Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

 

15 minut temu, mateaknl napisał(a):

witam wszystkich, mam pytanie czy sa tu na forum ogloszenia uzytkownikow ktorzy oferuja swoja pomoc w ogledzinach przyczepy ktora chcialbym kupic? Chodzi mi o woj. pomorskie

W pierwszym poście tego wątku jest zestawienie - trudno powiedzieć na ile aktualne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie znaleźć używany sprzęt 10 -12 letni czy to będzie samochód czy też przyczepa od pierwszego właściciela tzw. z salonu jest naprawdę trudno.

Są takie rodzynki tyle tylko, że w pierwszej kolejności idą one do znajomych .

I nie ukrywajmy taki zadbany sprzęt czy to będzie samochód ze znikomym przebiegiem dosłownie w stanie salonowym czy też przyczepa ,która była garażowana i była oczkiem w głowie właściciela który pedantycznie dbał o nią cały czas   aż do bólu będzie dużo droższa od takiej samej np. sprowadzonej która miała kilku właścicieli a czasami o nie wiadomej historii albo z wymyśloną  historią na poczekaniu przez handlarza. 

I taki sprzęt musi kosztować więcej i nie będzie w   ogłoszeniach  na początku gdzie filtr ustawimy "od najtańszej " a na pewno na samym końcu. 

Mimo stanu salonowego kupujący  przy oględzinach będą grali idiotów że ta cena jest nieadekwatna bo przecież ten rocznik !! w ogłoszeniach jest dużo tańszy. 

Ludziki chcą salon ale już aby zapłacić za  ten używany salon to już nie . To ta  większość. Całe szczęście, że są jeszcze normalni ludzie to ta mniejszość  którzy zapłacą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mundek28 napisał(a):

Oczywiście że trzeba wszystko albo bardzo wiele sprawdzić.Tylko gdybym ja sprzedawał coś za 20 tys. zł. i miałbym stracić na oględziny cały dzień to bym podziękował kupującemu.Trzeba wszystko sprawdzić dokładnie ale szybko i sprawnie.Jak sprzedawałem swojego kilkoletniego Nissana i kupujący kręcił nosem że jest jakaś ryska na progu a fotele są takie jakieś niewygodne to poradziłem aby udał się do salony z dwukrotnością sumy i będzie zadowolony.

A gdybyś Ty kupował ten samochód nie pokazał byś sprzedającemu tych wad choćby po to aby trochę urwać z ceny?

Takie jest "prawo" kupującego. Kiedyś sprzedając Poloneza z szyberdachem potencjalny kupiec narzekał na dziurę w dachu  i mu przyznałem rację - samochód kupił ktoś inny i był bardzo zadowolony z tej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ed napisał(a):

Takie jest "prawo" kupującego

Tia...

Onegdaj sprzedając któreś tam auto podczas oględzin z kupującym widziałem wyraźnie, że szuka on pretekstu do zbicia ceny - jak to normalny kupujący.

Więc z ramach zachwalania auta - a czasy były już mocno minione i pewne wyposażenie ówczesne niekoniecznie standardowe - pokazałem człowiekowi elektryczne szyby.

Na co usłyszałem - "a weź Pan sobie tą elektrykę zabierz - ja chcę kupić auto"

Pamiętam, że marudny był gość bardzo i w końcu auta nie kupił.

Inne z kolei auto sprzedając miałem takiego farta/niefarta (do wyboru), że kolejni kupujący wpłacali zaliczki - po 10 % - po czym z jakiś tam powodów wycofywali się z transakcji.

Po piątym chyba takim przypadku stwierdziliśmy z żoną, że w zasadzie to już połowę auta sprzedaliśmy i obniżyliśmy cenę o połowę - po czym auto poszło w jeden wieczór ;)

Także różnie to bywa ze sprzedawaniem...

Pzdr

Włodek

PS - ale to tak trochę OT - już kończę...

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

To jak chcesz upchnąć 3 dzieci w tej po cyganach jak tam jest jedno łóżko małżeńskie, a podkowa ma nieoryginalne poduszki i nie ma stołu więc nie da rady zrobić tam łóżka

ponoć tam są deseczki w tej podkowie i na nich się materac rozkłada. po niedzieli pojadę z ciekawości obejrzeć tą przyczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konradk napisał(a):

ponoć tam są deseczki w tej podkowie i na nich się materac rozkłada. po niedzieli pojadę z ciekawości obejrzeć tą przyczepę

3 dzieci ‐ szukaj piętrusa z trzema łóżkami w pionie... lub podwójny piętrus i vis-a-vis łóżko rozkładane ze stolika. Są takie układy i tylko to brałbym pod uwagę...

Dwa osobne ( podwójne ) "tapczany" przy 5 osobach mija się z celem !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rumpel napisał(a):

3 dzieci ‐ szukaj piętrusa z trzema łóżkami w pionie... lub podwójny piętrus i vis-a-vis łóżko rozkładane ze stolika. Są takie układy i tylko to brałbym pod uwagę...

Dwa osobne ( podwójne ) "tapczany" przy 5 osobach mija się z celem !

Pozdrawiam

wiem że są, wypożyczam właśnie taką hobby 650 KMFe. ale wybór takich przyczep jest mały i ceny wysokie ?

5 minut temu, jacek00 napisał(a):

składany, przenośny.Taka partyzantka trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Z ciekawości jeżeli to nie tajemnica to ile kosztuje wypożyczenie takiej budki ?

pzdr

Włodek

zależy w jakim okresie i na jak długo.ostatnio płaciłem 250 zł za dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam przyczepy do DMC 1200 kg z łóżkiem małżeńskim i podkową, która po rozłożeniu pomieści dodatkowo 2 osoby. 
wpadła mi w oko taka oto przyczepa Home-Car 

https://www.otomoto.pl/oferta/home-car-466-h-ID6F51aV.html 

nie znam ani marki i opinii o nich, jak również firmy handlującej z Bedlno. 
Czy macie jakieś doświadczenia ze sprzedawcą jak i z marką Home-Car? 
przy oględzinach na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 12:53, BuryKocur napisał(a):

PS - Qrcze - co jest, że co kto chce coś kupić i zamieści jakieś fotki to wszędzie wyłazi ta wilgoć albo wręcz już zgnilizna i zbutwienie...

Pewnie jest tak że my jako potencjalni kupujący, umieszczamy głównie zdjęcia miejsc "podejrzanych" dla laika. A wytrawne oko widzi tam zgniliznę i rozkład. I dzięki temu się uczymy :D. Sam po sobie widzę że, robienie zdjęć (skanownie) na miejscu w przyczepie daje dużo materiału do analizy, coś co na żywo wygląda spoko(to sobie ogarnę) w domu na chłodno okazuje się większym problemem.

Szukającym Powodzenia:D sam jeszcze szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.