Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Marcin T napisał(a):

Byle waga była w opcji "skup"

O !!!

To ważna uwaga ...:brawo:

Co do używanych wag - spostrzeżenie dzisiejsze - pojechałem na lokalny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK) w Łomiankach, żeby zorientować się, co do możliwości zważenia budki - przy okazji wjechałem autem na wagę i co ?

W DR mam w pkt G wagę 1670 kg.

W aucie mam ok. połowy zbiornika - czyli ok 30 kg + w bagażniku ok 30 kg gratów czyli razem ok. 60 kg.

Czyli Kadiaq powinien mi ważyć 1670 + 60 = 1730 kg + moje ok 100 kg = 1830 kg.

I waga pokazała mi właśnie owe 1830 kg, czyli waga jest chyba OK.

To ja pojadę teraz na tą wagę z przyczepką i zobaczymy co będzie...

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janm napisał(a):

jak ośkę masz na 1300 to nic nie zrobisz

No chyba jest to 1300 - albo mam kłopot ze wzrokiem ...

Włodek

1300 kg.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też widzę 1300 :( . Włodku zważ jeszcze raz przyczepę i nawet jak wyjdzie Ci odchudzić o te około 50 - 70 kg to jakieś klamoty wrzucisz do auta albo do boksu dachowego i spoko ( ja miałem 120kg nadwagi i za chiny bym tyle nie odchudził więc musiałem podnosić ) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janm napisał(a):

Włodku zważ jeszcze raz przyczepę i nawet jak wyjdzie Ci odchudzić o te około 50 - 70 kg to jakieś klamoty wrzucisz do auta albo do boksu dachowego i spoko ( ja miałem 120kg nadwagi i za chiny bym tyle nie odchudził więc musiałem podnosić )

Witaj

I tak tez zrobię, ale jak faktycznie waga wyjdzie > 1300 kg bo jak widać nie jest to takie 100%.

Ale jakby to te 70 kg wyjmę, choć cały czas mam wrażenie, że skoro na przyrządach w SD wyszło dużo mniej to problem może być w wadze.

Zobaczę - niemniej dzięki za wszelkie podpowiedzi

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janm napisał(a):

Całą papierologię  załatwiałem przez Wejherowo ( 600zł ) i z Wejherowa przysłali mi papiery i nową tabliczkę - obsługa rewelka :ok: - można też przez Poznań .

Hobby dwa lata temu chciało 80 ojro za nową tabliczkę i homologacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

że skoro na przyrządach w SD wyszło dużo mniej to problem może być w wadze.

Przyrządy w SD to nie jest waga, wczoraj byłem na SD i rozmawiałem o tym i mówili że na tym to nic nie mogą zważyć, np. jak potrzebują ustalić mase własną auta czasami to muszą wysyłać na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, golob napisał(a):

Przyrządy w SD to nie jest waga, wczoraj byłem na SD i rozmawiałem o tym i mówili że na tym to nic nie mogą zważyć, np. jak potrzebują ustalić mase własną auta czasami to muszą wysyłać na wagę.

OKI - dzięki Bartek za to info - mam już umówioną wagę, która jak widać po wczorajszym ważeniu mego auta pokazuje dość wiarygodnie - po świętach jadę z budką i zobaczymy.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał(a):

Przyrządy w SD to nie jest waga, wczoraj byłem na SD i rozmawiałem o tym i mówili że na tym to nic nie mogą zważyć, np. jak potrzebują ustalić mase własną auta czasami to muszą wysyłać na wagę.

Ale nacisk osi ważą, i zakładam, że nawet legalizację na to muszą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacek00 napisał(a):

Dokładnie. Ten sam nacisk na oś waży przecież ITD i policja. 

Widocznie jest haczyk, że nawet ważąc jedną, dwie lub więcej osi i sumując, to uzyskana w ten sposób masa nie jest prawnie wiążąca, tylko trzeba zważyć całość na odpowiedniej wadze posiadającej legalizację. 

Jednak dla nas powinno być wystarczające takie ważenie na SK i dodanie nacisku haka. Nawet nie wiedziałem, że tak można i chyba poproszę przy wizycie za miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrekm13 napisał(a):

Widocznie jest haczyk, że nawet ważąc jedną, dwie lub więcej osi i sumując, to uzyskana w ten sposób masa nie jest prawnie wiążąca, tylko trzeba zważyć całość na odpowiedniej wadze posiadającej legalizację. 

Bardzo możliwe, ale nie tylko prawnie nie wiążąca ale jakoś bardzo zgrubna i gość mówił że to sie nie nadaje do niczego. Nie wykluczone, że są różne sprzęty i gdzies tam mają taki sprzęt który pokazuje coś realnego.

32 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Dokładnie. Ten sam nacisk na oś waży przecież ITD i policja. 

Ale to zupełnie inne urządzenia.

4 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

OKI - dzięki Bartek za to info - mam już umówioną wagę, która jak widać po wczorajszym ważeniu mego auta pokazuje dość wiarygodnie - po świętach jadę z budką i zobaczymy.

Ja swojego Kodiaqa kiedyś wielokrotnie ważyłem, na różnych wagach i zgadzało się zawsze z papierami (1600kg benzyna 4x2 ważył tak z połową baku) +-10kg dokładności były, zawsze sprawdzałem z moją osobą na wadze i kiedy schodziłem i zawsze było 80-90kg różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, golob napisał(a):

Ja swojego Kodiaqa kiedyś wielokrotnie ważyłem, na różnych wagach i zgadzało się zawsze z papierami (1600kg benzyna 4x2 ważył tak z połową baku) +-10kg dokładności były, zawsze sprawdzałem z moją osobą na wadze i kiedy schodziłem i zawsze było 80-90kg różnicy

No widziesz - a ja ważyłem  jak opisałem wyżej i wszystko niemalże  co do kg się zgadzało.

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Widocznie jest haczyk, że nawet ważąc jedną, dwie lub więcej osi i sumując, to uzyskana w ten sposób masa nie jest prawnie wiążąca, tylko trzeba zważyć całość na odpowiedniej wadze posiadającej legalizację. 

? Naciki na oś są przecież przeliczane na DMC. Na podstawie DMC pojazdu masz wyliczany przeciesk nacisk na oś, który potem jest wpisywany do DR. I policja przecież tak właśnie robi za pomocą przneośnych wag mierzących nacisk na oś a potem sumuje wszystkie pomiary:

image.thumb.png.4880d56c41f52e0f33e5527a9d7af495.png

17 minut temu, golob napisał(a):

Ale to zupełnie inne urządzenia.

No ja nie wiem co jest na OSKP ale zakładam, że aby diagnosta mógł sprawdzić nacisk na oś to właśnie używa takiego legalizowanego urządzenia. Po to chyba te wagi na OSKP są? No chyba, że to jest do czego innego. Ja nie mam pojęcia. Byłem przekonany, że to mierzy nacisk na oś w prosty sposób, bo nie rozumiem dlaczego to miałoby przekłamywać.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to teraz już stały DR i 550 kg ładowności 🍾

IMG_9527.thumb.jpeg.5e2055ff67b07f7dd7a3efafd6bd04bf.jpeg
 

 

W dniu 11.03.2024 o 08:16, Ventyl napisał(a):

Myślałem nad takim rozwiązaniem jak korekta danych w dowodzie tylko jest jedno ale , jeżeli przyczepa załóżmy jest od 3-4 lat w Polsce to przechodziła przeglądy rejestracyjne. Nie robimy takim czymś kuku diagnoście. Ktoś się kiedyś wcześniej podpisał pod poprawnymi danymi to jakim cudem nagle się zmieniły.

U mnie diagnosta miał papiery od producenta i na tej podstawie wydał zaświadczenie o zmianie danych zgodnych z tabliczkami.

W dniu 12.03.2024 o 22:33, BuryKocur napisał(a):

ja też bym może taki manewr wykonał....

Diagnosta sprawdza też tabliczkę osi, no i podstawą jest papier od producenta, a nie dane na tabliczce.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał(a):

Diagnosta sprawdza też tabliczkę osi, no i podstawą jest papier od producenta, a nie dane na tabliczce.

I tu jest problem bo na ośce jak przysłowiowy wół jest wartość 1300 kg więc nie zrobię z tego więcej.

Nic mi nie zostaje innego jak odchudzić pacjenta ;)

Pzdr

Wlodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.