Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

O ;D jest pozytywny od dźwięk. Zagram dalej:D

tam to była hobby, a ta to TEC młodszy i trochę większy. Ale czuję że po pierwszym zdjęciu odpada, ale ta jest od tego samego sprzedawcy. Więc już warto odpalić auto.

20230221_165423.jpg

20230221_165435.jpg

20230221_165450.jpg

20230221_165406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomazane ale nie wygląda to źle. Jak podłoga zdrowa (drewno) to możesz sobie spokojnie odnowić konserwację własnym sumptem na spokojnie nawet w przyszłym sezonie. Wygląda w większości na oryginalną konserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dużo piszę, ale skanuję rynek i pojawiła się przyczepka trochę bliżej, czy element zaznaczony będzie tym pęknięciem pojawiającym się na niektórych dethleffsach??

Pewnie znowu będzie bura, że jestem naiwny, ale czy spawanie plastiku temu uszkodzeniu zaradzi,

Jutro jadę oglądać to cudo lewa strona będzie obfotografowana od góry do dołu.

uszkimg_20221031_121045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Detlefsach przednie sciany pękały. Da się to naprawic ale pęknie w innym miejscu. W zasadzie mozna naprawiac bez końca. Pęka nawet jak przyczepa zimą nie jest ruszana

Pekniecia pojawiają sie od miejsc w których są wkręty mocujące boczne listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, calmus83 napisał(a):

Pewnie znowu będzie bura, że jestem naiwny, ale czy spawanie plastiku temu uszkodzeniu zaradzi,

Niestety, nie zaradzi. O tym spawaniu plastików to już pisano coś na forum.

10 godzin temu, Irek S napisał(a):

W Detlefsach przednie sciany pękały. Da się to naprawic ale pęknie w innym miejscu. W zasadzie mozna naprawiac bez końca. Pęka nawet jak przyczepa zimą nie jest ruszana

Pekniecia pojawiają sie od miejsc w których są wkręty mocujące boczne listwy

Pękające przednie ściany-plastiki to niestety nie tylko domena Dethleffsów (nie pękają ściany z laminatu, ale takie raczej w starszych przyczepach). 

Gdzieś tam słyszałem, że naprawiali to przez podklejenie całego plastiku od spodu laminatem i że podobno zdało egzamin, ale to takie zasłyszane, no i pewnie koszt raczej większy niż mniejszy.

 

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, calmus83 napisał(a):

Wiem że dużo piszę, ale skanuję rynek i pojawiła się przyczepka trochę bliżej, czy element zaznaczony będzie tym pęknięciem pojawiającym się na niektórych dethleffsach??

Pewnie znowu będzie bura, że jestem naiwny, ale czy spawanie plastiku temu uszkodzeniu zaradzi,

Jutro jadę oglądać to cudo lewa strona będzie obfotografowana od góry do dołu.

uszkimg_20221031_121045.jpg

Zaznaczone widzę  :) A pod szybą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, rozglądam się za swoją pierwszą przyczepą, więc doświadczenie zakupowe zerowe. Przyczepa ze względu na dzieci najlepiej z pietrusami. Co sądzicie o tym egzemplarzu? 

Używane KNAUS 500 Sudwind - 54 900 PLN, 2008 - otomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jasiek123 napisał(a):

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

Dobrze wyglądająca i dobrze wyposażona przyczepa...

Jechać zobaczyć, posprawdzać stan przyczepy wg. poradnika z forum. Sprawdzić stan przedsionka (którego nie widać na zdjęciach), wszystkie rurki, śledzie, mocowania itp. Sprawdzić stan moovera, czyli potrzebny będzie dodatkowy akumulator do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jasiek123 napisał(a):

Witajcie, rozglądam się za swoją pierwszą przyczepą, więc doświadczenie zakupowe zerowe. Przyczepa ze względu na dzieci najlepiej z pietrusami. Co sądzicie o tym egzemplarzu? 

Używane KNAUS 500 Sudwind - 54 900 PLN, 2008 - otomoto.pl

Zdjęcia zrobione na odpiernicz -  trudno cokolwiek dostrzec.

Jedno jest pewne, jeśli to Twoja pierwsza przyczepa, nie jedź jej oglądać/kupować bez kogoś, kto ma o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Prusiak napisał(a):

Jechać zobaczyć, posprawdzać stan przyczepy wg. poradnika z forum

Przede wszystkim - szukać ewentualnych śladów wilgoci - wszystko o tym zostało już na forum wiele razy napisane - przed pojechaniem proponuje naprawdę dokładne przeczytanie wątków o oględzinach przyczepek - na miejscu miernik wilgoci w rękę - latarka - dużo cierpliwości i do BARDZO ważne - pojechać nie samemu - oględziny dokonywać w obecności drugiej, niezaangażowanej emocjonalnie osoby - mającej pojęcie w temacie i broń boże nie kupować samemu....

I robić fotki - fotki zamieścić i poczekać na diagnozę forumowiczów...

Sukcesów ...

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maras napisał(a):

Zaznaczone widzę  :) A pod szybą ?

Pod szybą to jest kabel od termometru puszczony do bakisty.

Niestety, wnętrze ładne, podłoga ładna, narożniki mokre...wrzucam 2 fotki dla tych co jak ja jeszcze się uczą oceniać przyczepki.

Pozdr

 

IMG_20230224_155551.jpg

IMG_20230224_155648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co osoba to inne wymaganie.

Ja przejeździłem kilka lat z takim dokladnie układem (2+2) i nie wyobrażam sobie lepszego rozwiazania w tych rocznikach przyczep. Jest to układ gdzie nie musisz składać i rozkładać łóżek do spania... :D A uwierz mi, że to jest duży  plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie oględziny większość wygląda spoko, zastanawiam się tylko czego brakuje przy tym spuście wody i skąd tyle dziur po wkrętach(może poprzedni właściciel miał zbiornik na szarą wodę pod przyczepką, dziury są w okolicach ośki przyczepy.

Pozdrawiam K.

 

IMG_20230228_150704.jpg

IMG_20230228_150921.jpg

IMG_20230228_152250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.