Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w sprawie rejestracji pojazdu nic się nie zmieniło a dzisiaj właśnie mija miesiąc od złożenia wniosku. DR nawet nie został zamówiony. Dlatego własnie złożyłem ponaglenie w sprawie ze względu na bezczynność urzędu. Teraz urząd musi w ciągu 7 dni przekazać sprawę wyżej i wraz z ustosunkowaniem się do ponaglenia - czyli napisać z jakiego powodu trwa bezczynność albo opieszałość. Organ rozpatrujący ponaglenie musi wydać postanowienie w którym wskaże, czy faktycznie doszło do bezczynności lub przewlekłego prowadzenia sprawy. A jak taką przewlekłość lub bezczynność stwierdzi, to może organ rozpatrujący zobowiązać do załatwienia sprawy w określonym terminie.

Tak więc jeśli ktoś czuje że jego sprawa jest rozpatrywana nieprawidłowo albo nic się nie dzieje to może warto złożyć ponaglenie w sprawie. 

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacek00 napisał:

U mnie w sprawie rejestracji pojazdu nic się nie zmieniło a dzisiaj właśnie mija miesiąc od złożenia wniosku. DR nawet nie został zamówiony. Dlatego własnie złożyłem ponaglenie w sprawie ze względu na bezczynność urzędu. Teraz urząd musi w ciągu 7 dni przekazać sprawę wyżej i wraz z ustosunkowaniem się do ponaglenia - czyli napisać z jakiego powodu trwa bezczynność albo opieszałość. Organ rozpatrujący ponaglenie musi wydać postanowienie w którym wskaże, czy faktycznie doszło do bezczynności lub przewlekłego prowadzenia sprawy. A jak taką przewlekłość lub bezczynność stwierdzi, to może organ rozpatrujący zobowiązać do załatwienia sprawy w określonym terminie.

Tak więc jeśli ktoś czuje że jego sprawa jest rozpatrywana nieprawidłowo albo nic się nie dzieje to może warto złożyć ponaglenie w sprawie. 

 

 

Jak pojadą na covid19 to chyba jebnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomek515 napisał:

Jak pojadą na covid19 to chyba jebnę :D

Jak ja Wam opiszę moje przeboje z podniesieniem DMC to wszyscy je....cie :hehe: a Bareja to chyba wstanie z grobu i film nakręci ; odebrałem kilka ostrych zagrywek i jak na razie jest chyba lekka przewaga z mojej strony bo ja serwuję i ciekawe jak będzie z odbiorem w WK . Cierpliwie czekajcie na wynik meczu ale dopóki nie zostanie mi wręczony puchar ( DR ) jeszcze nic nie piszę , w święta poprawię kondycję i po świętach przystąpię do ostatecznej rozgrywki :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 16:10, jacek00 napisał:

U mnie w sprawie rejestracji pojazdu nic się nie zmieniło a dzisiaj właśnie mija miesiąc od złożenia wniosku. DR nawet nie został zamówiony. Dlatego własnie złożyłem ponaglenie w sprawie ze względu na bezczynność urzędu. Teraz urząd musi w ciągu 7 dni przekazać sprawę wyżej i wraz z ustosunkowaniem się do ponaglenia - czyli napisać z jakiego powodu trwa bezczynność albo opieszałość. Organ rozpatrujący ponaglenie musi wydać postanowienie w którym wskaże, czy faktycznie doszło do bezczynności lub przewlekłego prowadzenia sprawy. A jak taką przewlekłość lub bezczynność stwierdzi, to może organ rozpatrujący zobowiązać do załatwienia sprawy w określonym terminie.

Tak więc jeśli ktoś czuje że jego sprawa jest rozpatrywana nieprawidłowo albo nic się nie dzieje to może warto złożyć ponaglenie w sprawie. 

 

 

Jacku, do kogo adresowałeś ponaglenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich zainteresowanych tematem. Udało mi się zmienić DMC, dzisiaj zakończyłem przygodę z Wydziałem Komunikacji. Wydano mi miękki dowód z wbitymi już zmianami. Czekam na twardy dowód. Wszystko poszło jak należy po za małymi przeszkodami. Mianowicie podczas składania wniosku okazało się ze nie mam badań technicznych wiec musieli wydać mi tymczasowe blachy na dojazd do stacji diagnostycznej, a i Pani urzędniczka dopatrzyła się na piśmie od przedstawiciela producenta ze nie ma wpisanego modelu ( jakby miało to jakiekolwiek znaczenie) chociaż na piśmie wpisany był numer VIN.
W każdym razie ja już mam zmienione DMC 1200 na 1300.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czekam na nowy DR ( do 3 tygodni jak mi powiedziała panienka z okienka ) ale w cepiku już jest :

Data wygenerowania dokumentu: 21.04.2022, 09:35
Dokument wygenerowany elektronicznie
ze strony HistoriaPojazdu.gov.pl
Rzeczpospolita Polska
(www.historiapojazdu.gov.pl)
HOBBY, 410
przyczepa specjalna, kempingowa
Status rejestracji Zarejestrowany
Badanie techniczne aktualne
Polisa OC aktualna
VIN xxxxxxxxxxx
Rok produkcji 2008
1. Dane techniczne
Masa własna pojazdu 1063 kg
Dopuszczalna masa całkowita 1350 kg
Liczba osi 1

Jak dostanę nowy DR wszystko tu opiszę :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacek00 napisał:
19 godzin temu, filipert napisał:
Jacku, do kogo adresowałeś ponaglenie?

Do urzędu wyzej. Czyli bezpośrednio do urzędu miasta, a nie dzielnicy. Ale nie wiem czy dobrze. Najwyżej komuś przekażą

Dzięki, ja złożyłem  wniosek do Starosty, więc wyżej to teraz chyba Wojewoda...

Godzinę temu, janm napisał:

Czekam na nowy DR ( do 3 tygodni jak mi powiedziała panienka z okienka ) ale w cepiku już jest :

 

Godzinę temu, janm napisał:

Dopuszczalna masa całkowita 1350 kg

Brawo, wszyscy do przodu a u mnie cisza.

Dostałem tylko maila od Dozoru Technicznego, że nie udostępnią mi korespondencji z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, filipert napisał:

Dostałem tylko maila od Dozoru Technicznego, że nie udostępnią mi korespondencji z WK.

A dozór techniczny to na jakiej podstawie prawnej stał się jakąkolwiek stroną w Twojej sprawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem drogę urzędniczą. Przepis określa jasno ze w przypadku wprowadzenia zmian należy dostarczyć pismo od producenta lub jego przedstawiciela. Tyle. Czy aby na pewno takowe pismo załączyłeś do wniosku o wprowadzenie zmian w Dowodzie Rejestracyjnym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

A dozór techniczny to na jakiej podstawie prawnej stał się jakąkolwiek stroną w Twojej sprawie? 

No właśnie nie stał się stroną i z ich maila zrozumiałem, że nie chcą być stroną, a ja mam wszystko załatwiać z WK.

10 minut temu, pooshkin napisał:

Nie bardzo rozumiem drogę urzędniczą. Przepis określa jasno ze w przypadku wprowadzenia zmian należy dostarczyć pismo od producenta lub jego przedstawiciela. Tyle. Czy aby na pewno takowe pismo załączyłeś do wniosku o wprowadzenie zmian w Dowodzie Rejestracyjnym?

Cofnij się kilka stron, wszystko odbyło się zgodnie z przepisami :)

Choć to i tak niewiele pomoże w rozumieniu "drogi urzędniczej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipert napisał:

No właśnie nie stał się stroną i z ich maila zrozumiałem, że nie chcą być stroną, a ja mam wszystko załatwiać z WK.

No bo wg mnie ten dozór techniczny tutaj nie ma nic do gadania. Więc jeśli tak Ci odpowiedzieli to bardzo słusznie napisali. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

No bo wg mnie ten dozór techniczny tutaj nie ma nic do gadania. Więc jeśli tak Ci odpowiedzieli to bardzo słusznie napisali. 

 

Właśnie się dowiedziałem, że napisali do WK, że zmiana tabliczki nie jest możliwa :(

 dzisiaj będę próbował ustalić szczegóły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, filipert napisał:

Właśnie się dowiedziałem, że napisali do WK, że zmiana tabliczki nie jest możliwa :(

No i na jakie przepisy się powołali niby? 

Teraz, filipert napisał:

 dzisiaj będę próbował ustalić szczegóły. 

Dawaj znać. Ale ja bym poszedł do nich z info, że tabliczka jest umieszczona na pojeździe i nie została zmieniona. Takie wartości były od początku więc odpowiedź ich nie jest wiążąca, bo tabliczka jest prawidłowa i zmiany potwierdzone przez diagnostę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.