Skocz do zawartości

Wiata do przyczepy


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MARKON napisał:

10x6 chyba albo 10x7 ale napewno 10 ? ale dziś pomiędzy te jeszcze pójdą, tak zeby byly co najmniej  co 70cm 

No to koniecznie tak zrób.

A w razie jakiś wyjątkowych śniegów zawsze można wejść na dach i zgarnąć.

Ale weź też pod uwagę inny problem - jak ci się nazbiera śniegu na dachu domu i taki mokry zjedzie ci nagle i p.... na dach wiaty to może być nieciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

50 minut temu, MARKON napisał:

10x6 chyba albo 10x7 ale napewno 10 ? ale dziś pomiędzy te jeszcze pójdą, tak zeby byly co najmniej  co 70cm 

Przy tym rozstawie ja bym był spokojny choć spad malutki jak u mnie, ja dałem krokwie 5x15 co 80cm i też kontrłata+łata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko raczej chodzi o zimę i śnieg,  może być tak jak mi się trafiło, wyspawałem sobie pług do auta bo mam 200m do asfaltu w 2013r, o dziwo jeszcze nie testowałem, bo nie było okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Zulos napisał:

Ale weź też pod uwagę inny problem - jak ci się nazbiera śniegu na dachu domu i taki mokry zjedzie ci nagle i p.... na dach wiaty to może być nieciekawie...

Bardzo słuszna uwaga.

Miałem tak kiedyś przy dachu o kącie 25* i dachówce betonowej zjechała część  z połaci około 20m2 a śniegu leżało może z 10-15cm grubości. To co spadło  (na szczęście na chodnik) usuwałem oczywiście ręcznie, więc wiem jakie to ciężkie.

Przy Twoim kącie dachu z pewnością przydadzą się "płotki" przeciwśnieżne i to rozwiązuje ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MARKON napisał:

Między belkami jest tylko 1,5m, więc daje tylko metalowe kątowniki 20x20

Zastrzały/miecze dałbym minimum od strony płotu. To zdecydowanie zwiększa sztywność a niewiele pracy kosztuje.

Ja dzisiaj tak właśnie zrobiłem :)

 

IMG_20201024_165446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

Zastrzały/miecze dałbym minimum od strony płotu. To zdecydowanie zwiększa sztywność a niewiele pracy kosztuje.

Ja dzisiaj tak właśnie zrobiłem :)

 

To będzie zabudowana wiata z bramą, więc technicznie też nie wypala zastrzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MARKON napisał:

Ta fota już bardziej pokazuje moja wizję, jest już na 4 kotwach w balkon, ?

20201024_172219.jpg

Strasznie liche te krokwie, jaki one mają przekrój i jaki jest rozstaw miedzy słupami (po szerokości)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pjetko napisał:

Strasznie liche te krokwie, jaki one mają przekrój i jaki jest rozstaw miedzy słupami (po szerokości)?

Wszystko jest napisane, z takich krokwi robią dachy na domach, po szerokości jest 310cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na budowie dachów nie znam, ale wiem że krokiew to pochyla belka i występuje w dachach spadzistych. Na płaskim dachu krokwi przecież nie ma więc o jakich krokwiach tu mowa? Ale jak pisałem, się nie znam więc może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.