Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, calmus83 napisał(a):

Bardziej martwi mnie to że, elementy przedniej szyby są od wewnątrz mocno spękane. Czy można wewnętrzną szybę wymienić? Bo zewnętrzna jest w doi stanie... 

Kurczaki bo jeśli chodzi o podłogę i wnętrze to jest, (poza Home car który mi uciekł ale miał sitko w podłodze), chyba najlepszy stan jaki widziałem. Poza tym jakoś wnętrza jast solidniejsza (na oko) od Adrii z 2005 a o budżetowych home car już nie wspomnę...  

IMG_20230307_150541.jpg

Ta szyba w dolnej krawędzi i bocznej jest albo popękana jakby liniowo albo już była klejona i tak się klej ułożył lub też już popękał jeżeli był niewłaściwy użyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, calmus83 napisał(a):

Mocno trzyma mnie Dmc 1250, i cena do 35000, ta jest w sumie najtańsza, a nie przekraczając tej ceny i Dmc to już sporo widziałem.

o looknij to:

https://kamperowy.pl/produkt/przyczepa-kempingowa-chateau-calista-440-2005-dmc-1300kg/

Oni daja na swój sprzęt gwarancje i nie ma problemu u nich z realizacją tych gwarancji.

Przyczepa oczywiście też wymaga gruntownych oględzin ale tu to mogę Ci je zrobić jak masz daleko - Twoja decyzja.

pzdr

Wł.

3 minuty temu, bozka napisał(a):

Ta szyba w dolnej krawędzi i bocznej jest albo popękana jakby liniowo albo już była klejona i tak się klej ułożył lub też już popękał

Ale bez znaczenia co było - wygląda to fatalnie.

A kiedyś jak będzie ta budka sprzedawana to ewentualny nabywca jak nie będzie ograniczony optycznie to też to będzie wyciagał

Pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał(a):

Przy zakupie przyczepy coś takiego jak atrakcyjna cena nie istnieje. Cudów nie ma. Za atrakcyjną ceną musi się coś kryć

Mnie to przypomina rozmowy z klientami - panie inżynierze - niech pan mi zrobi - wie pan - taką instalację dobrą i tanią ...

Zawsze wtedy pytam - ale po co panu dwie instalacje ?

Mogę panu zrobić dobrą ...

Pzdr

Wlodek

13 minut temu, calmus83 napisał(a):

Ale DMC za wysokie

Samochód ma za małe DMC do przyczepy czy TY nie masz B96 lub E ?

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, calmus83 napisał(a):

Nie mam uprawnień ?.

Zrobienie uprawnień to nic trudnego a daje dużo większe możliwości. Bez nich za każdym razem będziesz musiał dopasowywać każde kolejne auto do przyczepy. Jak zrobisz uprawnienia to gwarantuję Ci, że umiejętności manewrowania zestawem też Ci wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Fendt nie zostal czasem sprowadzony z Holandii? Bo coś kojarze ze widziałem tą przyczepe na markt plaats. Ta płyta w bagazniku to prawdopodobnie jest tam po to żeby sie chlapało do bagaznika jadąc w deszczu. W oryginale jest tam tylko kratownica i w czasie deszczu wszystko jest tam mokre np butle gazowe jakies narzedzia lewarek kolo zapasowe itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bozka napisał(a):

Ta szyba w dolnej krawędzi i bocznej jest albo popękana jakby liniowo albo już była klejona i tak się klej ułożył lub też już popękał jeżeli był niewłaściwy użyty.

Była klejona, sporo kleju tam było, pewnie stary już bo plexa wewnętrzna  mocno sfatygowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa trochę szopa&stodoła i "my ze szwagrem nie takie rzeczy". Nakładki, łaty, pęknięcia, wstawiane kratki, malunki poprawiane pędzlem. Jak Włodek wcześniej zauważył - żadnej linii nie trzyma prosto na przedniej ścianie/krawędziach. Co pod spodem to zagadka. M.zd. po takiej przygodzie i tak naprawiona to żadna okazja, mimo że cena z pozoru atrakcyjna. Z biegiem lat ten polep może się jeszcze bardziej rozjeżdżać i nie będziesz miał o kilka lat starszej cepy, a gruza, którego nikt nie będzie chciał, chyba że na części. Jak masz wpuścić w cepę kilkadziesiąt tysięcy, nie kupuj z założenia gruzu. W samochodzie można zaryzykować, obtarty bok od przedniego narożnika począwszy na elementach zewnętrznych i wymiennych, nawet nieudolnie naprawiony to kilka nowych elementów (drzwi, błotniki, zderzak, reflektor), lakiernik i jest ok, można kupić za niższą cenę bo można to stosunkowo prosto i tanio doprowadzić do porządku. Nie przykładaj tego schematu do przyczepy, bo nie naprawisz, a jak wyjdzie że jednak jest coś bardziej nie tak niż zakładałeś, to co najwyżej dalej połatasz, i tylko pogłębisz istniejący "polep". Tu skorupa to bezpośrednio pod nią konstrukcja, póki wszystko całe, to trwałe, jeśli ruszone i po naprawie - jeśli naprawione kompleksowo i zgodnei z technologią to może być ok, ale raz zrobiony polep - polepem i zagadką zostanie.    

Temat podłogi w bakiście to pikuś, OSB położona na kratownicy, gdyby to był kawałek sklejki burtowej w melaminie nikt by pewnie się nie czepiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, czyś napisał(a):

. M.zd. po takiej przygodzie i tak naprawiona to żadna okazja, mimo że cena z pozoru atrakcyjna. Z biegiem lat ten polep może się jeszcze bardziej rozjeżdżać i nie będziesz miał o kilka lat starszej cepy, a gruza, którego nikt nie będzie chciał, chyba że na części. Jak masz wpuścić w cepę kilkadziesiąt tysięcy, nie kupuj z założenia gruzu.

Nie chciałem ja tego pisać, żeby nie było, że jestem kompletny malkontent - ja tego bym nie kupił a Krzysiek znakomicie wytłumaczył czemu, więc powtarzać się nie będę.

Szukaj niestety dalej jak chcesz kupic coś wartościowego.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat
W dniu 6.03.2023 o 14:00, calmus83 napisał(a):

Zdjęcia pod osąd, na pierwszym widać że przyczepka jest po jakiejś przygodzie, sprzedający mówi że taka kupił kilka sezonów temu i nic tam się nie dzieje, podłoga na zdjęciach wygląda chyba najlepiej z tego co widziałem do tej pory.

Czy na coś jeszcze oprócz tego narożnika zwrócić szczególną uwagę?

Jadę jutro oglądać jeśli coś mnie jeszcze zaniepokoi to podeślę.

A i jeszcze jedno ma ona obniżone DMC z 1360wg katalogu do 1250, a MW 1080w dokumentach. czyli zostaje ok 170kg na bagaż czy to powinno wystaczyć?

Z tego co widziałem to niektóre przyczepki mają od razu 150kg ładowności i tyle.

IMG-20230305-WA0001.jpg

IMG-20230305-WA0004.jpg

IMG-20230305-WA0002.jpg

IMG-20230305-WA0003.jpg

IMG-20230305-WA0004.jpg

IMG-20230305-WA0005.jpg

IMG-20230305-WA0006.jpg

IMG-20230305-WA0008.jpg

To jest jakiś ulep, później tego nie sprzedasz, a za sezon będziesz to naprawiał, daj sobie spokój. 

Czekaj, szukaj nie sugeruj się rokiem tylko stanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Szukaj niestety dalej jak chcesz kupic coś wartościowego.

Niestety opinie są czasami brutalne, ale czasem i tak trzeba. Każdy oczywiście sam oceni jak wydać swoje pieniądze, ale za duża kwota wchodzi w grę żeby wg najlepszej wiedzy i intencji stojąc z boku nie przestrzec, czy nie poddać pod rozwagę, że może jednak nie do końca warto. Jak się jeszcze coś tam dłubie, czy poprawia/naprawia, to wiadomo ile czasu, pracy  i kasy na to schodzi, żeby pousuwać nawet z pozoru "pierdółki", a co dopiero wydać konkretny pieniądz na coś z nieusuwalnym w zasadzie defektem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej zaciekawiło mnie te koło zapasowe . Koło jak koło nie wnikamy w szczegóły czy guma stara czy nawa ale te mocowanie do podłogi !!!

Wkręty czy przelot szpilkami na wylot , to może być fota roku :winner:

 IMG_20230228_150921.jpg

A wracając do Fendt-a to jest połączenie dzwonu -druciarstwa- ulepu a wszystko po taniości . A na koniec rozbrajająca nawijka sprzedającego ,że taką kupił i nic się nie dzieje !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.