Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.03.2023 o 18:35, MarSal199 napisał(a):

Może ktoś zna komis  jw caravans Bydgoszcz , jakieś opinie

Podbijam, sam jestem zainteresowany bo sprzedaja przyczepy na olx/otomoto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

chciałbym kupić swoją pierwszą przyczepę. Docelowo będzie stała na działce rekreacyjnej i służyła do okazyjnych noclegów. Znalazłem ogłoszenie przyczepy Tabbert Vivaldi 650 z 2007 roku cena 43 tys. 

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-vivaldi-650-6-osobowa-stan-bardzo-dobry-bezwypadkowa-ID6ForgS.html

Czy miał ktoś doświadczenie z tym modelem? Na co zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za pomoc. 

image (2).webp

image (3).webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prytulicze napisał(a):

Na co zwrócić uwagę?

Witaj Nowy nasz Kolego

Wiele odpowiedzi na Swoje pytanie znajdziesz w tym wątku:

Natomiast generalnie wiele naprawdę pożytecznych informacji mogących być odpowiedzią na pytania przed kupnej swojej pierwszej przyczepki znajdziesz po przeczytaniu poniższych wątków:

https://forum.karawaning.pl/forum/11-kącik-kupującego/

Chętnie Ci pomożemy niemniej jednak na początek sugeruję Swoją przygodę z karawaningiem i Swoją pierwszą przyczepką zacząć od powyższej lektury.

Wiem, że chwilkę Ci to zajmie, bo jest to wiedza wielu lat doświadczeń w tym temacie niemniej przeczytaj te informacje - są naprawdę bardzo użyteczne i być może znajdziesz tam odpowiedzi na Swoje pytania - bez powielania ich w kolejnych wątkach.

Miłej lektury a jak po tej lekturze będziesz miał pytania to pisz śmiało.

Pzdr

Włodek

PS - uzupełnij może Swoje dane w profilu - czasem to bardzo pomaga w odpowiedziach.

PS2 - zapraszamy także do poniższego wątku:

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czy tylko mnie potraktowanie przyczepy w ten sposób (bez ceregieli, wyrzynarką?) pachnie daleko idącym tumiwisizmem, czy jednak praktykuje się i takie rozwiązania dla przyczepy 'stojącej'?? (choć chyba znam odpowiedź, czasami jednak - jako ciągle początkujący - po prostu szukam tej dobrej duszy, co przytaknie, a i w rękaw pozwoli się wypłakać, bo nadal ciężko)

Dodam, że trochę czytałem wątki o różnych możliwych sposobach podpięciach budki pod kanalizację, ale były one nieco bardziej 'wyrafinowane'...

20230318_121450.thumb.jpg.613de9c4169dbfdb0018b06250408553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacques napisał(a):

Czy tylko mnie potraktowanie przyczepy w ten sposób (bez ceregieli, wyrzynarką?)

Mocne ...

Myślałem, że mało co mnie zaskoczy ale ten widok jest mocny...

Gdzieś Kuba namierzył taki "wynalazek"?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

Gdzieś Kuba namierzył taki "wynalazek"?

Włodku,

A widzisz, niedaleko:rolleyes:, coraz trudniej jeździć dalej, bo po co jeździć daleko po zgniłki, jak i pod nosem ich pod dostatkiem - niestety.

To jest ten egzemplarz Chateau. Tam mnie jeszcze martwiła podłoga w jednym miejscu (bodajże pod lodówką, czy pod pompką wody), no ale to był jednak taki rodzynek, że aż ciężko było się nie 'pochwalić' znaleziskiem. No i znowu wyjdzie, jaki ze mnie 'amator', bo jednak powiem 'a szkoda', bo człowiek skądinąd naprawdę sympatyczny i nie posądzam Go ani o złą wolę, ani nieczyste intencje.

No nic, cierpliwie szukam dalej.

J.

PS A propos opcji B, o której rozmawialiśmy swego czasu, to najwcześniej będzie po Świętach, więc będę miał już na sumieniu wnikliwe oględziny pewnie ze 30 zgniłek na tym etapie:lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jacques napisał(a):

A propos opcji B, o której rozmawialiśmy swego czasu, to najwcześniej będzie po Świętach, więc będę miał już na sumieniu wnikliwe oględziny pewnie ze 30 zgniłek na tym etapie

No problem - choć po 09. kwietnia to ja już będę miał w głowie wodowanie jachtu w Gdańsku, ale jakiś czas dla Ciebie wykroję.

Daj znać.

Pzdr

Wł.

PS - a uprzedzałem, że nie będzie łatwo...:mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

a uprzedzałem, że nie będzie łatwo...

Ależ Włodku, Ty się o mnie proszę nie martw - ja do 9 kwietnia albo coś (jakimś cudownym zrządzeniem losu!) nabędę, albo przestawię się na inną formę wypoczynku i jakiś abonament na pobyt w Tworkach wykupię. Innej opcji nie widzę;(.

A tak na serio, ja już zawdzięczam Ci baaardzo dużo, każda pomoc od Ciebie, czy tu na forum, to wszystko pcha do przodu i za to pięknie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jacques napisał(a):

A tak na serio, ja już zawdzięczam Ci baaardzo dużo, każda pomoc od Ciebie, czy tu na forum, to wszystko pcha do przodu i za to pięknie dziękuję!

Kuba - nie ma sprawy - jak będziesz potrzebował to w miarę posiadanego czasu pomogę - odzywaj się.

Sukcesów życzę

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

może jest ktoś z południowej części Warszawy kto wspomógłby mnie przy oględzinach przyczepki? Jestem laikiem w tej kwestii, dopiero zaczynam swoją przygodę z karawaningiem. Przeczytałem posty na forum na co zwrócić uwagę, ale sam na pewno nie dam rady. Oczywiście pokryję wszystkie koszty związane z przyjazdem. Przyczepa stoi na Wilanowie w Warszawie. 

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-vivaldi-650-6-osobowa-stan-bardzo-dobry-bezwypadkowa-ID6ForgS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prytulicze napisał(a):

Drodzy forumowicze,

może jest ktoś z południowej części Warszawy kto wspomógłby mnie przy oględzinach przyczepki? Jestem laikiem w tej kwestii, dopiero zaczynam swoją przygodę z karawaningiem. Przeczytałem posty na forum na co zwrócić uwagę, ale sam na pewno nie dam rady. Oczywiście pokryję wszystkie koszty związane z przyjazdem. Przyczepa stoi na Wilanowie w Warszawie. 

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-vivaldi-650-6-osobowa-stan-bardzo-dobry-bezwypadkowa-ID6ForgS.html

Jeśli dopiero zaczynasz to czemu chcesz od razu tak wielką budę? Masz czym ją ciągnąć? Jak co to mieszkam niedaleko, zawsze mogę pomóc Ci przy oględzinach. Mam miernik wilgotności, więc też się przyda jakby co. Jak co to pisz na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prytulicze napisał(a):

Drodzy forumowicze,

może jest ktoś z południowej części Warszawy kto wspomógłby mnie przy oględzinach przyczepki? Jestem laikiem w tej kwestii, dopiero zaczynam swoją przygodę z karawaningiem. Przeczytałem posty na forum na co zwrócić uwagę, ale sam na pewno nie dam rady. Oczywiście pokryję wszystkie koszty związane z przyjazdem. Przyczepa stoi na Wilanowie w Warszawie. 

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-vivaldi-650-6-osobowa-stan-bardzo-dobry-bezwypadkowa-ID6ForgS.html

Jak wyżej napisał @jacek00 zastanów się nad tą wielkością. Sam o mało co nie kupiłem LMC 570, a potem było moje zaskoczenie, że nawet Hobby 455 to dużo jak na początek dla mnie do holowania. Jak bym wziął tą 570 to by była wtopa, chyba że zależy ci na bardziej stacjonarnym karawaningu, albo masz dobry holownik i doświadczenie w podobnych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.