Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie a co z naciskiem na oś ? bo pewnie się zmieni i kto ma to ustalić ; ja mam : masa własna 1063 , F1 i F2 1200 , nacisk na oś 11,76 KN , chcę podnieść do 1350 i w piśmie od producenta Hobby nic nie ma ? Tak z ciekawości może ktoś podać jaki macie nacisk przy DMC 1350 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, janm napisał:

Witam ponownie a co z naciskiem na oś ? bo pewnie się zmieni i kto ma to ustalić ; ja mam : masa własna 1063 , F1 i F2 1200 , nacisk na oś 11,76 KN , chcę podnieść do 1350 i w piśmie od producenta Hobby nic nie ma ? Tak z ciekawości może ktoś podać jaki macie nacisk przy DMC 1350 ?

Nacisk na oś w WK powinni sami policzyć.

Ale, żeby nie dawać cienia możliwości na odmowę obsługi, dziś jadę do OSKP na badanie ustalające wartości. Jestem umówiony, że wszystko ładnie policzą i wpiszą na papierze oraz do CEPIK. W OSKP uprzedzili, że w WK potrafią robić z tym problem, ale ja w OSKP się pomylą, to WK od razu to wychwytuje, czyli potrafią liczyć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipert napisał:

Nacisk na oś w WK powinni sami policzyć.

Ale, żeby nie dawać cienia możliwości na odmowę obsługi, dziś jadę do OSKP na badanie ustalające wartości. Jestem umówiony, że wszystko ładnie policzą i wpiszą na papierze oraz do CEPIK. W OSKP uprzedzili, że w WK potrafią robić z tym problem, ale ja w OSKP się pomylą, to WK od razu to wychwytuje, czyli potrafią liczyć ;)

 

To już kolego Ci gratuluję wygranej :winner:bo u mnie mam 3 stacje które robią badania przyczep i już wszyscy są zastraszeni , że najpierw mam uzgodnić z WK ale też nie odpuszczę i na spokojnie powalczę o swoje ; z tym liczeniem w WK to wcale nie muszą liczyć bo mają gotowce ale jak chcą utrudnić to się czepiają , że nie masz na kwicie :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, janm napisał:

Witam ponownie a co z naciskiem na oś ? bo pewnie się zmieni i kto ma to ustalić ; ja mam : masa własna 1063 , F1 i F2 1200 , nacisk na oś 11,76 KN , chcę podnieść do 1350 i w piśmie od producenta Hobby nic nie ma ? Tak z ciekawości może ktoś podać jaki macie nacisk przy DMC 1350 ?

Nacisk na oś przeliczasz z DMC i po kłopocie. 1 kN (kiloniuton) to w przybliżeniu 101.97 kg. - czyli 13,23 - tyle miałem w Adrii, która fabrycznie miała 1350 kg. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, janm napisał:

u mnie mam 3 stacje które robią badania przyczep i już wszyscy są zastraszeni , że najpierw mam uzgodnić z WK

ja dopiero trafiłem za 4 albo 5 razem

jedna chciała zrobić to badanie, ale na wniosek WK, a w WK nie maja podstaw, bo nie ma zmian konstrukcyjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, filipert napisał:

I po "bólu", koszt 61 zł.

 671898020_badanieustaleniedanych.thumb.jpg.26ff4e3d2c2e3c04302b0cf4f5940f11.jpg

zastanawiam się tylko kiedy dane w CEPIK są zaciągane, bo myślałem, że to działa online a cały czas jest jeszcze 1800.

No i cyk do urzędu. Ciekawe co oni na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:
8 godzin temu, filipert napisał:

zastanawiam się tylko kiedy dane w CEPIK są zaciągane, bo myślałem, że to działa online a cały czas jest jeszcze 1800.

No i cyk do urzędu. Ciekawe co oni na to

Brawo :ok: ; kolego przecierasz szlak na którym wielu poległo , też mnie ciekawi czy w CEPIKU się pojawi wpis przed wizytą w WK , jeśli tak to oni już pewnie tyko muszą wydać nowy dowód i będzie po sprawie. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, janm napisał:

Brawo :ok: ; kolego przecierasz szlak na którym wielu poległo , też mnie ciekawi czy w CEPIKU się pojawi wpis przed wizytą w WK , jeśli tak to oni już pewnie tyko muszą wydać nowy dowód i będzie po sprawie. :hej:

Dzwoniłem do CEPIK, a właściwie do Ministerstwa Cyfryzacji i dostałem info, ze dane powinny być zmienione online, do wyjaśnienia sprawy musiałem wysłać maila i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

Dzwoniłem do CEPIK, a właściwie do Ministerstwa Cyfryzacji i dostałem info, ze dane powinny być zmienione online, do wyjaśnienia sprawy musiałem wysłać maila i czekam.

To są już zmienione czy nie? Jak wejdziesz w historię pojazdu to jakie masz dane? Masz odnotowany w ole ten przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

To są już zmienione czy nie? Jak wejdziesz w historię pojazdu to jakie masz dane? Masz odnotowany w ole ten przegląd?

Tak przegląd jest w historii pojazdu, ale dane cały czas stare.

Czytam teraz na mPojazd, że mimo odświeżenia, dane mogą się pojawić z kilkudniowym opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipert napisał:

Tak przegląd jest w historii pojazdu, ale dane cały czas stare.

Czytam teraz na mPojazd, że mimo odświeżenia, dane mogą się pojawić z kilkudniowym opóźnieniem.

I teraz ciekawostka co zrobi WK :D Dane zmienione, mimo że barany uważają że nie bo nie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

I teraz ciekawostka co zrobi WK :D Dane zmienione, mimo że barany uważają że nie bo nie ;) 

Jak TDT napiszą po ich myśli, to i tak dadzą odmowę pewnie...

Jak pojawi się w CEPIK, to uderzę do nich na kolejne negocjacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipert napisał:

 

Jak pojawi się w CEPIK, to uderzę do nich na kolejne negocjacje.

Może poczekaj , wydrukuj , dołącz kwity z badania i po prostu złóż wniosek o zmianę danych w DR bez żadnych negocjacji z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.