Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Mam XC90 mild hibrid...waga auta to 2163 (G) max. masa auta to 2670kg(F1), na haku mogę mieć cepkę max.2700kg (O1), max. nacisk na hak to 140kg, max. masa zestawu 5370kg(F3)), więc jazda z przyczepką 1750kg to żaden trud dla samochodu. U mnie ten elektryczny silniczek 14KM służy jako start stop, który wyłącza się automatycznie po podpięciu przyczepy. Mocy nie brakuje, przyczepa nie rzuca autem po drodze, jak na razie jestem zadowolony.

Edytowane przez Sebeb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, filipert napisał:

A ile mają na haku?

O hybrydach nadających się do karawaningu jest tutaj

Rav4 HEV 4x4 2022 jako holownik - strona 3 - Wybór holownika - Karawaning.pl

100 kg uciąg powyżej 1500 z hamulcem 

5 minut temu, Sebeb napisał:

Mam XC90 mild hibrid...masa auta to 2670kg (na haku mogę mieć max.2400kg), więc jazda z przyczepką 1750kg to żaden trud dla samochodu. U mnie ten elektryczny silniczek 14KM służy jako start stop, który wyłącza się automatycznie po podpięciu przyczepy. Mocy nie brakuje, przyczepa nie rzuca autem po drodze, jak na razie jestem zadowolony.

Dzięki- o to mi chodziło. Podobają mi się te „hybrydy” Volvo :) przy masie XC90 to już na B nie pojedziesz :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebeb napisał:

U mnie ten elektryczny silniczek 14KM służy jako start stop

Nie zaprzeczę, że masz hybrydę, ale to tak trochę dla picu ten napęd elektryczny ;) 

pomaga obniżyć spalanie?

Cała reszta parametrów auta :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka "oszukana" hybryda - o taką właśnie pytał Michoos. To nie ma porównania do hybryd Toyoty.

Jeśli chodzi o spalanie to jak używam trybu ECO (wtedy ten silniczek 14KM, działa jako start-stop) to po miescie mieszczę sie w 7,5 -8,0 l/100km - co  przy tym aucie uważam za super wynik. Jazda z cepką 1750kg to zwykle 10-11 l/100km. Jedyny minus jazdy z cepką to duże zużycie Adblue :(

Edytowane przez Sebeb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebeb napisał:

Jeśli chodzi o spalanie to jak używam trybu ECO (wtedy ten silniczek 14KM, działa jako start-stop) to po miescie mieszczę sie w 7,5 -8,0 l/100km - co  przy tym aucie uważam za super wynik. Jazda z cepką 1750kg to zwykle 10-11 l/100km.

Bardzo dobre wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Bardzo dobre wyniki.

Rewelka jak na te gabaryty w mieście. 
mi taka pseudo hybryda pasuje idealnie- nie trawię tych połączeń ale muszę mieć takowe ze względu na inne regulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 12:35, Sebeb napisał:

To taka "oszukana" hybryda - o taką właśnie pytał Michoos. To nie ma porównania do hybryd Toyoty.

Jeśli chodzi o spalanie to jak używam trybu ECO (wtedy ten silniczek 14KM, działa jako start-stop) to po miescie mieszczę sie w 7,5 -8,0 l/100km - co  przy tym aucie uważam za super wynik. Jazda z cepką 1750kg to zwykle 10-11 l/100km. Jedyny minus jazdy z cepką to duże zużycie Adblue :(

W moim obecnym 2.0 Diesel cepka tez wciąga adblue szybko. Aby zejść poniżej 10 l muszę bujać się poniżej 90km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michoos napisał:

Jeszcze pytanie o rowery na dachu vs wyższe auto typu crossover. Konkretnie XC60. Przeciwskazania? 

Będą wyżej niż przyczepa. . W tym roku i to w PL miałem dwa niskie wiadukty pod którymi ledwo przejechałem....

O spalaniu i problemów z montażem nie wspominam bo to subiektywne wartości.

Ps. Widzę że się tu zadomowiłeś , to miło. Więc może z szacunku dla forumowiczów warto byłoby uzupełnić profil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Commander napisał:

Będą wyżej niż przyczepa. . W tym roku i to w PL miałem dwa niskie wiadukty pod którymi ledwo przejechałem....

O spalaniu i problemów z montażem nie wspominam bo to subiektywne wartości.

Ps. Widzę że się tu zadomowiłeś , to miło. Więc może z szacunku dla forumowiczów warto byłoby uzupełnić profil...

Oczywiście uzupełnię. Obecnie rowery na dachu Octavii i tak wystają ponad cepke. Spalanie i montaż to wiadoma kwestia. Rowery na dyszlu odpadają z uwagi na nacisk haka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiozłem w tym roku po raz pierwszy na Kodiaqu. Rowery oczywiście wyżej niż przyczepa, o ile pamietam w sumie jakieś 3m wysokości.

Jazda z nimi cichsza niż z boxem, spalanie na podobnym poziomie. Faktem jest że z montażem jest dość ciężko, trzeba mięć stopień od przyczepy i długie ręce żeby na środku rower zamontować. Ja mam 190cm więc dałem radę. Montaż na bokach w zasadzie bez stopnia daje radę.

7ecf686c5a2715ce62b56c417b4a2036.jpg
d27a59273f566784fa2717191a194c66.jpg
190b7f5e5cfb2ef5e150e95c24feaba1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michoos napisał:

Przeciwskazania

1. Niewygodny montaż, trzeba używać stołka. 

2. Pilnowanie wysokości, u mnie jest ok 3m, więc niektóre wiadukty mogą być problemem.

3. Jadąc bocznymi drogami z drzewami w skrajni, po których nie jeżdżą duże ciężarowe, rowery robią za urządzenie do przycinania gałęzi.

4. Bramki automatyczne na autostradach w Chorwacji potrafią wariować z kategoriami, kiedyś jadąc solo z rowerami chciało policzyć jak za ciężarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywne odpowiedzi ?stołek czy stopnie do przyczepy to umknie wyposażenie obowiązkowe przy 170 cm?

robilem wczoraj test ze stopniami. Dam radę. W razie czego drabina do przyczepy :) 

z bramkami/wiaduktami trzeba zatem uważać.
Może na Ali wymyślą jakiś bagażnik montowany do grill-a lub z boku auta?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.