Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, peja76 napisał(a):

Screenshot_20230126-073004_Photos.jpg

Widziałem Dethleffsa z kompletnie zgnitym przodem przez takie pęknięcia, więc tutaj też trzeba być czujnym, to dotyczy wszystkich "plastikowych" ścian przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Na wstępie chciałem się przywitać. Jakiś czas temu byłem posiadaczem starego kampera rocznik 90,i średnio to była przygoda udana z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych a raczej jego brak.  Teraz chcemy z kolei kupić przyczepę. Wstępnie znaleźliśmy już jedną,czy możecie rzucić okiem i coś podpowiedzieć? 

Wygląda nieźle,ogólnie gotowa do sezonu i nam pasuje jej układ wnętrza. Z dialogu ze sprzedawcą wychodzi że wszystko jest i wszystko działa.

Nie mieszkamy w Pl,więc link norweski

https://www.finn.no/288733256

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądać kolejna przyczepę, tym razem droższa, i nowszą. Z rzeczy widocznych gołym okiem uszczerbienie przedniej szyby, nieorginalna tylna szyba i jakaś robota przy drzwiach wejściowych przy górnej listwie. Oceńcie może swoim okiem, nawaliłem zdjęć jak małpa kitu, facet miał dużo cierpliwości:) Sprowadzona z Danii, dość długo bo dwa lata chyba stoi, więc albo nie ma chętnych na taką przyczepę, albo jest tu nie tak coś czego ja nie dostrzegam. Wyposażeniowe bieda wersja może dlatego.  Jakościowo w środku wykonanie na na dobrym poziomie poziomie. 

https://photos.app.goo.gl/eomJzQnyu8zCoRtN7

Coś widzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lunarii napisał(a):

Coś widzicie?

Na szybko - przykręcenie prawej osłony koła chyba nie jest wykonane oryginalnie.

Generalnie jak dla mnie to ona wygląda jak po jakimś ciężkim remoncie - tam jest prawie nic jak dla mnie nie złożone - nazwijmy to - równo - od przewodów pod spodem począwszy.

Ale nie piszę więcej bo boję się, że znów będę się czepiał.

Niech Koledzy z większym doświadczeniem się wypowiedzą.

pzdr

Wł.

PS - ile ona ma kosztować i z którego jest roku?

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lunarii napisał(a):

Byłem oglądać kolejna przyczepę, tym razem droższa, i nowszą. Z rzeczy widocznych gołym okiem uszczerbienie przedniej szyby, nieorginalna tylna szyba i jakaś robota przy drzwiach wejściowych przy górnej listwie. Oceńcie może swoim okiem, nawaliłem zdjęć jak małpa kitu, facet miał dużo cierpliwości:) Sprowadzona z Danii, dość długo bo dwa lata chyba stoi, więc albo nie ma chętnych na taką przyczepę, albo jest tu nie tak coś czego ja nie dostrzegam. Wyposażeniowe bieda wersja może dlatego.  Jakościowo w środku wykonanie na na dobrym poziomie poziomie. 

https://photos.app.goo.gl/eomJzQnyu8zCoRtN7

Coś widzicie?

 

Nad drzwiami to często spotykane pęknięcie poszycia, tylko naprawione tragicznie przez naklejenie jakiejś maty.

Może znawcy Adrii niech się wypowiedzą. Na pewno podłoga ma ubytki zabezpieczenia i to trzeba zrobić. Pytanie dlaczego stoi dwa lata na blachach DK?

Zorientuj się czy nie ma jakiegoś prawnego bubla. Jak kupić to na krajowych blachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Aż się położyłem pod swoją budką, bo nie pamiętałem jak tam jest wykończona część techniczna od dołu - mam tam sklejkę - tyle, że u mnie całość od spodu jest przyzwoicie zakonserwowana.

Ale masz rację - grubość tego kawałka zastanawia dlaczego aż taką grubość trzeba było podkładać.

Pzdr

Włodek

Rok 2012, cena wyjąsciowa 54900 brutto, ale coś pewnie utarguje. Tylko dość biedna wersja. Często przyczepy z importu mają bogate wyposażenie, klime, mover, markiza rozprowadzenie ciepłego powietrza, pełną łazienkę. Tutaj tego nie ma. Są defekty kosmetyczne - dwie lampki nie świecą, przednia szybu w rogu ukruszona po gradzie, wymieniony szyberdach. W środku nie ma moim zdaniem wilgoci, zapach przyjemny, zakamarki ogladałem, listy idą wszędzie prosto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lunarii napisał(a):

Rok 2012, cena wyjąsciowa 54900 brutto, ale coś pewnie utarguje

Z takim uszkodzeniem zdecydowanie nie warto:

image.thumb.png.5ee3770a1e1287bb7ca7aef3faa25411.png

Jest to źle naprawione i będzie postępować dalej. Widać, że ktoś nieumiejętnie demontował drzwi i nałożył jakąś szpachle, która popękała. Odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie nie jest atrakcyjna, ale jak by technicznie było wszystko spoko to za dobrą sztukę byłbym skłonny zapłacić. Intuicja mi też podpowiada, żeby odpuścić, choć jak oglądałem to wydawało się, że to może być to. Zbadałem wilgotnościomierzem, tylko miejsca narażone na wilgoć miały ciut większe odczyty, ale generalnie wszystko było suche. To, że nie są polskie blachy to jest dla mnie duży minus, bo jak wcześniej Marcin zauważył, w przypadku bubla prawnego będę miał problem. Za dużo się nie dopatrzyliście, więc ta sztuka nie była chyba najgorsza. Coś czuje, że skończy się tak, że szarpne się na nową budkę (jakiś niższy segment) - mam dwie oferty, które rozważam i z każdą obejrzaną używką jestem bliżej decyzji o zakupie u dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lunarii napisał(a):

Coś czuje, że skończy się tak, że szarpne się na nową budkę (jakiś niższy segment) - mam dwie oferty, które rozważam i z każdą obejrzaną używką jestem bliżej decyzji o zakupie u dealera.

No to jeszcze raz napiszę, także ze swojego doświadczenia gdzie miałem jedną używaną i dwie nowe. Jeśli dysponujesz budżetem odpowiednim to idź i kupuj nową. Widzisz jakie są chore ceny za 10-15 letnie budki. Do tego ryzyko, że władujesz się w jakiegoś zgniłka. Ja po swojej pierwszej używce wolałem dołożyć i kupić nową i mieć pewność, niż mieć gdzieś tam z tyłu głowy, że coś jednak tej budce może doskwierać. 

Poza tym używana to też sporo wydatków po zakupie gdzie trzeba coś zrobić, a to wymienić opony, a to wymienić reduktor, wąż od gazu, zrobić przegląd gazowy, hamulców, najaszdu, łożysk itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lunarii napisał(a):

To, że nie są polskie blachy to jest dla mnie duży minus, bo jak wcześniej Marcin zauważył, w przypadku bubla prawnego będę miał problem.

Absolutnie nie kupuj pod żadnym pozorem przyczepki nie od konkretnej osoby w Polsce a najlepiej kupuj już na polskich blachach, z naszym ubezpieczeniem i naszym przeglądem.

Na ten przekręt kupna już wiele osób dało się złapać a potem jesteś bez szans z jakąkolwiek gwarancją.

Znam ten temat z żeglarstwa i jachtów sprowadzanych na handel.

Nie rób tego !!!

Pzdr

Włodek

 

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lunarii napisał(a):

Za dużo się nie dopatrzyliście, więc ta sztuka nie była chyba najgorsza.

nie doczytałeś uważnie:

1 godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Generalnie jak dla mnie to ona wygląda jak po jakimś ciężkim remoncie - tam jest prawie nic jak dla mnie nie złożone - nazwijmy to - równo - od przewodów pod spodem począwszy.

Jeżeli mogę zasugerować - odpuść ten egzemplarz - nie wiem czy to Tobie, ale komuś dawałem ostatnio adres strony firmy w Łomiankach:

https://kamperowy.pl/kategoria-produktu/przyczepy-kempingowe/

To żaden mój jakiś super znajomy - ot, sąsiad i tyle - handluje - serwisuje - mnie akurat zrobili przegląd OK, ale są tacy co narzekają - jak to wszędzie.

Ostatnio ktoś chyba nowy na forum kupił tam przyczepkę, którą wcześniej dość dokładnie oglądałem i szczerze mówiąc nie znalazłem w niej nic szczególnego "in minus"  - tyle, że są tam zdecydowanie nowsze budki i w zdecydowanie lepszym stanie niż ta obecnie "Twoja" omawiana - ale także i droższe.

Tematu cen tych przyczep nie komentuję - to jest rzecz wtórna choć oczywiście powiązana, ale nie umiem powiedzieć jak ich ceny mają się - i na ile są atrakcyjne - w stosunku do nowego sprzętu, który - jak Jacek słusznie w sumie zauważył - ma swoje ogromne zalety.

Także jak chcesz to daj znać - jak byś był zainteresowany to mogę tam podjechać i looknąć co mają obecnie - daleko nie mam.

Pzdr

Włodek

 

 

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lunarii napisał(a):

Cena faktycznie nie jest atrakcyjna, ale jak by technicznie było wszystko spoko to za dobrą sztukę byłbym skłonny zapłacić. Intuicja mi też podpowiada, żeby odpuścić, choć jak oglądałem to wydawało się, że to może być to. Zbadałem wilgotnościomierzem, tylko miejsca narażone na wilgoć miały ciut większe odczyty, ale generalnie wszystko było suche. To, że nie są polskie blachy to jest dla mnie duży minus, bo jak wcześniej Marcin zauważył, w przypadku bubla prawnego będę miał problem. Za dużo się nie dopatrzyliście, więc ta sztuka nie była chyba najgorsza. Coś czuje, że skończy się tak, że szarpne się na nową budkę (jakiś niższy segment) - mam dwie oferty, które rozważam i z każdą obejrzaną używką jestem bliżej decyzji o zakupie u dealera.

Popatrz tu:

https://handelkemping.otomoto.pl/inventory

Trochę może daleko, ale warto wybrać, pojechać i popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, grall napisał(a):

Popatrz tu:

Ale dodaj też, że jest to polecana osoba na forum - P. Aleksandra Szczuka cieszy się renomą rzetelnej osoby w handlu.

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.