Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma mu to pomóc w załatwieniu tematu to wolałbym zrobić i mieć spokój.
 
Pewnie chodzi o zaświadczenie potwierdzające stan faktyczny z informacją na tabliczce
Oczywiście, urzędnik może jeszcze zażądać i 1000 zł w kopercie w celu pomocy w załatwieniu tematu...
Czy możecie polecić stacje diagnostyczna, najchętniej miejscowości pod Warszawą na południe, ew. południowa Warszawa która ogarnia zwiększenie DMC. Dobrze żeby stacja była przelotowa
Ewentualnie czy ktoś może podesłać zdjęcie (bez danych) tego zaświadczenia z SKP które dostaliście albo po prostu opisać co tam jest napisane.
Mam zaświadczenie od producenta o DMC + nowa tabliczkę znamionową + tłumaczenie. Byłem z tym w moim wydziale komunikacji -  chcą zaświadczenie (badanie dodatkowe) z SKP okręgowej o zmianie DMC.
Mam blisko stacje w Lesznowoli (stacja jest okręgowa), ale tam diagnosta nie wie co ma zrobić. Ma się dowiedzieć w przyszłym tygodniu i dać znać.
Jak macie jakiś wzór tego co dostaliście, to chętnie bym skorzystał i pokazał /  podpowiedział w SKP co potrzeba.
 
Tutaj masz czarno na białym czego WK ma prawo od Ciebie wymagać. Przedstaw to w WK i spytaj gdzie jest mowa o badaniu technicznym:

"Paragraf 18 ustęp 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury  i Budownictwa w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych (Dz. U. z 2017r. poz. 2355 ze zmianami) który mówi:

W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach wyda- nych na podstawie art. 66 ust. 5 i 5a ustawy, warunków technicznych, do wniosku dołącza się:
1) dowód rejestracyjny;
2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:


"Paragraf 18 ustęp 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury  i Budownictwa w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych (Dz. U. z 2017r. poz. 2355 ze zmianami) 

Dzięki, 

Widzę że muszę się pospieszyć, bo te rozporządzenie wygasa we wrześniu, a nie natrafiłem na nowe. Chyba że całość przenieśli z rozporządzenia do ustawy.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170002355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Tutaj masz czarno na białym czego WK ma prawo od Ciebie wymagać. Przedstaw to w WK i spytaj gdzie jest mowa o badaniu technicznym

Potwierdzam, zmieniałem z 1600 na 1700 przyczepa miała ważny przegląd i nikt w urzędzie nie wymagał nic innego jak tylko zaświadczenie i jego tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Tutaj masz czarno na białym czego WK ma prawo od Ciebie wymagać. Przedstaw to w WK i spytaj gdzie jest mowa o badaniu technicznym:

"Paragraf 18 ustęp 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury  i Budownictwa w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych (Dz. U. z 2017r. poz. 2355 ze zmianami) który mówi:

W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach wyda- nych na podstawie art. 66 ust. 5 i 5a ustawy, warunków technicznych, do wniosku dołącza się:
1) dowód rejestracyjny;
2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi. "

A jak nie to WK niech napiszą na jakiej postawie odmawiają rejestracji

Maja wszystko co trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.06.2022 o 10:15, filipert napisał:

 mnie sprawa ugrzęzła w SKO :( - czas oczekiwania do 3 miesięcy.

3 miesiące jeszcze nie minęły? Coś się ociągają z decyzją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipert napisał:

??? telepatia ???

:look:

właśnie ustalałem w SKO i jeszcze bez rozpatrzenia...

No to jak minął czas na ich odpowiedż i rozpatrzenie sprawy to zawsze można napisać skargę na bezczynność albo przewlekłość postępowania. Chyba w przypadku SKO też to działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

No to jak minął czas na ich odpowiedż i rozpatrzenie sprawy to zawsze można napisać skargę na bezczynność albo przewlekłość postępowania. Chyba w przypadku SKO też to działa? 

Sam się zdziwiłem, że już minęły 3 miesiące. Pani poinformował mnie, że sprawa faktycznie za długo leży i że przekazuje ją do pilnego rozpatrzenia. Zadzwonię za kilka dni i zobaczymy.

Na szczęście nie spieszy mi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, Klimator napisał:

Gdzie mozna sprawdzić czy moja Adria się łapie do zwiększenia DMC? mam 1300 a w sumie to przydało by się + 100 :)

Możesz sam sprawdzić na początek. Spójrz jaką masz tabliczkę na osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Klimator napisał:

Coś takiego, to chyba 1500 ?, a sory z tego to jest 1300 :( czyli nie bardzo :), dzięki

20220915_113329.jpg

No to masz odpowiedź. 1300 kg to maks dla Twojej przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.09.2022 o 10:07, filipert napisał:

Sam się zdziwiłem, że już minęły 3 miesiące. Pani poinformował mnie, że sprawa faktycznie za długo leży i że przekazuje ją do pilnego rozpatrzenia. Zadzwonię za kilka dni i zobaczymy.

Na szczęście nie spieszy mi się ;)

I jak Twoja sprawa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.