Skocz do zawartości

Wiata do przyczepy


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2020 o 11:33, MARKON napisał:

Moja budowa, na szczęście tylko wylewka, okazała się niewypałem, nie dało się jej wyciągnąć holownikiem,  zaczynam więc od nowa 

20200921_104806.jpg

I dalej z budową, gdyby nie gradobicie to była by i 2 ściana  ?

20201003_180612.jpg

20201010_123912.jpg

20201010_141441.jpg

20201010_163951.jpg

20201010_181515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, filipert napisał:

wyglądają max 7x7

To raczej 10x10, tylko przy tych długościach tak się wydaje. Z tego co widzę będzie też w części zamocowana do budynku - spokojnie da radę.

Swoją wiatę bardzo podobną do tej mam tez z 10x10 + zastrzały, na górze krokwie 5x10 i blacha trapezowa i spokojnie się to trzyma - choć też z jednej strony jest zamocowana w 2 miejscach do domku gospodarczego.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, golob napisał:
2 godziny temu, filipert napisał:

wyglądają max 7x7

To raczej 10x10

mnie słupy wyglądają na 10x10 ale nie ma co się licytować, poczekajmy na autora :)

12 minut temu, golob napisał:

Z tego co widzę będzie też w części zamocowana do budynku

To zdecydowanie dobry pomysł aby "chwycić" wiatę do budynku co zdecydowanie podniesie sztywność konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, golob napisał:

Z tego co widzę będzie też w części zamocowana do budynku - spokojnie da radę.

Wg mnie nie, zobacz że jest dystans do ściany 9B2DFA1E-4CCB-4635-B720-5B0D6DD4D0DF.thumb.jpeg.92e694ac8e532e1a7b69f8469ce8b8b8.jpeg

jak dla mnie to bardzo lichutka konstrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Wg mnie nie, zobacz że jest dystans do ściany

jak dla mnie to bardzo lichutka konstrukcja

To musi się konstruktor wypowiedzieć :) Raczej powinno być połączenie aby było stabilnie.

U mnie jest przekrój jak pisałem 10x10, 8 słupów i się to trzyma solidnie, tylko 2 nogi od strony domku gospodarczego są z nim połączone. Jakbym wcześniej domku nie zrobił to zrobiłbym jedną konstrukcję domku i wiaty i metalową a nie drewnianą, żeby taki misz-masz nie był.

wiata.thumb.png.cabdfdef541b0272d28bc24a908a73d7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak dla mnie to nie wygląda to za dobrze. O ile może belki pionowe 10x10, przy założeniu, że nie ma pomiędzy nimi odległości większej niż 1,5 m (a tak chyba jest), powinny starczyć, o tyle martwi mnie konstrukcja dachu. Rozumiem, że będzie on prawie płaski, ale czy na zdjęciu widać już zamocowane krokwie, czy jakąś tymczasową konstrukcję wiążącą całość? Przy tej rozpiętości krokwie powinny mieć moim zdaniem większy profil i powinno ich być mniej więcej dwa razy gęściej niż słupów. Jak na tym siądzie czapa śniegu i jeszcze namoknie, to może być różnie... Ale nie jestem fachowcem i może się niesłusznie czepiam...

Poddaję tylko pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 10x10 belki co 1.5m kotwy w ziemię zaspawane dodatkowo drutem 12 na tz. X i zalane betonem na ok 50cm, konstrukcja będzie przykręcona do tarasu na kotfy, tam też będzie zadaszenie na rowery, dodatkowo będzie belka w pionie do nogi tarasu, cała wiata będzie zamknięta płytkami i pleksa jako okna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipert napisał:

A krokwie?

zgadłem 7x7?

10x6 chyba albo 10x7 ale napewno 10 ? ale dziś pomiędzy te jeszcze pójdą, tak zeby byly co najmniej  co 70cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dałem 8x15 i miałem wątpliwości czy nie za delikatne :blink:

dach jest płaski, jak nawali śniegu to nie zjedzie tylko będzie leżał. Fakt ostatnio zimy bezśnieżne ale co będzie to nie wiadomo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

To ja dałem 8x15 i miałem wątpliwości czy nie za delikatne :blink:

dach jest płaski, jak nawali śniegu to nie zjedzie tylko będzie leżał. Fakt ostatnio zimy bezśnieżne ale co będzie to nie wiadomo 

Jeszcze na to łaty, mam mały spad 20 cm. ale jest, szeroka też nie jest 310cm, garaż już zbudowałem na mniejszych i stoi od 2008r 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacekzoo napisał:

To ja dałem 8x15 i miałem wątpliwości czy nie za delikatne :blink:

dach jest płaski, jak nawali śniegu to nie zjedzie tylko będzie leżał. Fakt ostatnio zimy bezśnieżne ale co będzie to nie wiadomo 

Ale Ty dałeś pape na wierzch - to śliskie w ogóle nie jest i ta wytrzymałość nie zaszkodzi aby była (+efekt wizualny), jak da się blachę czy pleksi to wszystko zjeżdża bez problemów (mam pleksi na zadaszeniu tarasu już sporo lat). No i wiadomo, śniegu nie ma od lat poza terenami górskimi.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.