Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Maras napisał(a):

Dziwne to jest . Bo ori sanki AL-KO maja dwie sztuki rurek trzymających. Chyba ,że to jakiś wynalazek  jest  jednostronny

u mnie - też rama AL-KO - wygląda tak jak poniżej - choć w tej przyczepce - Knaus Sport 450 - jest drugie, niezależne miejsce na koło w bakiście technicznej z przodu.

Przełożyłem koło z sanek do przodu ze względu na wyważenie budki i teraz jest lepiej ale sanki oryginalne mam na wypadek, jakbym chciał kiedyś wrzucić do bakisty z przodu np. dwie butle gazu bo wtedy będzie tam za ciężko sądzę i kolo wróci na sanki pod spód - a są one już za osią więc będzie OK.

Pzdr

Wł.

IMG_0013.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, zapewne nie raz widziałeś samoróbki :rolleyes:

Alko ma sporo do nadrobienia w kwestii dostosowania ram do aktualnych potrzeb klientów. Mover skutecznie u wielu użytkowników odcina możliwośc zakupu sanek czy tego ich podnośnika. Pytanie czy ich to w ogóle interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Widziały moje oczy wiele ale trzeba te samoróbki podzielić na dwie kategorie : druciarstwo bez wyobraźni i na te  zrobione z głową gdzie jest to poprawnie zrobione, zamontowane i bezpieczne w użytkowaniu.

Nie mam nic przeciwko takiej twórczości bo zdolne ręce zrobią to co chcesz tym bardziej ,że sam jakieś tam kupione nowe sprzęty po wyjęciu z pudła przerabiam a gwarancja ląduje w żółtym worku na papierowe śmieci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marcin T napisał(a):

Marku, zapewne nie raz widziałeś samoróbki :rolleyes:

Alko ma sporo do nadrobienia w kwestii dostosowania ram do aktualnych potrzeb klientów. Mover skutecznie u wielu użytkowników odcina możliwośc zakupu sanek czy tego ich podnośnika. Pytanie czy ich to w ogóle interesuje.

Nie interesuje ich, bo mają swoje movery montowane do ramy. A jak kupujesz mover konkurencji to Twój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał(a):

Nie interesuje ich, bo mają swoje movery montowane do ramy.

 

40 minut temu, Marcin T napisał(a):

Mover skutecznie u wielu użytkowników odcina możliwośc zakupu sanek

a zobaczcie poniżej - to jest rama AL-KO - i jest i moover i sanki.

pzdr

Włodek

IMG_0010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

 

a zobaczcie poniżej - to jest rama AL-KO - i jest i moover i sanki.

pzdr

Włodek

IMG_0010.JPG

Bo mover masz przed osią. Jakbyś nie miał możliwości montażu przed osią, tylko za osią to mover kolidowałby z sankami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, mover przed osią, sanki za osią. Wszystko będzie ok, jeżeli mover "wejdzie" przed oś, a czasami nie wchodzi przez amortyzatory. Zależy od konkretnych rzstawów belek (podłużnic) ramy i szerokości osi (inny kąt pod którym układa się amortyzator względem ramy i osi) oraz modelu (wymiarów) movera. W skrajnym przypadku może się zdarzyć nawet tak, że przy tym samym rozstawie belek ramy (takiej samej ramie) a innej osi (też alko, ale np. o większej nośności i minimalnie szerszej, tzn. rurze osi szerszej raptem po 1-2 cm na stronę) da się mover założyć z przodu, albo nie, bo minimalnie zmieni się kąt pochylenia amora. Czasami da sie ten problem ominąć, np. dodając dystans międzu jarzmo movera a podłużnicę, a czasem nie, bo mover np. zejdzie niebezpiecznie nisko i może haczyć o ewentualne przeszkody. Okrągłe otwory w podłużnicach ramy do montażu sanek są niestety tylko za osią.  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, golob napisał(a):

Czy ja dobrze widzę że przyczepa stoi podparta na końcach ramy z podniesioną i niepodpartą niczym osią?

Tak, żeby koła miały lepszy przewiew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, golob napisał(a):

Czy ja dobrze widzę że przyczepa stoi podparta na końcach ramy z podniesioną i niepodpartą niczym osią?

Dobrze widzisz - stała tak zanim podparłem ją także pod osią...

Ech... jak to każdy musi wszystko zauważyć ;)

Pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, golob napisał(a):

przyczepa stoi podparta na końcach ramy

Bartek.

Dopiero doczytałem, że napisałeś o podparciu na końcach ramy - Bartek - tak to ja bym jej nigdy nie podparł - jak konserwowałem spód to podnosząc przyczepkę podstawiłem jej najpierw klocki pod ramę, ale było to w najgrubszym jeszcze miejscu ramy - jakieś 1,5 metra od osi - broń boże nie na końcach jak napisałeś - takie złudzenie optyczne jest widać na poprzednim zdjęciu - a potem podparłem dopiero samą oś.

Pamiętam, że nie dało się najpierw podeprzeć samej osi, bo póki nie podparłem całości w czterech miejscach ramy to budka za bardzo bujała mi się na boki, żeby ryzykować kładzenie się pod nią dla podparcia osi - a takie podparcie jak zrobiłem nic złego nie czyniło - pamiętam, że patrzyłem jak zachowuje się rama przy takim podparciu i było OK.

Może na tej wygrzebanej fotce poniżej będzie lepiej widoczne, gdzie podłożyłem wstępnie klocki i nie są to jak widzisz końce ramy a rama w jej prawie najgrubszym miejscu - a fotek z podparcia także pod osią niestety nie znajduję.

Pzdr

IMG_0017.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Bartek.

Dopiero doczytałem, że napisałeś o podparciu na końcach ramy - Bartek - tak to ja bym jej nigdy nie podparł - jak konserwowałem spód to podnosząc przyczepkę podstawiłem jej najpierw klocki pod ramę, ale było to w najgrubszym jeszcze miejscu ramy - jakieś 1,5 metra od osi - broń boże nie na końcach jak napisałeś - takie złudzenie optyczne jest widać na poprzednim zdjęciu - a potem podparłem dopiero samą oś.

Pamiętam, że nie dało się najpierw podeprzeć samej osi, bo póki nie podparłem całości w czterech miejscach ramy to budka za bardzo bujała mi się na boki, żeby ryzykować kładzenie się pod nią dla podparcia osi - a takie podparcie jak zrobiłem nic złego nie czyniło - pamiętam, że patrzyłem jak zachowuje się rama przy takim podparciu i było OK.

Może na tej wygrzebanej fotce poniżej będzie lepiej widoczne, gdzie podłożyłem wstępnie klocki i nie są to jak widzisz końce ramy a rama w jej prawie najgrubszym miejscu - a fotek z podparcia także pod osią niestety nie znajduję.

Pzdr

Spoko, rozumiem, myślałem że tak sie przechowuje przyczepa. Lepiej nie pokazywać takich zdjęć wyrwanych z kontekstu bo potem ludzie robia takie głupoty jak zimowanie przyczepy z kołami w górze i tylko rozszczelniają budy w ten sposób bo oś nie może być w powietrzu a konstrukcja się deformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, golob napisał(a):

zimowanie przyczepy z kołami w górze

Bartek - ja zimuję budkę uniesioną kołami nad glebę, tyle, że jest ona podparta w 6 punktach - dwa podparcia pod osią i 4 podparcia tak mniej/więcej jak widzisz na tej fotce powyżej - no i oczywiście 4 podparcia normalnymi podporami, ale to dla tzw. świętego spokoju żebym mógł w niej spokojnie chodzić.

Widziałem już budki podparte na końcach ramy w jej najsłabszym punkcie, ale to dobrze tej ramie nie robiło - aż się wyginała do góry - koszmar.

Także wszystko trzeba robić z głową.

Milego dzionka

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.