Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, mundek28 napisał(a):

To już chłopie budki nie kupisz, chyba że nową.

Widzę, że jesteś pesymistą

A pesymista to jest optymista z doświadczeniem ...

pzdr

Włodek

PS czy ja napisałem coś nie tenteges ?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mundek28 napisał(a):

To już chłopie budki nie kupisz, chyba że nową.

 Gdyby wszyscy kupujący czytali teksty Włodka i Kristofera,  i wcielali je w życie w 100% to nie byłoby potem przysłowiowego płaczu a i sprzedawcy szybko poszli by po rozum do głowy i nie sprowadzali  w takich ilościach złomu do Polski.

Włodku nie przejmuj się - zawsze znajdzie się jakiś janusz.

P.S

Tak samo gdyby wszyscy przestali jeździć autostradą A4 Katowice- Kraków to szybko by ceny spadły. Na szczęście stracą koncesję po roku 2024.

To samo czytam  "kucharka" Gessler sprzedawała pączki 18 zł za szt. Gdyby wszyscy ją olali miałaby co jeść przez rok i następne sprzedawane by były za normalną cenę. Tak na marginesie policzyłem, że domowy pączek z całym  wsadem to ok 1 zł.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

Cierpliwości tak - ale przede wszystkim, aby nie kupowali emocjami - nie dali się wpuścić w kwiatki, wazoniki, firaneczki itp a mieli dużo czasu - wzięli ze sobą kogoś mającego o temacie pojęcie i nie zaangażowanego emocjonalnie i wszystko BARDZO, ale to BARDZO dokładnie obejrzeli - porobili fotki - skonsultowali te oględziny i fotki z innymi bo inaczej to tak jak piszesz - łzy się poleją tak jak ta wylewająca się wielokrotnie woda ze zgniłych elementów drewnianej wybudowy...

Ja chętnie pomogę jak mogę - Koledze w Łomiankach obejrzałem budkę - była OK - i zdaje się Kolega kupił.

Myślę, że tak trzeba robić w epoce coraz większej niesolidności i oszustw ze strony sprzedających niestety ...

pzdr

Włodek

Nie tylko kupił ale codziennie gdy ją widzę to śmieje mi się gębą. Zwłaszcza że małżonka wszystko umyła po swojemu i budka wygląda jak nówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że trzeba wszystko albo bardzo wiele sprawdzić.Tylko gdybym ja sprzedawał coś za 20 tys. zł. i miałbym stracić na oględziny cały dzień to bym podziękował kupującemu.Trzeba wszystko sprawdzić dokładnie ale szybko i sprawnie.Jak sprzedawałem swojego kilkoletniego Nissana i kupujący kręcił nosem że jest jakaś ryska na progu a fotele są takie jakieś niewygodne to poradziłem aby udał się do salony z dwukrotnością sumy i będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mundek28 napisał(a):

gdybym ja sprzedawał coś za 20 tys. zł. i miałbym stracić na oględziny cały dzień to bym podziękował kupującemu.Trzeba wszystko sprawdzić dokładnie ale szybko i sprawnie.

Dobrze ...

To teraz postaw się w pozycji kupującego, który chciałby kupić Twoją budkę, ale chciałby ją przed kupnem dokładnie obejrzeć - mieć pokazane, że wszystko działa.

Powiedz więc tak uczciwie z ręką na sercu - ile wg Ciebie należałoby na to poświęcić czasu, żeby kupujący miał przeświadczenie kupna rzeczy wartej tego zakupu oraz tego, że sprzedający jest wobec niego rzetelny. ?

Ile Ci wtedy wychodzi czasowo pojęcie "szybko i sprawnie"?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dylemat, ile czasu poświęcić na oglądanie przyczepki? Uważam, ze pierwsze wrażenie i pierwszy rzut okiem jest wektorem naszych dalszych poczynań. Nie wychodźmy z założenia, ze 10 czy 15 letnia przyczepa będzie jak nówka. Proces zużycia jest odzwierciedleniem częstotliwości używania, konserwacji i dbałości użytkownika. W miarę łatwo i bezpiecznie kupuję się od pierwszego właściciela a im więcej tych właścicieli tym gorzej. Handlarze też się nacinają i później próbują szukać naiwnego. Czy oględziny wymagają poświęcenia całego dnia? Hm... jako sprzedający nie wyobrażam sobie takiej opcji i jako kupujący również. Myślę, ze 2-3 godziny to wystarczający  czas na podjęcie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spoko napisał(a):

Myślę, ze 2-3 godziny to wystarczający  czas na podjęcie decyzji.

Ależ dobrze - ja bym się na pewno w tym czasie wyrobił ze sprawdzenie wszystkiego - Ty Kolego pewnie też - bo obaj niejako "siedzimy w temacie", ale postaw się w sytuacji osoby rozpoczynającej swoją przygodę z przyczepką - osobę, która naczytała się - nawet na naszym forum - wielu informacji niekoniecznie pozytywnych o sprzedawanych budkach i teraz osoba taka ma dylemat - co oglądać - od czego zacząć - jak się do tego przygotować - o co pytać - gdzie zaglądać itd, itd...

I taka osoba niekoniecznie dobrze do tematu oględzin przygotowana + naszpikowana całkowicie dla niej wielokrotnie nową wiedzą + zasłyszanymi opowieściami o możliwych "przekrętach" ze strony sprzedających będzie zwyczajnie w stresie i nie liczyłbym w takim przypadku na czas 2-3 godzin....

Ale może wydziwiam i wynajduję już dziury w całym a kupowanie przyczepki jest jednak miłe, łatwe i przyjemne?

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje zakładając, ze ogląda ''zielony'' i tu należą Ci się brawa bo naświetlasz i prześwietlasz wszystko co jest istotne w temacie wad ukrytych i chwytów maskujących sprzedających. Tylko wystawiasz na wielką próbę nerwów zwłaszcza jedną stronę transakcji. Coś tam w życiu każdy z nasz sprzedawał czy kupował i wiemy jak przebiega ten proces. Uważam,ze istotną rzeczą jest poprosić kogoś, komu ufamy, kto ma jakąś wiedzę w tym zakresie i kto emocję ma wyzerowane. Lepiej poczytać, lepiej poszperać, lepiej potargować i wiedzieć od razu co jest zepsute, niesprawne i do remontu niż odkrywać to później, przezywając dodatkowy stres, nie mówiąc o kosztach. Zresztą po to jest to forum i setki innych.

Pozdrawiam

Również Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Kolejne poszukiwania

Przyczepa nr. 1 - https://sprzedajemy.pl/coachman-pastiche-530-krakow-2-6bea9f-nr67368586
Sprzedający twierdzi że wszystko jest ok, ogrzewanie, gaz, lodówka działa. Zgadza się na live na whatsupie. Nawet reduktor wymieniony na polski. Sprzedaż na FV. Może ktoś mieszka blisko i mógłby obejrzeć ? Przyczepa jest w Przytkowicach.

Przyczepa nr. 2 - https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-CID5-IDQXPfV.html
Wiem, bez WC. Obecny właściciel ma ją od 9 lat, jakieś własne modernizacje przeprowadził, WC jest przenośne. W cenie pełen namiot, markiza z dopinanymi bokami, podłoga przed przyczepę. Cena trochę wysoka ale pewnie do zbicia. Przyczepa 5 km od mojego domu, sprzedają ją ponieważ kupili kampera.

Przyczepa nr. 3 - https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-hobby-1998r-czysta-pachnaca-zadbana-CID5-IDTa4Xm.html
W sumie tyle co na zdjęciach - przyczepa w mojej wiosce stoi.

Przyczepa nr.4 - https://sprzedajemy.pl/przyczepa-lunar-lexon-640-namiot-mover-tv-2003-r-stan-bdb-czestochowa-2-6bea9f-nr66016108
oraz https://sprzedajemy.pl/przyczepa-kempingowa-lunar-chateau-500-5-osobowa-2005-r-stan-czestochowa-2-6bea9f-nr66194932
stoją w mieście obok mnie.

Czy któraś wg Was jest w ogole warta uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mundek28 napisał(a):

To już chłopie budki nie kupisz, chyba że nową.

Teoria nie zgadza się z faktami? Tym gorzej dla faktów... Myślę, że mamy jeszcze jakieś alternatywy jak po prostu 'zdrowa używana przyczepa' (choć zgodzę się, że bardzo, bardzo trudno taką znaleźć). Bo jeśli wykluczymy taką opcję, to trzeba by całą tą zabawę cisnąć w kąt, ot co.

3 godziny temu, Spoko napisał(a):

wystawiasz na wielką próbę nerwów zwłaszcza jedną stronę transakcji

Z tym, że to nie jest transakcja symetryczna - sprzedający dostaje wystandaryzowany produkt (gotówka; choć długo by dywagować, off topic, na temat 'jakości' tegoż towaru...), a kupujący dostaje coś absolutnie unikalnego (ta i właśnie ta przyczepa, z jej historią, właścicielami, etc. - idealnie pasuje tu żart jednego z towarzyszy niedoli, że z tych wszystkich przyczep, które już oglądał, to byłby już w stanie 'skleić' jedną dobrą...)
Właśnie z tego wynika moim zdaniem uzasadnione domniemanie, że logicznie postępujący sprzedający powinien mieć świadomość, że kupujący 'nieco' dłużej będzie szukać śladów nieszczelności (itp.), niż sprzedający przeliczać pieniądze. Tudzież (tak, sarkazm) być może jako kupujący mogę przynieść cenę zakupu w grosikach i domyślnie oglądać przyczepę przed zakupem tak długo, jak sprzedający będzie liczyć pieniądze? A może odwracając logikę każemy sprzedawcy przyjąć pieniądze 'na oko', albo 'na wagę', czy w jeszcze jakiś inny sposób?

5 godzin temu, mundek28 napisał(a):

gdybym ja sprzedawał coś za 20 tys. zł. i miałbym stracić na oględziny cały dzień to bym podziękował kupującemu

OK, oczywiście miałbyś do tego prawo, z tym, że logika nakazuje nazwać rzecz po imieniu: sam ograniczasz sobie popyt. I to Twoje prawo, oczywiście, ale jednocześnie mówisz o indywidualnej preferencji (czas na jednostkowe oględziny vs całkowity czas sprzedawania albo ostateczna cena sprzedaży).
Analogicznie, początkujący także  ma prawo liczyć, że sprzedający poświęci na oględziny tyle czasu, by realnie móc podjąć racjonalną decyzję - oczywiście również z negatywnymi konsekwencjami dla nabywcy, jak np. skrócony czas na podjęcie decyzji, czy wyższa cena zakupu.

Rynek. Pomieści nas wszystkich.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konradk napisał(a):

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Kolejne poszukiwania

Przyczepa nr. 1 - https://sprzedajemy.pl/coachman-pastiche-530-krakow-2-6bea9f-nr67368586
Sprzedający twierdzi że wszystko jest ok, ogrzewanie, gaz, lodówka działa. Zgadza się na live na whatsupie. Nawet reduktor wymieniony na polski. Sprzedaż na FV. Może ktoś mieszka blisko i mógłby obejrzeć ? Przyczepa jest w Przytkowicach.

image.thumb.png.6d6a22608546116d1ed6e1f508999992.png

Co tam się działo, że aż okleina odchodzi? Może to buda po jakiejś powodzi? Natomiast, żeby cokolwiek więcej powiedzieć to musisz poprosić o większą ilość zdjęć.

1 godzinę temu, konradk napisał(a):

Przyczepa nr. 2 - https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-CID5-IDQXPfV.html
Wiem, bez WC. Obecny właściciel ma ją od 9 lat, jakieś własne modernizacje przeprowadził, WC jest przenośne. W cenie pełen namiot, markiza z dopinanymi bokami, podłoga przed przyczepę. Cena trochę wysoka ale pewnie do zbicia. Przyczepa 5 km od mojego domu, sprzedają ją ponieważ kupili kampera.

Buda po cyganach, stąd brak kibla i stołu. Pewnie zajechana. Swoją drogą masz czym to ciągnąć? W ogóle rozstrzał w budach spory masz :D

1 godzinę temu, konradk napisał(a):

Przyczepa nr. 3 - https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-hobby-1998r-czysta-pachnaca-zadbana-CID5-IDTa4Xm.html
W sumie tyle co na zdjęciach - przyczepa w mojej wiosce stoi.

Patrz punkt 1. Poproś o więcej zdjęć bo co można powiedzieć po tych kilku małych fotach?

1 godzinę temu, konradk napisał(a):

Ty mieszkasz w UK? Bo foty są z UK a nie z Częstochowy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

image.thumb.png.6d6a22608546116d1ed6e1f508999992.png

Co tam się działo, że aż okleina odchodzi? Może to buda po jakiejś powodzi? Natomiast, żeby cokolwiek więcej powiedzieć to musisz poprosić o większą ilość zdjęć.

Buda po cyganach, stąd brak kibla i stołu. Pewnie zajechana. Swoją drogą masz czym to ciągnąć? W ogóle rozstrzał w budach spory masz :D

Patrz punkt 1. Poproś o więcej zdjęć bo co można powiedzieć po tych kilku małych fotach?

Ty mieszkasz w UK? Bo foty są z UK a nie z Częstochowy :D 

Ciagnać mam czym, rozstrzał jest jaki jest bo w przedział cenowy celuję :) . Mam 3 dzieci i jakoś je muszę upchnąć gdzieś. mieszkam w Częstochowie ale pewnie foty sprzedający jeszcze w UK robił. Co do tej po cyganach - ponad 9 lat w jednych rękach. Tej okleiny w 1 nie zauważyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, konradk napisał(a):

Ciagnać mam czym, rozstrzał jest jaki jest bo w przedział cenowy celuję :) . Mam 3 dzieci i jakoś je muszę upchnąć gdzieś. mieszkam w Częstochowie ale pewnie foty sprzedający jeszcze w UK robił. Co do tej po cyganach - ponad 9 lat w jednych rękach. Tej okleiny w 1 nie zauważyłem 

To jak chcesz upchnąć 3 dzieci w tej po cyganach jak tam jest jedno łóżko małżeńskie, a podkowa ma nieoryginalne poduszki i nie ma stołu więc nie da rady zrobić tam łóżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam pytanie czy sa tu na forum ogloszenia uzytkownikow ktorzy oferuja swoja pomoc w ogledzinach przyczepy ktora chcialbym kupic? Chodzi mi o woj. pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.