a):

Cześć, czytałem, czytałem :).  Zależy mi na aktualnych przepisach :).  Pozdrawiam.

Nic się w przepisach nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 12:58, Mars napisał(a):

Tak, tak, to już wiem, bo byłem u kierownika WK. Chodziło mi tylko o oficjalny powód chęci zmiany DMC przyczepy :). 

A to musi być jakiś powód? Nie wystarczy, że chcesz mieć większą ładowność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marian36 napisał(a):

A to musi być jakiś powód? Nie wystarczy, że chcesz mieć większą ładowność?

Tak, tak, pojadę do kierownika WK i powiem mu, że chcę zmiany DMC, bo chcę więcej wozić w przyczepie :). Chodzi mi tylko o zwykłą dyplomację. Ten kierownik już mi kiedyś poszedł na rękę, więc nadal wolę rozmawiać :). Oczywiście podpierając to przepisami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.