Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, janm napisał:

Może poczekaj , wydrukuj , dołącz kwity z badania i po prostu złóż wniosek o zmianę danych w DR bez żadnych negocjacji z WK.

Wydaje mi się, że jak już wniosek złożyłem, to drugiego w tej samej sprawie nie mogę. Sprawa jest w toku, mogę dzwonić, pisać, składać zażalenia, skargi. Dam jeszcze jedną szansę na odruch ludzkiej życzliwości ;) potem pójdę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2022 o 18:45, filipert napisał:

Wydaje mi się, że jak już wniosek złożyłem, to drugiego w tej samej sprawie nie mogę. Sprawa jest w toku, mogę dzwonić, pisać, składać zażalenia, skargi. Dam jeszcze jedną szansę na odruch ludzkiej życzliwości ;) potem pójdę wyżej.

Lepiej napisz jak się sprawy u Ciebie mają. 

Z ciekawostek urzędniczych to ja 15 marca złożyłem wniosek o przerejestrowanie Renault po wykupie z leasingu. No i od niemal miesiąca nic się nie dzieje. Status w info-car ciągle ten sam, nie zamówili nawet DR nowego. Co ciekawe to w cepiku już wszystko jest pozmieniane i widnieje tam jako właściciel. To tak w kwestii tego, że urząd ma 30 dni na cokolwiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

Lepiej napisz jak się sprawy u Ciebie mają. 

Z ciekawostek urzędniczych to ja 15 marca złożyłem wniosek o przerejestrowanie Renault po wykupie z leasingu. No i od niemal miesiąca nic się nie dzieje. Status w info-car ciągle ten sam, nie zamówili nawet DR nowego. Co ciekawe to w cepiku już wszystko jest pozmieniane i widnieje tam jako właściciel. To tak w kwestii tego, że urząd ma 30 dni na cokolwiek 

Pisałem i od czwartku sprawa jest monitorowana szczebel wyżej, przed świętami będę się dobijał, bo w tym tygodniu minie 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipert napisał:

Pisałem i od czwartku sprawa jest monitorowana szczebel wyżej, przed świętami będę się dobijał, bo w tym tygodniu minie 30 dni.

No widzisz. U mnie 30 dni zaraz mija i  sprawa wygląda tak:

image.png.d204933cdbd6107c4501701ab6b9980b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janm napisał:

Jacku , czyli wydany ale Ty fizycznie jeszcze go nie masz bo pewnie wołami wiozą do WK

No wg info-car nie został nawet zamówiony. Parę razy miałem okazję rejestrować pojazd w swoim urzędzie i zawsze wyglądało to tak jak wyglądać powinno. Po około tygodniu zmieniał się status, że dokument został zamówiony. Po około kolejnych 2 tygodniach DR był do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam przyczepę w której chciałbym zmniejszyć DMC... rok produkcji 1975, Francja. Firma już nie istnieje, czyli nie dostanę już tego: "oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi"

Co mogę w zamian pokazać w urzędzie komunikacji lub diagnoście aby uznali zmianę DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Litra dobrej whisky, tylko nie gwarantuję sukcesu ?

No i to jest uczciwa propozycja nie do odrzucenia - sukces może być osiągnięty po drugim litrze  :lol::hej:

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacek00 napisał:

No widzisz. U mnie 30 dni zaraz mija i  sprawa wygląda tak:

image.png.d204933cdbd6107c4501701ab6b9980b.png

U mnie ponad miesiąc od zmiany dmc i status taki sam. Żadnego info z ich strony, coś czuję że będą chcieli odrzucić zmianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rolf napisał:

U mnie ponad miesiąc od zmiany dmc i status taki sam. Żadnego info z ich strony, coś czuję że będą chcieli odrzucić zmianę. 

Ale u mnie to zwykłe przerejestrowanie pojazdu, z tego samego miasta. W dodatku zakup zgłoszony już w grudniu... Jeśli oni mają problem z wykonaniem tak banalnej czynności to co z bardziej skomplikowanymi sprawami? 

No nic, u mnie będę musiał złożyć ponaglenie, a jak to nie pomoże to zawsze można złożyć skargę na bezczynność organu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 09:11, filipert napisał:

I po "bólu", koszt 61 zł.

 671898020_badanieustaleniedanych.thumb.jpg.26ff4e3d2c2e3c04302b0cf4f5940f11.jpg

zastanawiam się tylko kiedy dane w CEPIK są zaciągane, bo myślałem, że to działa online a cały czas jest jeszcze 1800.

Dzisiaj właśnie się dowiedziałem od diagnosty , że on wbija do CEPIK-u ale tego nie będzie widać dopóki WK nie ,, przyklepie "(ale oni w WK to widzą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janm napisał:

Dzisiaj właśnie się dowiedziałem od diagnosty , że on wbija do CEPIK-u ale tego nie będzie widać dopóki WK nie ,, przyklepie "(ale oni w WK to widzą )

Cały czas się uczymy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.