Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Albo "panienka z okienka", tzn. pracowniczka wydziału komunikacji :). Na tę chwilę fiesta ogarnia tę masę, więc nie planuję zmiany holownika. Po prostu zastanawiam się nad tematem na przyszłość.
Panienka z okienka na tabliczkę nie spogląda a jedynie w papiery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie jakieś doświadczenie ze zmianą DMC w samochodzie? Podobno w 2020 weszły nowe przepisy mówiące o homologacji etapu drugiego.

Czy ma ktoś wiedzę lub doświadczenia w tym temacie ?

Ford Polska z którym korespondowałem poddał się twierdząc , że żadna Polska firma tego nie robi. Polskie urzędy nie honorują  takich zmian wykonanych przez firmy Niemieckie czy Czeskie. I by zwiększyć DMC muszę sprzedać auto do Niemiec założyć tam oryginalny układ zawieszenia Forda i ponownie sprowadzić go do kraju :) 

6D8F8C9A-171A-40EA-8BB8-EA67176C387A.thumb.jpeg.0ebc92d17ef361ef50c1c7d14ccfb2de.jpeg
Dziki kraj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 23:55, jacek00 napisał:

Panienka z okienka na tabliczkę nie spogląda a jedynie w papiery emoji6.png

Ciekawe jest to ze w niektórych sytuacjach nie ma podstaw do skierowania pojazdu na dodatkowe badanie techniczne i czy coś jest w pojeździe powinna baba z za okienka sprawdzić :P wiadomo ona pewnie nawet nie ma tego w opisie stanowiska żeby musiała wychodzić z budynku. Jedzie się na przegląd częściowy za 20 zł i tak to się kręci :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 11:53, filipert napisał:

To smutna sprawa, niestety.

Jednak mając przetarty szlak, inni z podniesionym czołem mogli by startować ze zmianą DMC, zamiast rezygnować po urzędniczym "NIE". Czasem rozmowa z wnioskiem w jednym ręku i  wyrokiem w drugim, mogłaby przebiegać inaczej.

Mimo wszystko wolałbym zakończyć na SKO ;)

Coś już wiadomo? U mnie na skargę SKO odpowiedziało w ekspresowym tempie. Oczywiście nie stwierdzili uchybień, bo urząd nie ma wpływu na to jak długo się drukuje dokument w PWPW. Co tam, że zlecenie wydrukowania było po ponad miesiącu od złożenia przeze mnie wniosku, i że wniosek przez prawie miesiąć leżał w WK :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci 3 miesiąc. Nie mogą zlecić druku dowodu, bo ITS nie może zmienić DMC. Starostwo nic nie może zrobić, ja też nie, mam czekać. Chyba na cud. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Batalia zakończona sukcesem ; chciałbym Wam bardzo podziękować za wszystkie informacje które pomogły mi w ostatecznym zwycięstwie z WK  ; jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w sprawie podniesienia DMC to służę pomocą .

Pozdrowionka i udanych wyjazdów :hej:

 

 

2 godziny temu, jacek00 napisał:

No to teraz opisuj swoje przygody! Jak obiecałeś ;) 

Oczywiście opiszę ale dzisiaj mam za dużo gości ( urodziny ) ale postaram się jak najszybciej  w miarę obszernie opisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest sierpień roku pańskiego 2021 , świadom tego , że zakupiłem przyczepę o DMC 1200 doposażoną przez poprzedniego właściciela na maxa jadę na wagę przed wyjazdem nad morze załadowując jak to na wyjazd ( klamoty , krzesła , leżaki , przystawka i inne pierdoły oraz 1/2 zbiornik wody + ful do spłuczki ) i ciekawostka 1320 kg , no ok przecież przed zakupem oglądałem na YT - bie filmik jak to jeden z kolegów w Gdyni bez problemu podniósł z 1100 na 1200 Hobby dzięki kwitom od przedstawiciela Hobby ; dzwonię i nie ma problemu 1350 , po kilku dniach otrzymuję kwitek , tabliczkę naklejkę i nówkę sztukę drugą alemaniową do wygrawerowania VIN i DMC - koszt 600zł , jadę do tłumacza - 100zł i cały szczęśliwy i zadowolony przy okazji przeglądu auta pytam diagnostę czy jak by była taka potrzeba zrobi mi przegląd dodatkowy przyczepy , oczywiście no problem ale przedtem musi skonsultować to z WK ooo znając mój WK to nie ciekawie się zapowiada ale ok , będąc w innej sprawie w WK zabrałem kwity i pytam miłej Pani z okienka czy z tymi kwitami mogę przyjść ; miła Pani nie widzi problemu i mówi , że pewnie nawet dodatkowego przeglądu nie będę musiał robić ale musi to skonsultować z przełożoną dyr. WK i dadzą mi znać co i jak . Minął dzień i mam telefon od pani dyrektor , że niby dzwoniła do inspekcji transportu i absolutnie w PL nie bo nie i kuniec tematu więc ja jej tłumaczę , że takie rzeczy nie tylko w ERZE ale jest to robione w PL i przed całą operacją się upewniłem bo przecież bym nie ponosił kosztów nie będąc pewnym i tu ciekawostka - zwrot akcji : no jeśli jakiś mądry diagnosta zrobi mi ten przegląd biorąc na siebie odpowiedzialność to może pogadamy . Po kilku dniach walę do następnej stacji i diagnosta który początkowo nie widział problemu mówi , że babsko już objechało wszystkie stacje i grozi im zabraniem uprawnień jeśli mi taki przegląd zrobią . Pojechałem do innego powiatu i wszystko było ok dopóki się nie dowiedzieli ,że to chodzi o mój WK i nie zrobią i koniec ; widać macki babska sięgały i tam. Dzięki koledze z forum złapałem kontakt do stacji w Płocku , dzwonię i zapraszamy ; jadę więc z przyczepą ponad 150 km , diagnosta bardzo kompetentny miły człowiek robi mi przegląd jak w książce ( zdjęcia przyczepy , tabliczki na osi gdzie widnieje jak wół 1350 ) wszystko dokładnie opisuje - pozytyw i zadowolony wracam do domu . Następnego dnia walę do WK i składam papiery w okienku , proszę chwilą poczekać - mówi panienka z okienka muszę skonsultować z przełożoną ; po 1/2 h wpada babsko razem z panienką do okienka i zapraszamy : ,, proszę pana a dlaczego pan pojechał aż do Płocka na badanie : bo tu na miejscu żadna stacja nie chciała mi zrobić przeglądu - no widzi pan bo przepisy na to nie pozwalają i ten Pan w Płocku już więcej żadnego przeglądu nie zrobi ; w tym momencie już się zagotowałem i wywaliłem babie , że nie przepisy tylko ona zastraszyła wszystkich diagnostów miejscowych i z okolic . Babsko w tym momencie gdyby nie szyba to chyba by mi skoczyła do gardła , walnęła dokumenty na ladę , że niby mam zabrać i wiadomo - wynocha ; ja jej na to , że dokumenty musi przyjęć i dać odmowę na piśmie z uzasadnieniem ; ona , że niby po co jak i tak będzie odmowa a ja ,że proszę bardzo bo o to mi właśnie chodzi bo sądu nie będą interesować nasze rozmowy telefoniczne ani jałowa dyskusja tu przy okienku tylko fakty na piśmie ; babsko dalej bredzi , że ona nie musi tych dokumentów przyjąć ,  więc ja ,że ok i że pani z okienka jest w tym momencie świadkiem w sprawie odmowy ; biorę kwity i żegnam panie życząc miłego dnia i do zobaczenia w sądzie .

Po wyjściu z WK dzwonię do stacji w Płocku , odbiera właściciel i mówi , że diagnosta już mu naświetlił sprawę , że babsko dzwoniło , nie dając diagnoście dojść do słowa i że mam się tym nie przejmować tylko złożyć dokumenty przez sekretariat ( z jego doświadczenia 80 % takiego posunięcia daje skutek pozytywny w załatwieniu sprawy ) i tym co babsko tu im nakrzyczało mam się nie przejmować ; za 3 godziny dzwoni do mnie diagnosta i mówi , że ma dla mnie niusa , dzwoniło babsko ( bez przeprosin ) i kazało wystawić nowe zaświadczenie w którym ma być przepisane 9 dopisane ) oświadczenie od producenta i ma mi wysłać a ja z tym mam się zgłosić do WK i będzie sprawa załatwiona pozytywnie ( widocznie ktoś mądry w WK uświadomił durnej babie w co się pakuje i że może przez swoją głupotę stracić ciepły stołeczek dyrektorski to jakoś musiała z tego wypłynąć każąc dopisać to oświadczenie do przeglądu ) Zaniosłem więc za 2 dni znowu kwity do WK i po 2 h już w cepiku widniał wpis 1350 ( przyklepali w WK ) , na drugi dzień miałem telefon z WK z prośbą o przyjazd i opłacenie kwoty za wydanie nowego DR i po miesiącu sam pojechałem do WK co z nowym DR ( nie powiadomili mnie ,że już jest do odbioru ) no i mam i ja :)

Tak , że widzicie jak to jest w PL : urząd przyjazny obywatelowi :lol:Dziękuję Wam za pomoc w batalii . Pozdrawiam życząc wielu wspaniałych wyjazdów :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jeszcze się przeszedł do durnej baby zapytaj jakie to przepisy miała na myśli ??

 

i zasugerował, żeby najpierw się douczyła, a dopiero później skakała ludziom do gardeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

To ja bym jeszcze się przeszedł do durnej baby zapytaj jakie to przepisy miała na myśli ??

 

i zasugerował, żeby najpierw się douczyła, a dopiero później skakała ludziom do gardeł

Po tej całej akcji jestem przekonany , że wciskała mi kit i myślała , że odpuszczę ; na moje argumenty , że ma zdjęcie na kwitach z przeglądu tabliczki znamionowej z osi  gdzie wyraznie jest 1350 to mówiła , że ja sam mogłem ośkę wymienić i po dyskusji - beton niedouczony i wszystko w temacie ale teraz to ja już mam tą panią dyr w :pupa:

Jest jeszcze inne legalne obejście tematu gdzie tablice rejestracyjne mogą zostać te same ( nie ma obowiązku wymiany jak są w dobrym stanie ) : znajduje się normalny  WK bez inbecyli nawet w drugim końcu PL , piszesz tylko oświadczenie , że tam zamieszkujesz : taki a taki adres ( nie ma obowiązku meldunku ) i tam wymieniasz DR z nowym DMC i jak chcesz dokopać swojemu WK to idziesz wtedy z uśmiechem na twarzy i wymieniasz DR ze względu na adres zamieszkania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janm napisał:

Jest jeszcze inne legalne obejście tematu gdzie tablice rejestracyjne mogą zostać te same ( nie ma obowiązku wymiany jak są w dobrym stanie ) : znajduje się normalny  WK bez inbecyli nawet w drugim końcu PL , piszesz tylko oświadczenie , że tam zamieszkujesz : taki a taki adres ( nie ma obowiązku meldunku ) i tam wymieniasz DR z nowym DMC i jak chcesz dokopać swojemu WK to idziesz wtedy z uśmiechem na twarzy i wymieniasz DR ze względu na adres zamieszkania

Panowie propozycja robimy ranking WK :) kto spotkał się z ludzkim traktowaniem wpisuje miejscowość i namiary na WK :) … co Wy na to ?

Ważne by dotyczyło to spraw bieżących … dyrektory się zmieniają jak nowa miotła w UM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.