Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Ale dodaj też, że jest to polecana osoba na forum - P. Aleksandra Szczuka cieszy się renomą rzetelnej osoby w handlu.

pzdr

Wł.

Zainteresowała mnie u Nich jedna cepka, ale ponieważ mam jakieś 700km w jedną stronę poprosiłem o więcej zdjęć w wyższej rozdzielczości by ocenić jej stan zwłaszcza z zewnątrz - czy mi odpowiada ( te z ogłoszenia słabe i w kiepskich zimowych warunkach robione ). Dostałem odpowiedź, że wyśle tego samego dnia. Do dziś nic nie dostałem, a było to miesiąc temu.

To tyle . Trochę się zawiodłem takim podejściem - co nie zmienia faktu, że dalej obserwuję ich ofertę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie u Nich jedna cepka, ale ponieważ mam jakieś 700km w jedną stronę poprosiłem o więcej zdjęć w wyższej rozdzielczości by ocenić jej stan zwłaszcza z zewnątrz - czy mi odpowiada ( te z ogłoszenia słabe i w kiepskich zimowych warunkach robione ). Dostałem odpowiedź, że wyśle tego samego dnia. Do dziś nic nie dostałem, a było to miesiąc temu.
To tyle . Trochę się zawiodłem takim podejściem - co nie zmienia faktu, że dalej obserwuję ich ofertę.
Pozdrawiam
Ja bym się im przypomniał. Bo niejednokrotnie zdjęcia wysyłali.

Tak czy inaczej w Białogardzie też trzeba mieć oczy szeroko otwarte bo i u nich mogą znaleźć się wpadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Ale dodaj też, że jest to polecana osoba na forum - P. Aleksandra Szczuka cieszy się renomą rzetelnej osoby w handlu.

pzdr

Wł.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt przy kupowaniu budy z poza granic Polski, z kim jest umowa, ubezpieczenie, przegląd techniczny. U Pani Aleksandry jest wszystko jasne i proste. Po uzgodnieniu że kupuję przyczepę, jedzie ona na przegląd techniczny, sprzedawca w moim imieniu wykupuje OC, dostaję fakturę sprzedaży (nie trzeba płacić podatku) i jazda. U siebie tylko rejestracja przyczepy (nie trzeba oddawać tablicy rejestracyjnej). 

Niby papierologia, ale ważna. Jak od sprzedającego otrzymam komplet dokumentów to później życie jest łatwiejsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lunarii napisał(a):

mam dwie oferty, które rozważam

Jest jeszcze taki punkt gdzie z tego co wiem to dość rzetelnie handlują:

http://michal-kamp.pl/

Swoja drogą co to znaczy, że przyczepa jest bez prawa do rejestracji?

http://michal-kamp.pl/przyczepy-kempingowe/

Co jej może brakować?

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin T napisał(a):

W ogłoszeniu jest napisane "sprowadzona z Danii bez dokumentów".

Jak nie ma dokumentów, to po co się taką przyczepą interesować.

To jest tylko proszenie się o problemy.

Jak wyżej pisałem, komplet dokumentów = łatwiejsza rejestracja przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grall napisał(a):
12 minut temu, Marcin T napisał(a):

W ogłoszeniu jest napisane "sprowadzona z Danii bez dokumentów".

Jak nie ma dokumentów, to po co się taką przyczepą interesować.

Bo jest często połowę tańsza, a jak ktoś potrzebuje stacjonarnie, to po co mu papiery. Ważne aby kupić na ważną umowę, a najlepiej fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Także w tym wątku kłaniam się nisko - tym bardziej, że naprawdę doceniam ogrom wiedzy i doświadczeń, którymi się dzielicie, a dzięki czemu proces poszukiwania (używanej) przyczepy przestaje jawić się jako zadanie niewykonalne, a zaczyna wyglądać jak zadanie po prostu trudne...

Zbierałem się jeszcze dzisiaj do zostawienia tu zapytania, czy przypadkiem ktoś z Was nie oglądał już tego egzemplarza Cristall 490 TK w Zduńskiej Woli (2001 za 24.8k), którą zapewne w horyzoncie najbliższych kilkunastu dni mógłbym mieć sposobność obejrzeć (będąc w pobliżu), no ale...

No właśnie, starając się najpierw odrobić swoją pracę domową, aby być jak najlepiej przygotowanym nie tylko do oględzin, ale także do ewentualnej dyskusji z Wami, trafiłem na tą stronę i chciałbym wobec tego dowiedzieć się Waszej opinii: czy z Waszego doświadczenia warto nakręcić ~120km extra i poświęcić jakieś minimum 4h życia, aby obejrzeć przyczepę, którą ktoś kupił w Szwajcarii za połowę stawki (ze względu na stwierdzone problemy z przeciekaniem)?

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem jedną z interesujących mnie Hobby, wygląda bardzo obiecująco.

Ale ma kilka mankamentów dziura w podłodze bakisty, reszta wygląda na suchą. I to co najbardziej mnie martwi to zacieki, żona nazwała to "pajączki" symetryczne w okolicach dużego okna dachowego.

I teraz pytanie czy to tak można zostawić, czy mogło powstać na skutek ulewy i nie domkniętego okna, czy coś z oknem i jego szczelnością jest nie tak i konieczny będzie remont?

pozdrawiam

IMG_20230206_155707.jpg

IMG_20230206_155736.jpg

IMG_20230206_160107.jpg

IMG_20230206_160619.jpg

IMG_20230206_160622.jpg

IMG_20230206_160614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, calmus83 napisał(a):

Obejrzałem jedną z interesujących mnie Hobby, wygląda bardzo obiecująco.

Ale ma kilka mankamentów dziura w podłodze bakisty, reszta wygląda na suchą. I to co najbardziej mnie martwi to zacieki, żona nazwała to "pajączki" symetryczne w okolicach dużego okna dachowego.

I teraz pytanie czy to tak można zostawić, czy mogło powstać na skutek ulewy i nie domkniętego okna, czy coś z oknem i jego szczelnością jest nie tak i konieczny będzie remont?

pozdrawiam

IMG_20230206_155707.jpg

IMG_20230206_155736.jpg

IMG_20230206_160107.jpg

IMG_20230206_160619.jpg

IMG_20230206_160622.jpg

IMG_20230206_160614.jpg

Jak dla mnie to wygląda ona mocno zużytą. Jak napisałeś, dziura w bakiście, ale drewno ma to do siebie że wilgoć wchłania dużo dalej niż jest dziura. Na suficie przy oknie, dla mnie to są ślady pęknięć. Umywalka pęknięta, przy kranie brudno i pęknięcia.

Odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.