Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, micbys napisał(a):

Jeśli w XC60 jest system Googla to można spodziewać się wielu błędów. Pod tym kątem system grupy VAG wypada znacznie lepiej. 

Ale tak czy owak Volvo to auto klasy Premium, a Skoda mimo olbrzymiego postępu do niej nie należy. 

Nowy system XC jest na Google i działa bezproblemowo lecz jest ubogi jeśli chodzi o informacje i ustawienia. 
Skoda ( Octavia) ma nowy system i na początku, szczególnie niższe wersje miały masę problemów. YT pęka od filmów z problemami.
Czego nie ma Volvo a ma Skoda?

-wszystko co jest wokół simply clever. Czyli bąk schowków w bagażniku, tylko 2 uchwyty na siatki, barak schowka na okulary, brak schowka przy lewym kolanie kierowcy choć jest tam masę miejsca.

- nie dowiemy się jaka jest temperatura silnika, chwilowe spalanie, ilośc blue, nie ma bagnetu do sprawdzania oleju. 
-brak spryskiwacza kamery !!!

- nie można wyłączyć  SS, nie wiadomo kiedy i w jakich warunkach działa system dopalania dpf ( Skoda pokrętnie ale sygnalizuje o tym). 
- brak oświetlenia pojazdu zamknięciu. W Skoda comming/ leaving home jest to mega pomocne jak mieszkasz poza miastem. 
- zegary niby cyfrowe ale z mapą po środku lub z czarną dziurą. 

Mam wrażenie ze Volvo doszło do wniosku, że kierowca ma mieć minimum informacji a nie bawić się w serwisanta itp. Masz jechać a jak coś nie gra to do serwisu.

- dlaczego Skoda może mieć miękko wyściełane schowki w drzwiach a w Volvo twardy plastik?? 

Dzisiejsza Skoda to inna jakość niż ta nawet z przed 3-5 lat. Obecny Kodiaq Superb nie oddanie najnowszej technologii. Z niecierpliwością czekam na nowa generacje Superb i Kodiaq. Szczególnie ten drugi pomimo gabarytu świetnie się prowadzi. Gdyby nie debilny czas realizacjami arogancja dealerów zamówionym Skodę. Panowie w Audi podobnie- zachowują się jak kapryśne panienki dopóki nie masz budżetu pół bański. 

14 godzin temu, mundek28 napisał(a):

Volvo to Volvo a skoda to skoda to nawet nie VW.

Skoda nie udaje VW za to VW udaje klasę wyżej niż jest. Skoda to odpowiedni stosunek jakości, technologii Vag do ceny. VW jest bezsensownie drogi za to co kupujesz. 
Zamiast Octavii chciałem Golfa ale szybko odpuściłem. Może plastiku powinno dawać gratis a nie z dopłatà do Skoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Googla nie działa bezproblemowo, a wręcz przeciwnie. Na forach i YT masz masę przykładów tego jak się wiesza, działa nieprawidłowo itd. Wygląda to na wczesną wersje beta.

A te ekrany w Volvo, których nie można konfigurować to istne kuriozum. Nawet chwilowego spalania się tam nie da włączyć To dobitnie pokazuje, jak użyteczność przegrywa z wyglądem...

Od 6 minuty:



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał(a):

System Googla nie działa bezproblemowo, a wręcz przeciwnie. Na forach i YT masz masę przykładów tego jak się wiesza, działa nieprawidłowo itd. Wygląda to na wczesną wersje beta.

A te ekrany w Volvo, których nie można konfigurować to istne kuriozum. Nawet chwilowego spalania się tam nie da włączyć emoji1751.png To dobitnie pokazuje, jak użyteczność przegrywa z wyglądem...

Od 6 minuty:

 

 

Jacek jako były użytkownik XC90 to Ci powiem że jak dla mnie to jeden z lepszych intuicyjnych wyświetlaczy, może przez rok raz się zawiesił, chciał bym żeby każde auto miało tak rozwiązany pulpit środkowy, spalanie chwilowe pokazuje się na liczniku i nie ma z tym problemu, wszystko działa jak należy. Jak by Mi się takie XC90 ale w ON trafiło bez dwóch zadań biorę. Jedno z fajniejszych aut jakie miałem a aut trochę miałem i mam:]

Ps sam wiesz jak jest na forach;) kup użytkuj i pogadamy:) a nie słuchasz bzdur i powielasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jako były użytkownik XC90 to Ci powiem że jak dla mnie to jeden z lepszych intuicyjnych wyświetlaczy, może przez rok raz się zawiesił, chciał bym żeby każde auto miało tak rozwiązany pulpit środkowy, spalanie chwilowe pokazuje się na liczniku i nie ma z tym problemu, wszystko działa jak należy. Jak by Mi się takie XC90 ale w ON trafiło bez dwóch zadań biorę. Jedno z fajniejszych aut jakie miałem a aut trochę miałem i mam:]
Ps sam wiesz jak jest na forach kup użytkuj i pogadamy a nie słuchasz bzdur i powielasz.
Ale z którego roku miałeś to Volvo? Bo Android Automotive w Volvo jest od ubiegłego roku przecież.

W tym filmie gość któremu ciągle coś nie działa gada bzdury? Nie popadajmy w fanbojstowo. System od Google jest niedopracowany i nie ma się co oszukiwać. Wcześniejszy system w Volvo działał dużo lepiej, o czym też gość na YT wspomina.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Michoos napisał(a):

Nowy system XC jest na Google i działa bezproblemowo lecz jest ubogi jeśli chodzi o informacje i ustawienia. 
Skoda ( Octavia) ma nowy system i na początku, szczególnie niższe wersje miały masę problemów. YT pęka od filmów z problemami.
Czego nie ma Volvo a ma Skoda?

-wszystko co jest wokół simply clever. Czyli bąk schowków w bagażniku, tylko 2 uchwyty na siatki, barak schowka na okulary, brak schowka przy lewym kolanie kierowcy choć jest tam masę miejsca.

- nie dowiemy się jaka jest temperatura silnika, chwilowe spalanie, ilośc blue, nie ma bagnetu do sprawdzania oleju. 
-brak spryskiwacza kamery !!!

- nie można wyłączyć  SS, nie wiadomo kiedy i w jakich warunkach działa system dopalania dpf ( Skoda pokrętnie ale sygnalizuje o tym). 
- brak oświetlenia pojazdu zamknięciu. W Skoda comming/ leaving home jest to mega pomocne jak mieszkasz poza miastem. 
- zegary niby cyfrowe ale z mapą po środku lub z czarną dziurą. 

Mam wrażenie ze Volvo doszło do wniosku, że kierowca ma mieć minimum informacji a nie bawić się w serwisanta itp. Masz jechać a jak coś nie gra to do serwisu.

- dlaczego Skoda może mieć miękko wyściełane schowki w drzwiach a w Volvo twardy plastik?? 

Dzisiejsza Skoda to inna jakość niż ta nawet z przed 3-5 lat. Obecny Kodiaq Superb nie oddanie najnowszej technologii. Z niecierpliwością czekam na nowa generacje Superb i Kodiaq. Szczególnie ten drugi pomimo gabarytu świetnie się prowadzi. Gdyby nie debilny czas realizacjami arogancja dealerów zamówionym Skodę. Panowie w Audi podobnie- zachowują się jak kapryśne panienki dopóki nie masz budżetu pół bański. 

Skoda nie udaje VW za to VW udaje klasę wyżej niż jest. Skoda to odpowiedni stosunek jakości, technologii Vag do ceny. VW jest bezsensownie drogi za to co kupujesz. 
Zamiast Octavii chciałem Golfa ale szybko odpuściłem. Może plastiku powinno dawać gratis a nie z dopłatà do Skoda. 

Następny:bzik: uwielbiam Skodę miałem ich bardzo dużo, nigdy nie pałałem miłością do Volvo ale przez ostatnie dwa lata miałem trzy XC90 proszę cię nie porównuj tych aut, Volvo to przepaść do Skody oczywiście na plus Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał(a):

Jacek jako były użytkownik XC90 to Ci powiem że jak dla mnie to jeden z lepszych intuicyjnych wyświetlaczy, może przez rok raz się zawiesił, chciał bym żeby każde auto miało tak rozwiązany pulpit środkowy, spalanie chwilowe pokazuje się na liczniku i nie ma z tym problemu, wszystko działa jak należy. Jak by Mi się takie XC90 ale w ON trafiło bez dwóch zadań biorę. Jedno z fajniejszych aut jakie miałem a aut trochę miałem i mam:]

Ps sam wiesz jak jest na forach;) kup użytkuj i pogadamy:) a nie słuchasz bzdur i powielasz.

Ale XC90 na googlu czy wcześniejszy? Bo na wklejonym filmie z yt jest mowa o googlu i np. kuriozalnym problemie połączenia z Android Auto ?!

Sam rozpatrywałem używane BMW G31 vs Volvo V90. Ale poprzedni system w Volvo, choć stabilny i szybki mnie nie przekonał. Do tego AA czy Car Play zaledwie na pół ekranu. Volvo robi kawał roboty jesli chodzi o design i wykończenie ale z multimediami poszaleli za bardzo.

Koniec końców zdecydowałem się na nowego Kodiaqa w Sportline :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, peja76 napisał(a):

Jacek jako były użytkownik XC90 to Ci powiem że jak dla mnie to jeden z lepszych intuicyjnych wyświetlaczy, może przez rok raz się zawiesił, chciał bym żeby każde auto miało tak rozwiązany pulpit środkowy, spalanie chwilowe pokazuje się na liczniku i nie ma z tym problemu, wszystko działa jak należy. Jak by Mi się takie XC90 ale w ON trafiło bez dwóch zadań biorę. Jedno z fajniejszych aut jakie miałem a aut trochę miałem i mam:]

Ps sam wiesz jak jest na forach;) kup użytkuj i pogadamy:) a nie słuchasz bzdur i powielasz.

Ale Tobie chodzi chyba o system sensus.Tutaj zgoda,że mimo wieku to mocno się broni przed nowszymi wynalazkami konkurencji.Czytelny,w miarę prosty (poza obsługą klimy) i bardzo sprawnie działający.
Teraz w najnowszych volvo (od końcówki 2022) jest zupełnie nowy system google.Na forach można znaleźć sporo komentarzy i głównie są one niepochlebne.Popsuli coś co był ok.Tutaj poziom dorównał do wieszającego się info skody (przynajmniej w kodiaqu którym jeździłem były spore zwiechy).Ja użytkuje drugie volvo z sensusem i nie narzekam.Jest ok,może nie najlepsze,ale ok.

Głupie jest też to,że volvo zostało pozbawione trybów jazdy.Np po przełączeniu na eco z przyczepą można urwać tak 0.3 l/100 km.W modelach 2023 jest tryb jeden jedyny i słuszny plus sztuczny offroad.

Jak chodzi o jakość plastików to nikt mnie nie przekona,że skoda z piękną miękką ściółką w schowkach i pedantycznym czeskim poskładaniem ogrywa volvo.To se ne da.

 

Edytowane przez ukasz6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Ale z którego roku miałeś to Volvo? W tym filmie gość któremu ciągle coś nie działa gada bzdury? Nie popadajmy w fanbojstowo. System od Google jest niedopracowany i nie ma się co oszukiwać. Wcześniejszy system w Volvo działał dużo lepiej, o czym też gość na YT wspomina.
 

Ja miałem 2018r 320km bena z USA, do tego dwie sztuki 2020r 2.0d wszystko działało jak należy, nawet mój brat zatwardziały fan BMW stwierdził że fajne auto.

Z ostatnich aut co mnie wkur....... obsługa panelu środkowego to w BMW g05, tam to jest trzeci świat i sie wszystko wiesza a podłączyć Androida to trzeba kurs skończyć.

7 minut temu, micbys napisał(a):

Ale XC90 na googlu czy wcześniejszy? Bo na wklejonym filmie z yt jest mowa o googlu i np. kuriozalnym problemie połączenia z Android Auto ?!

Sam rozpatrywałem używane BMW G31 vs Volvo V90. Ale poprzedni system w Volvo, choć stabilny i szybki mnie nie przekonał. Do tego AA czy Car Play zaledwie na pół ekranu. Volvo robi kawał roboty jesli chodzi o design i wykończenie ale z multimediami poszaleli za bardzo.

Koniec końców zdecydowałem się na nowego Kodiaqa w Sportline :)

 Może model 2022 ma problem jak w BMW tam podłączyć Android to jak pisałem duży problem może dla tego że łączyło się bezprzewodowo a nie po kablu, ja w Volvo zawsze po kablu wpinałem tel w uchwyt z kablem i wszystko było jak na dłoni a w BMW ręce letą za każdym razem kilka razy trzeba było potwierdzać a na końcu i tak się zawiesiło i :pupa:

Coś Mi się wydaje że jak tak dalej będzie to wszystkie auta będą miały takie problemy:lol:

Mi nie przeszkadzało że AA na pół ekranu wręcz przeciwnie bo wyżej miałem inne funkcje auta, wyświetlacz jest tak duży że w niczym to nie przeszkadza

Kodiaq też fajne auto, ale jednak volvo lepiej mi się podoba:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja miałem 2018r 320km bena z USA, do tego dwie sztuki 2020r 2.0d wszystko działało jak należy, nawet mój brat zatwardziały fan BMW stwierdził że fajne auto.
Z ostatnich aut co mnie wkur....... obsługa panelu środkowego to w BMW g05, tam to jest trzeci świat i sie wszystko wiesza a podłączyć Androida to trzeba kurs skończyć.


No czyli nie miałeś systemu Android Automotive a ten od Volvo, który działał jak należy.

Ja mówię o systemie od Google, który jest oferowany od zeszłego roku. Nawet sami sprzedawcy w Volvo mówią, że są z nim problemy i że trzeba czekać na aktualizację i będzie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ukasz6 napisał(a):

 

Głupie jest też to,że volvo zostało pozbawione trybów jazdy.Np po przełączeniu na eco z przyczepą można urwać tak 0.3 l/100 km.

 

 

Ja jak przełączyłem na eco jadąc z przyczepą to spalanie wzrastało o 1.5l:]

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

 


No czyli nie miałeś systemu Android Automotive a ten od Volvo, który działał jak należy.

Ja mówię o systemie od Google, który jest oferowany od zeszłego roku. Nawet sami sprzedawcy w Volvo mówią, że są z nim problemy emoji1787.png i że trzeba czekać na aktualizację i będzie lepiej emoji1787.png

To znaczy że zepsuli tak fajne auto, co za dziady:zly: czyli muszę szukać auta do 2021r:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mundek28 napisał(a):

Czy obecne samochody to tylko ekran dotykowy ?Reszta to już nie ma znaczenia?

Chyba tylko to się liczy, ale na końcu okazuje się że jak jedziesz w nocy to wyłączasz to ustroistwo bo oczy się mocno męczą, w każdym bądz razie Ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał(a):

Czy obecne samochody to tylko ekran dotykowy ?Reszta to już nie ma znaczenia?

Producenci dostosowują ekrany do obecnego pokolenia które siedzi z nosem w dotykowym telefonie. Dla mnie to jest kompletnie bezsensu dlatego min. wybrałem Kodiaqa który ma najważniejsze elementy w tradycyjnej formie - przyciski i pokrętła. Do tego ma świetnie rozbudowany Virtual Cockpit, a w porównaniu do Volvo jest większy i przestronniejszy co dla mnie miało znaczenie.

Co nie zmienia faktu, że jak ktoś potrzebuje trochę mniejszego auta to Volvo nie bez przyczyny jest najchętniej sprzedawanym SUVem w tej klasie wyprzedzając X3 czy GLC.

Obecnie jeżdzę Alfa Romeo Stelvio i to jest genialny samochód, który prowadzi się jak osobówka ze sportowym zacięciem. Niestety DMC 1600 nie pozwoli na holowanie przyczepy którą niedługo odbieramy.

Ale jakbyś ktoś chciał to odstąpie leasing na Stelvio :)

Edytowane przez micbys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, micbys napisał(a):

Producenci dostosowują ekrany do obecnego pokolenia które siedzi z nosem w dotykowym telefonie. Dla mnie to jest kompletnie bezsensu dlatego min. wybrałem Kodiaqa który ma najważniejsze elementy w tradycyjnej formie - przyciski i pokrętła. Do tego ma świetnie rozbudowany Virtual Cockpit, a w porównaniu do Volvo jest większy i przestronniejszy co dla mnie miało znaczenie.

Co nie zmienia faktu, że jak ktoś potrzebuje trochę mniejszego auta to Volvo nie bez przyczyny jest najchętniej sprzedawanym SUVem w tej klasie wyprzedzając X3 czy GLC.

Obecnie jeżdzę Alfa Romeo Stelvio i to jest genialny samochód, który prowadzi się jak osobówka ze sportowym zacięciem. Niestety DMC 1600 nie pozwoli na holowanie przyczepy którą niedługo odbieramy.

Ale jakbyś ktoś chciał to odstąpie leasing na Stelvio :)

Kodiaq jeżeli chodzi o miejsce deklasuje suvy w swojej klasie.Świetny jest pod tym względem.Ja musiałem celować w xc90 żeby mieć przestrzeń którą potrzebuje bo xc60 jest mocno małe.

PS. Pozdrawiam alfisti?

Sam jeżdzę giulią i dla mnie to auto jest kwintesencją motoryzacji i tego czego oczekuję od samochodu.Żona ma duże bezpieczne wozidło którym podróżujemy wakacyjnie z przyczepą,a ja mogę codziennie cieszyć się z ujeżdżania belli.Stelvio jest też znakomite.Jak na suva prowadzenie to jest poezja.Do tego piękne analogowe wnętrze.Czego chcieć więcej;)

no może większego dmc…

Edytowane przez ukasz6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mundek28 napisał(a):

Czy obecne samochody to tylko ekran dotykowy ?Reszta to już nie ma znaczenia?

Jak większość obslugi auta przeniesiono na ekrany to maja one gigantyczne znaczenie. 

11 godzin temu, peja76 napisał(a):

Następny:bzik: uwielbiam Skodę miałem ich bardzo dużo, nigdy nie pałałem miłością do Volvo ale przez ostatnie dwa lata miałem trzy XC90 proszę cię nie porównuj tych aut, Volvo to przepaść do Skody oczywiście na plus Volvo.

Nie da się porównać tym bardziej biorąc na warsztat XC90. Pisałem o pewnych zaletach rozwiązań Skody, których brakuje Volvo. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.