Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Mars napisał(a):

Rozumiem, że załatwiałeś temat bezpośrednio w Adrii? Wystarczy do nich napisać mail'a? Jaki koszt tabliczki i nowej homologacji?

Ja zamawiałem przyczepę ze zmniejszonym DMC. Przyczepa przyszła z fabryczną tabliczką na bazowe DMC, natomiast homologacja z prawidłowymi danymi przyszła razem z przyczepą. Niby takie były procedury w Adrii, że potem dosyłali tabliczkę z nowymi danymi, i tą tabliczkę należało sobie samemu wymienić. Nie pamiętam ile to kosztowało. Robiłem to przy zamawianiu przyczepy po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Ja zamawiałem przyczepę ze zmniejszonym DMC. 

Też zamówiłem ze zmniejszoną DMC o 100 kg i tabliczkę z tą niższą DMC miałem już na przyczepie. Zastanawiam się, co musiałbym zrobić, aby podnieść DMC o te 100 kg.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ventyl napisał(a):

Każdy pisze o ważeniu, wiem że niektórych to spotkało ale nie wierze że każdy z Was jedzie z idealnie zapakowaną przyczepą i idealną wagą.

Dzięki za odpowiedzi, z praktyki.  Bo tak szybko licząc to w bakiście 2 butle po 30 kg =60  plus trochę wody no z 10l. A i rowery 2, może 3 po 10/15 kg i już mamy 100kg do tego coś w lodówce i jakieś ciuchy.... <_< tak sobie rozmyślam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, calmus83 napisał(a):

Bo tak szybko licząc to w bakiście 2 butle po 30 kg =60  

Jak zważyłem pełną, zwykłą butlę z gazem propan-butan, to waga pokazała 22 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem ze zmniejszoną DMC o 100 kg i tabliczkę z tą niższą DMC miałem już na przyczepie. Zastanawiam się, co musiałbym zrobić, aby podnieść DMC o te 100 kg.  
Możliwe, że dealer Ci sam podmienił? A żeby podnieść to musisz pisać do dealera, dostaniesz nową tabliczkę i kwit, że auto jest homologowane do wartości do jakiej chcesz podnieść DMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):
41 minut temu, Mars napisał(a):
Też zamówiłem ze zmniejszoną DMC o 100 kg i tabliczkę z tą niższą DMC miałem już na przyczepie. Zastanawiam się, co musiałbym zrobić, aby podnieść DMC o te 100 kg.  

Możliwe, że dealer Ci sam podmienił? A żeby podnieść to musisz pisać do dealera, dostaniesz nową tabliczkę i kwit, że auto jest homologowane do wartości do jakiej chcesz podnieść DMC

To napiszę do p. Witolda i zapytam o szczegóły. Za tydzień mam przegląd auta, to zapytam diagnostę, co wie na temat zwiększenia DMC. Potem zapytam kierownika w urzędzie komunikacji. Mam czas, bo zmianę auta przewiduję w ciągu najbliższych 2 lat ze względu na lifting Forda Kugi, na którego się czaję. W Stanach Escape (bliźniak Kugi) jest już odnowione od zeszłego roku, a w EU ciągle cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.03.2023 o 20:14, Mars napisał(a):

Za tydzień mam przegląd auta, to zapytam diagnostę, co wie na temat zwiększenia DMC.

Byłem u diagnosty i stwierdził, że w mojej miejscowości nie powinienem mieć z tym problemu. Wystarczy, że będę miał odpowiedni dokument od producenta przyczepy i zamontuję nową tabliczkę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, czytam o tych wszystkich bojach w różnych latach, miastach odnośnie różnych producentów. Przymierzam się do zakupu Hobby 450UF 2005 z DMC 1350 kg. Mój holownik może ciągnąć max 1300 kg. Orientujecie się, czy w Krakowie łatwo załatwię obniżenie DMC o 50 kg, czy lepiej odpuścić? Czy Hobby wystawia bez problemu taki kwit? Dzwoniłem dziś do biura w Wejherowie i jak na razie się nie dodzwoniłem. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu bez problemu ogarnęli dokumenty do Hobby 495 tak samo z 1350kg na 1300. Co ciekawe ze Smolicza dostałem odpowiedź, że fabryka nie wyraziła zgody. Ciekawe czy w ogóle przesłali zapytanie ?

Wydział komunikacji Legionowo to była formalność ale jak przeczytałem cały wątek to zmienić DMC w dół jest dużo łatwiej niż w górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł Paweł napisał(a):

Cześć, czytam o tych wszystkich bojach w różnych latach, miastach odnośnie różnych producentów. Przymierzam się do zakupu Hobby 450UF 2005 z DMC 1350 kg. Mój holownik może ciągnąć max 1300 kg. Orientujecie się, czy w Krakowie łatwo załatwię obniżenie DMC o 50 kg, czy lepiej odpuścić? Czy Hobby wystawia bez problemu taki kwit? Dzwoniłem dziś do biura w Wejchrowie i jak na razie się nie dodzwoniłem. Dziękuję.

Papiery od hobby załatwia się przez niemiecką stronę jest nawet specjalny formularz w zakładce kontakt odnośnied mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ja jak @filipert będę mia przeboje z podniesieniem DMC bo ten sam WK. Napiszcie gdzie dokładnie w jakim WK udało wam się zmienić DMC. Wątek długi a nie wszyscy mają wpisane miejscowość. Bo mi zostaje przerejstrowanie przyczepy do innego powiatu . Pismo od Knausa będę miał takie (szybkie google translator): 

Jako producent powyższej przyczepy zaświadczamy, że a w/w przyczepa posiada 

homologacje o dopuszczalnej masie całkowitej 1300 kg.

nie wymaga żadnych przeróbek konstrukcyjnych.
Nieprawidłowo wydana tablica rejestracyjna została wymieniona na nową
z prawidłową DMC.

to powinno wystarczyć żeby klepneli?

Jak zmienic WK na inny? Macie doświadczenie? 

 

Edytowane przez grotaczarka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.