Skocz do zawartości

Wiata do przyczepy


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że jak będzie to jako wiata i nie będzie szczelnie zamknięte to skraplać się nie będzie bo jak bo nie będzie różnicy temperatur tak jak to występuje w blaszaku

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

46 minut temu, byry007 napisał:

Wydaje mi się że jak będzie to jako wiata i nie będzie szczelnie zamknięte to skraplać się nie będzie bo jak emoji848.pngbo nie będzie różnicy temperatur tak jak to występuje w blaszaku emoji6.png

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie :ok:  Mam drewutnie pokrytą blachą gdzie pod spodem mam deski i o żadnej membranie nie myślałem. Mimo ,że leży w garażu prawie cała rolka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, byry007 napisał:

Wydaje mi się że jak będzie to jako wiata i nie będzie szczelnie zamknięte to skraplać się nie będzie bo jak emoji848.pngbo nie będzie różnicy temperatur tak jak to występuje w blaszaku emoji6.png

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Kolega chyba zamierza jednak zamknąć ściany. Niezależnie od tego, u mnie w malutkiej wiatce 2x3m z jedną ścianą ażurową woda się skraplała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipert napisał:

Kolega chyba zamierza jednak zamknąć ściany. Niezależnie od tego, u mnie w malutkiej wiatce 2x3m z jedną ścianą ażurową woda się skraplała.

Pewnie zależy też jak hula wiatr. Im więcej zakryte/zamknięte to wystąpienie skraplania jest wyższe.

Druga sprawa to te słupki betonowe ogrodzenia obok. Gleba została usunięta i mamy to co widać. Czy te słupki są jeszcze głęboko zakopane czy tylko trzymają się na siatce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Pewnie zależy też jak hula wiatr. Im więcej zakryte/zamknięte to wystąpienie skraplania jest wyższe.

Druga sprawa to te słupki betonowe ogrodzenia obok. Gleba została usunięta i mamy to co widać. Czy te słupki są jeszcze głęboko zakopane czy tylko trzymają się na siatce ? 

Gleba nie była usunięta do budowy wiaty tylko do budowy domu a słupki są jeszcze ok 1m w ziemi, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MARKON napisał:

Gleba nie była usunięta do budowy wiaty tylko do budowy domu a słupki są jeszcze ok 1m w ziemi, 

Jak około metra to spoko :) 

Jakiś murek oporowy planujesz wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maras napisał:

Jak około metra to spoko :) 

Jakiś murek oporowy planujesz wykonać?

Już tak jest od 2011r, ale myślałem nad płytami betonowym, lub rabatkami,  od granicy do wiaty jest ok 80cm a za płotem z 30m jeżyn  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jaki powód stawiania tych drewnianych ścianek?

Będzie jeszcze zabudowa od gory z pleksy, a będą tam koła zapasowe, rowery, kosiarka oprócz przyczepy, to wszystko dopóki nie stanie warsztat i 2 wiata, bo w jednym podwójnym garażu mi się nie mieści wszystko ?

A tak poważnie mam ciekawego sąsiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 20:17, MARKON napisał:

Szkoda że w całym temacie tylko 6 osób zaprezentowało swoje wiaty, ale szczerze  mówiąc każda ma jakąś wadę na oko, liche konstrukcja, belki z desek, łączenie belek ze sobą, ale zaprezentowali, poddali się komentarzom, a co z osobami które komentują? Ja chce zobaczyć dobra wiatę i brać przykład  ? ( oczywiście bez obrazy ?

20201025_200850.jpg

20201025_200827.jpg

20201025_200752.jpg

20201025_200711.jpg

3 zdiejcie to moja wiata.

Była zrobion z resztek stodoły którą  rozbierałem. Na potrzebę remontu Knausa.  Przetrwała 3 lata.  Ciężko było ja zwalić nawet po usunięciu zastrzałów ? 

Teraz jest już trochę lepsza .

 

20200826_181608.jpg

Edytowane przez kojus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Janina11 napisał:

U mnie poza generalnymi porządkami w kamperze, zima to czas na ręczne uzupełnianie sprzetów. W tym roku powstaną cieplutkie wełniane koce, które świetnie sprawdzą się podczas letnich wypadów. Postanowiłam zrobić je sama, bo lubię takie nietypowe rzeczy :)

Już myślałem ,że zobaczymy kocyk ,który zrobiłaś sama. Ale niestety lokowanie produktu i reklama sklepu ...

Już pewnie Ciebie tu nie zobaczymy bo chciałbym zapytać co to ma wspólnego z budową wiaty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maras napisał:

Już myślałem ,że zobaczymy kocyk ,który zrobiłaś sama. Ale niestety lokowanie produktu i reklama sklepu ...

Już pewnie Ciebie tu nie zobaczymy bo chciałbym zapytać co to ma wspólnego z budową wiaty ? 

Ja tam zawsze po takich akcjach oceniam takie sklepy w Google Mapsach. Skoro uciekają się do takiego spamowania to niech mają za swoje. Swoją drogą jak głupim trzeba być, aby w ten sposób próbować "reklamować" swoje usługi i liczyć na to, że nikt się nie zorientuje. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja tam zawsze po takich akcjach oceniam takie sklepy w Google Mapsach. Skoro uciekają się do takiego spamowania to niech mają za swoje. Swoją drogą jak głupim trzeba być, aby w ten sposób próbować "reklamować" swoje usługi i liczyć na to, że nikt się nie zorientuje. 

Dokładnie tak.

Pierwszy post i lokowanie produktu to już wiadomo o co chodzi. Naprawdę trzeba mieć niski poziom IQ pisząc takie posty na forach ( nie tylko tu) aby wierzyć ,że ktoś to łyknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę raczej powiedzieć że ja cały czas miałem w planach coś ala szopa na cepke a nie wiata, już się pracę poszły do przodu można robić wewnątrz 

20201107_154546.jpg

20201108_121932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z tym wiatami jest można stawiać obok domu czy nikt nie patrzy na to bo ja mam mętlik w głowie ? Chciałem 1 m od granicy postwiac nie mogę przy domu też nie można jak to jest ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.