Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, filipert napisał:

Dzisiaj poszło odwołanie. 
Napisalem o bezzasadnym podważaniu homologacji producenta, której nigdy nie widzieli a założyli, że jest tylko na 1800 i na tej podstawie powstały 2 strony uzasadnienia. 
Zaznaczyłem, że oświadczenie producenta wyczerpuje wymagany zakres dokumentów. Tabliczka jest na 2000 zamieszczona zgodnie z obowiązującymi przepisami co potwierdziło badanie. 
Kluczowe jest uznanie przez SKO bezzasadnym stwierdzenia, że art 18 ust 6 Rozporządzenia… nie dotyczy mojej sytuacji. 
 

Super. Gratuluję wytrwałości w walce z betonem urzędniczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jacek00 napisał:

Gratuluję wytrwałości w walce z betonem urzędniczym. 

Gdybym nawet miał dociągnąć do NSA, to nie odpuszczę.

Swoją drogą taki pozytywny wyrok NSA przydałby się ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, filipert napisał:

Gdybym nawet miał dociągnąć do NSA, to nie odpuszczę.

Swoją drogą taki pozytywny wyrok NSA przydałby się ;)

Heh to ja Ci ze swojego doświadczenia powiem, że urzędy mają gdzieś wyroki WSA w identycznych nawet sprawach. Po prostu nie bo nie, i żaden się do błędu przyznać nie umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Heh to ja Ci ze swojego doświadczenia powiem, że urzędy mają gdzieś wyroki WSA w identycznych nawet sprawach. Po prostu nie bo nie, i żaden się do błędu przyznać nie umie.

To smutna sprawa, niestety.

Jednak mając przetarty szlak, inni z podniesionym czołem mogli by startować ze zmianą DMC, zamiast rezygnować po urzędniczym "NIE". Czasem rozmowa z wnioskiem w jednym ręku i  wyrokiem w drugim, mogłaby przebiegać inaczej.

Mimo wszystko wolałbym zakończyć na SKO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem jak to można być takim ignorantem ?????? Niby ludzie wykształceni, po szkoleniach, a tępi że szkoda gadać ?

 

u mnie w WK nawet młoda dziewczyna za okienkiem wiedziała co i jak. 
 

życzę wytrwałości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 12:24, jacekzoo napisał:

u mnie w WK nawet młoda dziewczyna za okienkiem wiedziała co i jak. 

Miałem tak samo ale ona nic nie mogła sama zdecydować bez pani dyrektor WK no i się zaczęło :lol::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się w głowie nie mieści że takie problemy są. Np. zmieniam przeznaczenie auta z van na osobowe i dokładam fotele- nie ma problemu. Zmieniam silnik w wozie na większą pojemność choć teraz nie większą niż montowana fabrycznie- nie ma problemu. A tu gość chce bez żadnych zmian zmienić liczby które są dopuszczalne i jest problem to są jaja :P nie wyobrażam sobie żeby to nie przeszło, przecież ty nie chcesz żadnej lewizny zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, konfigurując przyczepę poprosiłem dealera, żeby w dokumentach było 1000 kg DMC, zamiast 1100 kg. Dostałem odpowiednie dokumenty do rejestracji i jest 1000 kg DMC. Mam pytanie o tabliczkę znamionową na przyczepie. Co oznaczają poszczególne poziomy? Chodzi mi o pozycję pustego prostokącika, oraz z zerem i jedynką. 

 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Koledzy, konfigurując przyczepę poprosiłem dealera, żeby w dokumentach było 1000 kg DMC, zamiast 1100 kg. Dostałem odpowiednie dokumenty do rejestracji i jest 1000 kg DMC. Mam pytanie o tabliczkę znamionową na przyczepie. Co oznaczają poszczególne poziomy? Chodzi mi o pozycję pustego prostokącika, oraz z zerem i jedynką. 
 


Pokaż o co Ci chodzi. Na tabliczce masz DMC przyczepy oraz maksymalny nacisk na oś lub ozie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o taką "tabliczkę". 

IMG_20220211_105742.thumb.jpg.ab96b9aeb2fe3fc1971afbccc75a4df7.jpg

Pierwsza pozycja to DMC akutalne i maksymalne.

Pozycja 0 to maksymalne obciążenie pionowe sprzęgu.

Pozycja 1 to maksymalny nacisk osi / osi przedniej

Pozycja 2 to maksymalny nacisk osi tylnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Rozumiem to tak, że jeśli chciałbym mieć DMC przyczepy na poziomie 1100 kg, to i tak bym musiał zmienić tę tabliczkę znamionową, aby w pustym prostokącie była tylko jedna liczba 1100 kg. Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pokażę tą tabliczkę w moim WK :thank:
Heh, ja miałem taką samą w Adrii i teraz mam w Knausie
Dzięki!
Rozumiem to tak, że jeśli chciałbym mieć DMC przyczepy na poziomie 1100 kg, to i tak bym musiał zmienić tę tabliczkę znamionową, aby w pustym prostokącie była tylko jedna liczba 1100 kg. Zgadza się?
Nie wiem czy to konieczne. IMO kwestia jak do tego podchodzi producent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie wiem czy to konieczne. IMO kwestia jak do tego podchodzi producent

Albo "panienka z okienka", tzn. pracowniczka wydziału komunikacji :). Na tę chwilę fiesta ogarnia tę masę, więc nie planuję zmiany holownika. Po prostu zastanawiam się nad tematem na przyszłość.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.