Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, calmus83 napisał(a):

Ale ma kilka mankamentów dziura w podłodze bakisty, reszta wygląda na suchą.

Nie - no - proszę Cię Kolego nie pisz takich rzeczy - ta podłoga to jedna wielka zgnilizna, który tylko dzięki Opatrzności jeszcze trzyma się w miejscu podłogi.

Może jeszcze napiszę prościej - tak wygląda na wskroś przegniła sklejka podłogowa - jakbyś tam wsadził głębiej rękę i szarpnął tą "podłogę" w dół to wypadła by na ziemię.

To kompletny zgniłek - zostaw go w spokoju

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za "chłodne oko". :D

Muszę się nauczyć robić zdjęcia, bo z mojego wrażenia podłoga bakisty była inna podłogą niż reszta przyczepy. Ale absolutnie zgadam się z tym, że uchwycony na zdjęciu fragment jest całkowicie zgnity.

Dużo bardziej zasmuciły mnie te fragmenty koło okna dachowego. 

Odpuszczamy i szukamy dalej "idealnej budki" :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, calmus83 napisał(a):

uchwycony na zdjęciu fragment jest całkowicie zgnity.

Jak jest zgniły nawet taki kawałek podłogi to sklejka niestety jest materiałem niezwykle higroskopijnym i chłonie wewnątrz wodę jak gąbka i jeżeli nie od razu to za chwilę tak będzie wyglądała cała podłoga.

Dlatego oględziny warto zaczynać od skrupulatnego przeglądu spodu - latarka - czujnik wilgoci i oglądamy cały spód.

Dlatego nieśmiała propozycja - zaopatrz się na allegro w czujnik pomiaru wilgotności drewna - niewielki koszt rzędu 50 - 80 zł a bardzo pomaga przy oględzinach - szczególnie jak masz wątpliwość co do stanu części drewnianej  zabudowy.

Miłego szukania dalej a jakbyś miał wątpliwości to nie krępuj się pytać - każdy kiedyś zaczynał.;)

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, calmus83 napisał(a):

Odpuszczamy i szukamy dalej "idealnej budki"

Kolego @calmus83, nie chciałbym Cię wywoływać do tablicy, ba, gdybyś nie chciał tego upubliczniać, to prywatna wiadomość też byłaby super, ale jako też jestem na etapie poszukiwań (a jakiś tam overlap terytorialny mamy, patrząc choćby na niedawne nasze dywagacje choćby na temat przyczepy w Ksawerowie), to gdybyś dał namiar, której to przyczepy radziłbyś odpuścić choćby nawet oględziny, byłbym Ci wdzięczny (za oszczędność czasu, ale i $).

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 13:42, calmus83 napisał(a):

image;s=1080x720 2.jpg

Podobno te pionowe plastiki pękają od mrozu, czasu, patrzenia i trzeba je co jakiś czas wymieniać. Taką opinię usłyszałem od osoby która szukała długo hobby "polift", a zakupiła przed liftową bo niby raczki mocniejsze. I tych pionowych plastików niema więc nie pękają. Czy  użytkownicy hobby 2003+ potwierdzą taką teorię?

P.s spojrzę na zdjęcia z dzisiejszej eskapady i jutro będę podsyłał kolejne wątpliwości:D

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, calmus83 napisał(a):

Podobno te pionowe plastiki pękają

To jest półprawda. Bo z jednej strony czasem tak pękają. Z drugiej strony miałem dwie przyczepy z takimi blendami i nie miałem z tymi plastikami problemu nie pękły. I kolejna rzecz można to bez problemu kupić nawet nowe ale wtedy koszt jest ok 2k- 2,5k za stronę 

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki, to mi trochę rozjaśnia temat,

9 godzin temu, kleo77 napisał(a):

I kolejna rzecz można to bez problemu kupić nawet nowe ale wtedy koszt jest ok 2k- 2,5k za stronę 

bo na jednym ze zdjęć w ogłoszeniu dopatrzyłem się braku przednich rączek, a na żywo wszystko było w porządku, pewnie gość wymieniał te panele cykął fotkę i taką wrzucił do ogłoszenia.

2. czujnik wilgotności dziś dojdzie do paczkomatu, jak widziałem to ma dwie ostre sondy, czy jak będę je przykładał do podłogi od spodu to nie zrobią mi się mikro dziurki którymi zacznie wszystko podciekać?

 

3. Oglądałem wczoraj "tę jedyna i wspaniałą", ale tak daleko ode mnie, że na miejscu było już szaro.

podsyłam kilka zdjęć. (cieskawe gdzie się wkleją;D).

 

4.Podłoga od spodu wymaziana bitexem (lub czymś podobnym), dyszel i rama do połowy też,  sprzedający mówi, że jak kupował to właśnie przyczepka była w trakcie tego procesu i nie pozwolił domalować ramy do końca. Sugeruje mi nawet zmycie z ramy i dyszla tego mazidła. Rama śladów ingerencji nie ma(spawów zgrzewów).

5. okno dachowe ma widoczne "pęknięcie/ zużycie"(czy trzeba to okno wymieniać już?)  i można je tylko uchylić bo w otwarciu przeszkadza mały panel fotowoltaiczny (oceniam go na góra 50W), pewnie będę go usuwać... i montować coś mocniejszego.

6. I największy wg mnie mankament pęknięta, ale połatana przednia szyba, podobno już tak kupił i nic nie leci, przyczepa pod wiatą, oglądałem parapet i bakistę wygląda sucho.

 

7. I ostatnie zdjęcie to prawa szafka z tych nad kuchenką(zdjęcie robione w dolnej niższej części w górniej części otwieranej do góry nic się nie dzieje) poza tym spuchnięciem nic więcej nie znalazłem. 

 

Oki rozpisałem się i poddaję pod surowy osąd :D

 

IMG_20230207_170242.jpg

IMG_20230207_172443.jpg

IMG_20230207_173132.jpg

IMG_20230207_173357.jpg

IMG_20230207_173457 ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, calmus83 napisał(a):

"tę jedyna i wspaniałą"

Jak porównam Twój opis z pewną rozmową telefoniczną, którą swego czasu przeprowadziłem (o co nie zapytać, to wszędzie jakieś 'kwiatki'), to nie oprę się pokusie i zapytam, czy to przypadkiem nie ta Hobby w Ząbkach?

J.

Edytowane przez Jacques (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, calmus83 napisał(a):

 Oki rozpisałem się i poddaję pod surowy osąd :D

Tu ktoś poszalał - najgorsze że zrobienie teraz prawidłowej konserwacji to nie lada wyczyn

IMG_20230207_170242.jpg

Te pęknięcia są na mocowaniu prowadnic. Woda bezpośrednio do środka lecieć nie będzie ale to okno powinno się uchylać i całkowicie odsuwać w tył (tam pewnie blokuje to ten panel) - pęknięcia są spore  i pytanie czy to się w rękach nie rozsypie jak zacznie się z tego korzystać - raczej do szybkiego zrobienia (czyt. wymiany) 

IMG_20230207_172443.jpg

To okno jest podwójne ale to trzebby koniecznie zrobić bo woda i wilgoć będzie się gromadzić w najlepszym wypadku w przestrzeni pomiędzy oknami 

IMG_20230207_173132.jpg

Odchylałeś te uszczelki? Co jest pod nimi?

IMG_20230207_173357.jpg

Tu nie bardzo rozumiem to zdjęcie. Szafka tak odstaje od ściany bocznej??

IMG_20230207_173457 ed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jacques mówiłem że, patrzymy na te same :D.

31 minut temu, kleo77 napisał(a):

To okno jest podwójne ale to trzebby koniecznie zrobić bo woda i wilgoć będzie się gromadzić w najlepszym wypadku w przestrzeni pomiędzy oknami 

Pytałem Hobby sobie za to okno życzy 6k i do tego komplet uszczelek 1,2k. Patrząc na używki to jeszcze się chyba nie nauczyłem wyszukiwać części, bo znaleźć nic nie mogę.

 

35 minut temu, kleo77 napisał(a):

Tu nie bardzo rozumiem to zdjęcie. Szafka tak odstaje od ściany bocznej??

tu bardziej chodzi o górę i widoczne delikatne 2 spuchnięcia...

 

37 minut temu, kleo77 napisał(a):

Tu ktoś poszalał - najgorsze że zrobienie teraz prawidłowej konserwacji to nie lada wyczyn

Ech... :D ale jak zakonserwowana to może szybko nie zgnije...

a pod uszczelki zapomniałem zajrzeć.

Szyba czołowa ma 2 rysy jedną z zewnątrz czymś klejoną a, drugą od środka(miałem nadzieję że uda mi się kupić tę szybę nową/ używaną za jakieś nie duże pieniądze, a widzę że niby popularny model a części trzeba szukać/polować.

:D  Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, calmus83 napisał(a):

Widzisz Jacques mówiłem że, patrzymy na te same :D.

Nie ma wyjścia, teraz nic tylko jakaś linia demarkacyjna do wyrysowania palcem na mapie i podział kraju na strefy wpływów^_^.

A tak na serio, to 'problem' polega na tym, że jeszcze na papierze, czasami po zdjęciach, to wydaje się, że powinno coś się udać na spokojnie ustrzelić i dla wszystkich wystarczy zdrowych przyczep.

Ale jak się 'podrapie', pojeździ, poczyta... No nic tylko liczyć na jakąś zadbaną prywatną - choć tu wydaje się, że sporo takich, w które ktoś wtopił i po roku/dwóch, po pandemii wracają szukając nowego właściciela/jelenia. Smutno. Jeszcze mam determinację, choć jakby trochę mniej...

Niezmiennie życzę Ci @calmus83 powodzenia w poszukiwaniach! Twój sukces absolutnie nie jest moją porażką, a co się nauczymy w tzw. międzyczasie, to nasze. Głowa do góry.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, calmus83 napisał(a):

Pytałem Hobby sobie za to okno życzy 6k

Nie zgłębiałem tematu ale okna do Hobby produkowała firma która już nie istnieje zdaje się marka Polyplastic

Natomiast okna które zakłada się w starszych przyczepach obecnie nowe (konwersja)to okna firmy ParaPress. Niestety nie są one w pełni kompatybilne ze starym producentem i wymagają dostosowania w celu montażu.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacques napisał(a):

Jeszcze mam determinację, choć jakby trochę mniej...

Tak się zaczynam zastanawiać czy nie kupić 2ch może 3 trzech i nie złożyć z tego jednej może dwóch "idealnych" :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, calmus83 napisał(a):

czujnik wilgotności dziś dojdzie do paczkomatu, jak widziałem to ma dwie ostre sondy, czy jak będę je przykładał do podłogi od spodu to nie zrobią mi się mikro dziurki którymi zacznie wszystko podciekać?

Mam w swoim mierniku podobnie - i próbowałem na wszelkie metody nie wbijając tych sond w mierzony przedmiot i jestem bardzo zaskoczony - jeżeli drewno jest surowe i niczym nie malowane to wystarczy przyłożyć te szpikulce bez ich wbijania i też pokazuje wynik - spróbuj w Swoim mierniku.

Dziwne ale tak jest ...

 

5 godzin temu, calmus83 napisał(a):

Podłoga od spodu wymaziana bitexem (lub czymś podobnym), dyszel i rama do połowy też,  sprzedający mówi, że jak kupował to właśnie przyczepka była w trakcie tego procesu i nie pozwolił domalować ramy do końca.

Nie dziwię się - tak fatalnie i niechlujnie położonego preparatu konserwującego dawno nie widziałem.

U siebie robiłem konserwację podwozia budki i da sie to zrobić porządniej.

Jak dla mnie to zapaćkanie tym biteksem drewna miało służyć nie tyle "konserwacji" ile próbie ukrycia czegoś co nie powinno ujrzeć światła dziennego - popatrz uważnie na fakturę tej płyty podłogowej ze zdjęcia - jak dla mnie na 80 % jest tam ukryta zgnilizna.

Poniżej masz fotki mojej podłogi po konserwacji - popatrz na jednolitą "fakturę" tej sklejki i porównaj.

Pzdr

Włodek

 

IMG_0010.JPG

IMG_0009.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, calmus83 napisał(a):

ale jak zakonserwowana to może szybko nie zgnije...

Zgnije - jeżeli już nie zgniło - zobacz drewno w tych kawałkach niezapaćkanych biteksem - to jest żadna konserwacja - to jest zrobione na odpierdziel się zamalowanie czegoś pod spodem pod przykrywką "konserwacji"

Co to za "konserwacja" wykonana tak niechlujnie ???

Tą budkę należy zostawić i szukać dalej.

Pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.