Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Czy taki pomiar ma się jakoś do masy czy nijak się nie ma?

Nacisk na oś koło lewe i prawe - waga przyczepki.JPG

No powinien jakoś się odnieść. Jak ja ważę budę żółtą wagą to ona też przeciez mierzy nacisk na oś tak naprawdę. Natomiast jeśli miałeś auto podpięte do haka to powinieneś do sumy nacisku na oś dodać wartość nacisku na hak. Czyli tu masz 517 daN + 530daN, razem 1047 daN, czyli to jest ok. 1067 kg.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Trudno - homologacja jest jak widać na absolutnie pustego golasa

W homologacji masz 1300 kg DMC. To nie jest golas, co Jacek dość sprawnie Ci wyliczył.
Jeżeli powyższe wskazania są aktualne to aby osiągnąć wspominane 1370 kg musiałbyś mieć 300 kg nacisku na hak.

Może waga, na której ważyłeś budkę była jakaś "krzywa"? Dobrze na niej stanąłeś?

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin T napisał(a):

musiałbyś mieć 300 kg nacisku na hak.

@BuryKocur zmierz nacisk na hak, nawet za pomocą wagi łazienkowej. I pamiętaj, że nacisk na hak zjada CI ładowność auta :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacek00 napisał(a):

zmierz nacisk na hak, nawet za pomocą wagi łazienkowej. I pamiętaj, że nacisk na hak zjada CI ładowność auta

Jacku - mierze zawsze przed podpięciem budki - kupiłem taka wagę pionową wstawiana pod hak - i tak wyważam, żeby mieć ok. 70 kg.

 

31 minut temu, jacek00 napisał(a):

Natomiast jeśli miałeś auto podpięte do haka to powinieneś do sumy nacisku na oś dodać wartość nacisku na hak. Czyli tu masz 517 daN + 530daN, razem 1047 daN, czyli to jest ok. 1067 kg.

Miałem pomiar z wypiętą budką od haka - ale taka wartość byłaby OK.

 

Dlatego myślę, że jednak:

24 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Może waga, na której ważyłeś budkę była jakaś "krzywa"

Stanąłem na niej może nie centralnie - miałem budkę odpiętą, ale może tu jest kłopot, że nie stanąłem centralnie - spróbuję niebawem na innej wadze - i tak muszę w marcu zrobić badania to się ruszę zważyć.

Ta waga ze SD - znaczy 1067 kg - by mi pasowała i to by się trzymało kupy...

pzdr

Włodek

PS - poniżej fotki z ważenia

 

 

IMG_2679.JPG

IMG_2678.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Miałem pomiar z wypiętą budką od haka - ale taka wartość byłaby OK.

Ale nacisk był poza miejscem pomiaru, więc imo trzeba go dodać do wyniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem raz ważenie budki w podobny sposób jak Ty tyle tylko że jeden pomiar był z podpiętą przyczepą ale autem poza wagą , drugi sama przyczepa już odpięta i było chyba ok 50 czy 70 kg różnicy w pomiarze . Mniej było przy podpiętym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ventyl napisał(a):

ale autem poza wagą

Wydawało mi się Mateusz, że miałem auto poza wagą ale cholera wie - teraz wyjadę autem z terenu wagi - nawet tego kawałka zjazdowego - w ogóle a budkę postawię centralnie.

A przy okazji powtórzę pomiar na SD - zobaczymy co mi powie.

pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie kolejki do tej wagi to przecież możesz pojeździć budą po wadze i zobaczysz jak to wygląda.
Byle waga była w opcji "skup" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Ale nacisk był poza miejscem pomiaru, więc imo trzeba go dodać do wyniku. 

Kółko stało na wadze, więc jeśli przyczepa była wypięta to nie powinno robić różnicy. Jak by kółko stało poza platformą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Kółko stało na wadze, więc jeśli przyczepa była wypięta to nie powinno robić różnicy. Jak by kółko stało poza platformą...

Mówię o pomiarze na OSKP gdzie był mierzony nacisk na oś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

w ogóle a budkę postawię centralnie.

:ok: , jak ośkę masz na 1300 to nic nie zrobisz :( , ja miałem  1350 na tabliczce ośki i chciałem z DMC 1200 na 1300 ale z Wejherowa zadzwonili z pytaniem dlaczego nie chcę na maxa 1350 ; bałem się  , że nie znajdę traktorka do ciągania żeby nie wyskoczyć >3,5 t zestawu ale w końcu powiedziałem ok róbcie maksa a auto i tak miałem dopiero zamiar kupić i tak znalazłem Peugeota 3008 który przypasował idealnie do zestawu :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacek00 napisał(a):

Mówię o pomiarze na OSKP gdzie był mierzony nacisk na oś. 

Sorry, nie ogarnąłem...

36 minut temu, janm napisał(a):

ale z Wejherowa zadzwonili z pytaniem dlaczego nie chcę na maxa 1350

Warto wiedzieć, że u nas nie robią problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Szczerze nie przyznawałbym się publicznie do tego, że sam sobie wyrobiłeś nową tabliczkę znamionową i takiej tabliczki używasz... bo nie jest to legalne :)

 ;) Przecież żartowałem - tabliczkę zgodnie z obowiązującym prawem wymienił upoważniony przez producenta  Hobby  przedstawiciel Hobby w PL :laugh: :hej:

29 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Warto wiedzieć, że u nas nie robią problemów

To wiem :ok: ale ja się uparłem żeby zrobić to u siebie :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janm napisał(a):

:ok: , jak ośkę masz na 1300 to nic nie zrobisz :( , ja miałem  1350 na tabliczce ośki i chciałem z DMC 1200 na 1300 ale z Wejherowa zadzwonili z pytaniem dlaczego nie chcę na maxa 1350 ; bałem się  , że nie znajdę traktorka do ciągania żeby nie wyskoczyć >3,5 t zestawu ale w końcu powiedziałem ok róbcie maksa a auto i tak miałem dopiero zamiar kupić i tak znalazłem Peugeota 3008 który przypasował idealnie do zestawu :hej:

Chwila tabliczke zamawiałes w Wejherowie czy na stronie hobby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ventyl napisał(a):

Chwila tabliczke zamawiałes w Wejherowie czy na stronie hobby ?

Całą papierologię  załatwiałem przez Wejherowo ( 600zł ) i z Wejherowa przysłali mi papiery i nową tabliczkę - obsługa rewelka :ok: - można też przez Poznań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.